Wyciszenie naszych Gjtek

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mirecsk38 » 2 wrz 2013, 13:34

szwagier44 napisał(a): Osobiście do szumu się przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza :D


<spoko>
moze facelift to za pare lat zrobi ;)

Dopisano 2 wrz 2013, 13:36:

[quote="Leszkowy"]
1. Zdecydować się na inna markę.
quote]

no wlasne to nejest takie proste <oczy>
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2013, 11:22
Posty: 237 (2/6)
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 145HP, WGN

Postprzez escorpion » 13 paź 2013, 01:01

koliber1960 napisał(a):AUTKO REWELACYJNE,NIE JEDZIE-PŁYNIE.CICHE,OSZCZĘDNE A JAK WYGLĄDA-CUDO. NAPRAWDĘ DUŻA RADOŚĆ Z JAZDY.


Wszystko się zgadza oprócz tego, że nowa szóstka jest CICHA :( Mam zamiar ją niedługo kupić, ale już odkładam dodatkową kasę na profesjonalne wyciszenie.
Początkujący
 
Od: 4 sie 2013, 14:23
Posty: 10

Postprzez rob14 » 10 gru 2013, 06:09

Witam serdecznie,
Jestem nowym urzytkownikiem zarowno na forum jak i samej Mazdy 6. Odebralem ja pod koniec listopada i moglem sie nia cieszyc zaledwie jeden dzien, poniewaz musialem wyjechac na miesiac do pracy (dlatego tez nie mam dostepu do polskiej klawiatury). Posiadam wersje skypassion wyposazona w system audio firmy Bosse. Oczywiscie w drodze od dealera do domu postanowilem wyprobowac sprzet puszczjac dynamiczniejsza muzyke z odtwarzacza CD. Dobry humor zepsuly mi wibracje jakie odczuwalem na lewym kolanie opartym o aluminiowa listwe na lewych drzwiach. Bylo to na tyle irytujace, ze wspomnialem o tym sprzedawcy na drugi dzien a ten zwrocil mi uwage ze przyczyna sa glosniki basowe zamontowane na przednich drzwiach i wspomnial cos o korekcji dzwieku. Nie uspokoil mnie tymi wyjasnieniami, uwazam ze tych wibracji nie powinno wogole byc. Mam wielka prosbe do posiadaczy tej wersji audio, czy ktorys z was zuwazyl tego typu wibracje w swoim aucie ? Z gory dziekuje za podpowiedzi.
rob14
 

Postprzez Leszkowy » 10 gru 2013, 13:20

Tak, ten typ tak ma ;)
Mazda odchudziła co mogła i m.in. ucierpiało na tym wyciszenie drzwi. Zmień sobie poziom basów w ustawieniach AUDIO i jest troszkę lepiej ale na miejscu firmy Bosse troszkę bym się wstydził sygnując to swoją marką ;) . Ponoć jak na własną ręke poprawi się wyciszenie auta to Bosse w GJ nabiera zupełnie innego wymiaru :D .
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez rob14 » 10 gru 2013, 16:18

Leszkowy, dzieki za porade.
rob14
 

Postprzez OLP » 11 gru 2013, 00:07

Leszkowy napisał(a):Tak, ten typ tak ma ;)
Mazda odchudziła co mogła i m.in. ucierpiało na tym wyciszenie drzwi. Zmień sobie poziom basów w ustawieniach AUDIO i jest troszkę lepiej ale na miejscu firmy Bosse troszkę bym się wstydził sygnując to swoją marką ;) . Ponoć jak na własną ręke poprawi się wyciszenie auta to Bosse w GJ nabiera zupełnie innego wymiaru :D .

No chyba żartujesz. Mając takie głośniki i wzmacniacz będę ograniczał się?
Ja już byłem w ASO na wyciszenie drzwi. Udało mi się znaleźć sposób na 100% odtworzenie "problemu".
Na telefonie z androidem zainstalowałem aplikację SoundForm
Następnie podłączyłem go po BT i przeleciałem różnymi częstotliwościami zarówno prawe jak i lewe drzwi. Wpadały one w rezonans w zakresie 60..90 Hz – objawia się to już przy stosunkowo niskiej głośności ( poniżej 20) Co ciekawe, u mnie drzwi wpadały w rezonans przy wyłączonym radiu – wystarczało przyspieszać i miedzy obrotami 1800 do ok 2200 pojawiało się identyczne brzęczenie .Przeliczając obroty na Hz okazuje się że wypada to w ww zakresie częstotliwości.
Sam bym sobie drzwi wyciszył ale nie chce utracić gwarancję. po ostatniej wizycie się poprawiało ale czasami jeszcze coś zabrzęczy... Będę się musiał jeszcze raz wybrać na poprawki.
Przy okazji zauważyłem że jak podłączę telefon kablem analogowym to w głośnikach słychać straszne zakłócenia – zdaje się że przetwornica iloopa strasznie sieje – próbował ktoś podłączać coś przez AUXin?
Ostatnio edytowano 11 gru 2013, 19:03 przez OLP, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 19:02
Posty: 63
Auto: Mazda 6 GJ SkyPassion 2,0 '12 kombi

Postprzez rob14 » 11 gru 2013, 04:04

OLP napisał(a):
Leszkowy napisał(a):Tak, ten typ tak ma ;)
Mazda odchudziła co mogła i m.in. ucierpiało na tym wyciszenie drzwi. Zmień sobie poziom basów w ustawieniach AUDIO i jest troszkę lepiej ale na miejscu firmy Bosse troszkę bym się wstydził sygnując to swoją marką ;) . Ponoć jak na własną ręke poprawi się wyciszenie auta to Bosse w GJ nabiera zupełnie innego wymiaru :D .

