Panel multimedialny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez filipwro » 30 kwi 2013, 23:42

Czy ktoś orientuje się czy są jakieś firmy robiące dedykowane panele multimedialne do Mazdy 6 GJ tak jak do GH?

Ostatnio miałem okazje pobawić się takim panelem w 6 poprzedniej generacji i muszę stwierdzić, że te nasze panele to bida z nędzą. Tam było coś na Androidzie, duży ekran, super reagujący na dotyk, można ze sklepu dużo ciekawych aplikacji poinstalować, zainstalowany był też moduł internetowy i Automapa na bieżąco pokazywała ruch i korki (extra i naprawdę działa!!!), działało fajnie radio internetowe (kilka tysięcy stacji przez TuneIn Radio, super uczucie słuchać radia na przykład z Ameryki Płd.), samochód na biężąco przesyła swoją pozycje i potem na kompie można zobaczyć gdzie jest, nie wspominając o takich przydatnych gadżetach jak biężąca pogoda, prognoza pogody, ostrzeżenie o warunkach atmosferycznych czy wyświetlanie powiadomień z telefonu z Androidem bezpośrednio na panelu w aucie (poczta, sms itd.). Strasznie mi się to spodobało, przy tym mój panel wygląda jak z innej epoki.

Wie ktoś czy można coś takiego zainstalować do naszych aut? Niestety nie dowiedziałem się co to za producent, chociaż w wątku o GH jest coś na ten temat. Z chęcia wyposażyłbym się w takie cacko.
Początkujący
 
Od: 22 kwi 2013, 12:39
Posty: 17
Auto: Mazda 6 GJ 2.5AT 192KM

Postprzez Gajdzin » 2 maja 2013, 23:14

BARDZO mnie zainteresowałeś... będę śledził ten wątek. Ale wątpię – panel GJ po prostu nie chodzi na Androidzie i chodził nie będzie – musiałbyś wymienić cały