No chyba żartujesz. Mając takie głośniki i wzmacniacz będę ograniczał się?
Ja już byłem w ASO na wyciszenie drzwi. Udało mi się sposób na 100% odtworzenie "problemu".
Na telefonie z androidem zainstalowałem aplikację SoundForm
Następnie podłączyłem go po BT i przeleciałem częstotliwości zarówno prawe jak i lewe drzwi wpadały w rezonans w zakresie 60..90 Hz co ciekawe – objawia się to przy stosunkowo niskiej głośności ( poniżej 20) Co ciekawe u mnie drzwi wpadały w rezonans przy wyłączonym radiu – wystarczało przyspieszać i miedzy obrotami 1800 do ok 2200 pojawiało się identyczne brzęczenie .Przeliczając obroty na Hz okazuje się że wypada to w ww zakresie częstotliwości.
Sam bym sobie drzwi wyciszył ale nie chce utracić gwarancję. po ostatniej wizycie się poprawiało ale czasami jeszcze coś zabrzeczy... Będę się musiał jeszcze raz wybrać na poprawki.
Przy okazji zauważyłem że jak podłączę telefon kablem analogowym to w głośnikach słychać straszne zakłócenia – zdaje się że przetwornica iloopa strasznie sieje – próbował ktoś podłączać coś przez AUXin?

To bardzo ciekawe co tu piszesz, mam wiec dodatkowe pytania:
1.W jakiej kwocie zamknelo sie wyciszenie 4 drzwi i ile czasu na to potzrebowali.
2. Czy Twoim zdaniem kazde ASO musi podjac sie tej uslugi?
rob14
 

Postprzez koliber1960 » 11 gru 2013, 09:11

Witam. W mojej SkyEnergy nie ma Bosse jest zwykły i takaż jakość. Przynajmniej nie trzeba wyciszać drzwi. Myśle jednak ,że audio w takim dobrym modelu powinno być dużo lepsze. Szkoda.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2013, 13:39
Posty: 59
Auto: Mazda 6 2,0 benz. 2013r. sedan, SkyEnergy, Jet Black

Postprzez OLP » 11 gru 2013, 18:57

rob14 napisał(a):To bardzo ciekawe co tu piszesz, mam wiec dodatkowe pytania:
1.W jakiej kwocie zamknelo sie wyciszenie 4 drzwi i ile czasu na to potzrebowali.
2. Czy Twoim zdaniem kazde ASO musi podjac sie tej uslugi?


Nie wiem ile to mogło kosztować bo jechałem z reklamacją. Poza tym efekt objawiał się tylko w przednich drzwiach.
Nie wiem też czy każde ASO będzie chciało podjąć się takiego wyciszenia – Wg mnie powinno bo jest to bardziej uciążliwe niż odkształcone uszczelki ( lub coś podobnego)
a to wymieniają bez szemrania.
Zanim pojechałem do ASO to żeby tego brzęczenia nie słyszeć podkleiłem plastrami do deski dwie cienkie gąbki (ok5 mm) tak by po zamknięciu drzwi boczki były dociskane. Zdawało to jakoś egzamin ale po otwarciu drzwi szpetnie wyglądało .Nie wiem co w aASO wsadzili do tych drzwi ale powoduje to odepchniecie tapicerki od drzwi. Niestety źródłem hałasu prawdopodobnie jest połączenie dwóch części tapicerki. Dopóki mam gwarancję muszę do nich jeździć. Obawiam się jednak że nie maja doświadczenia w wyciszaniu samochodów..
Załączniki
DSC_0005.JPG
Ostatnio edytowano 13 gru 2013, 17:38 przez OLP, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 19:02
Posty: 63
Auto: Mazda 6 GJ SkyPassion 2,0 '12 kombi

Postprzez venom200 » 23 gru 2013, 00:59

Ktos wie jak się ma wyciszenie GJ do superba albo A4 w tym tyg chce zamówić jakieś auto a chciałem GJ ale wyciszenie w M6 to jakaś pomyłka znowu chciałoby się rzec

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
mazda 6 143 km 2006
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2008, 20:12
Posty: 91 (1/1)
Skąd: toruń
Auto: Mazda 6 GJ 2,0 165 KM

Postprzez R4v » 23 gru 2013, 14:40

Owszem, Skoda jest cichsza. A teraz zobacz ile samochodów stoi u Złomańczuka i dlaczego tam jest zawsze tygodniowa kolejka do serwisu. Nowe A4 ostatnio zwyciężyło w rankingu na najbardziej awaryjny pojazd sprzedawany w UK. Ale co kto lubi. Jakbym jeszcze raz miał oglądać tych geniuszy w Autosarze albo w Z&Z to bym się pociął i podpalił samochód.
Początkujący
 
Od: 29 cze 2013, 09:00
Posty: 16
Auto: M6 GJ 2.0 SkyEnergy AT Kombi

Postprzez venom200 » 23 gru 2013, 14:55

Tak ale az tak bardzo źle to chyba nie może być, bo nie dawali by 4 letniej gwarancji na samochody
mazda 6 143 km 2006
Forumowicz
 
Od: 30 gru 2008, 20:12
Posty: 91 (1/1)
Skąd: toruń
Auto: Mazda 6 GJ 2,0 165 KM

Postprzez Marcinii » 23 gru 2013, 15:58

Gwarancja gwarancją – sztuczek prawnych jest dużo :)
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 07:24
Posty: 196 (0/1)
Auto: Mazda 6, 2.0 165KM, 2013

Postprzez adamus28 » 23 gru 2013, 19:18

venom200 napisał(a):Tak ale az tak bardzo źle to chyba nie może być, bo nie dawali by 4 letniej gwarancji na samochody


To nie pozostało ci nic innego, tylko kupić A4 lub śkode,będziesz miał ciche auto i "bezawaryjne" z 4 letnią gwarancją. <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2013, 00:53
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2.5 192KM AT 2013 Skypassion
Jet Black Sedan

Postprzez rav3nlord » 23 gru 2013, 19:41

Co Wy z tym wyciszeniem?
Ja normalnie jadąc zawsze słucham muzyki i jakoś nie zwróciłem uwagę na nadmierny hałas jeżdżąc w zakresie 0-160km/h.
Jak to powiedział jeden ze sprzedawców z salonu Mazdy – "jeśli nie docenia Pan marki i tego co reprezentuje Mazda czy też szuka Pan wysokiego rabatu i nie docenia Pan wyjątkowości i elitarności samochodu prosze udać się do salonu Skody".

Poza tym nie wiem jak Wy, ale ja mając 35lat nie kupię Superba nawet za połowe ceny Mazdy bo mi sie zwyczajnie to auto nie podoba. Zero polotu, charakteru – jest zwyczajnie nijakie.
Do tego jak widzę Superba (duże auto) na 15 czy 16 calowych felgach, a obok Mazdę na 19 to z czym do ludzi...
Ostatnio edytowano 23 gru 2013, 19:50 przez rav3nlord, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2008, 20:30
Posty: 33
Auto: Volvo S60/ 6 /Kawasaki ninja

Postprzez Marcinii » 23 gru 2013, 19:46

Popieram, też nie zwróciłem uwagi aby hałas był nadmierny.
Czy Mazda jest taka elitarna – raczej nie. Ale z pewnością za tą cenę raczej na próżno szukać czegoś ładniejszego :)
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 07:24
Posty: 196 (0/1)
Auto: Mazda 6, 2.0 165KM, 2013

Postprzez escorpion » 23 gru 2013, 21:39

A ja znalazłem właśnie serwis Mazdy w Wawie, który się tym profesjonalnie zajmuje:
http://www.sztukawyciszania.pl/oferta/

I to właśnie im zamierzam zlecić wyciszenie. <jupi>
Początkujący
 
Od: 4 sie 2013, 14:23
Posty: 10

Postprzez harifiarz » 23 gru 2013, 22:27

Popularność jedynie potwierdza ze jest to obecnie jeden z lepszych wyborów z średniego segmentu.

Dziś byłem w salonie i czeka się od 3 tygodni do 3 miesięcy w zależności co wybierzemy.

@escorpion
Który pakiet wyciszenia planujesz wybrać? Bo tez się nad tym zastanawiam.
Początkujący
 
Od: 21 gru 2013, 12:11
Posty: 5
Auto: Honda Civic 1.5

Postprzez escorpion » 23 gru 2013, 23:41

@harifiarz
Nie wiem, który pakiet wybiorę, ale rozmawiałem z nimi i powiedzieli, że za ok.15 tys. wyciszą wszystko oprócz dachu, i że zajmie to ok. 2 tyg. Na ten czas zapewniają Mazdę 6 bez dodatkowych opłat.
Początkujący
 
Od: 4 sie 2013, 14:23
Posty: 10

Postprzez adamus28 » 24 gru 2013, 14:35

escorpion napisał(a):Jeśli nowa poprawiona wersja nie będzie lepiej wyciszona i w przyszłym roku nie pojawi się nic ciekawszego innych marek, to kupię szóstkę, ale od razu zlecę wykonanie profesjonalnego wyciszenia.


Jak powiedziałem to mojej żonie,że chcę wyciszyć auto, to spytała się czy nie wiem co robić z pieniędzmi,bo jak nie wiem, to ona zaraz jakiś remoncik wymyśli, no i tym sposobem wybiła mi to z głowy <glupek2> <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2013, 00:53
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2.5 192KM AT 2013 Skypassion
Jet Black Sedan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6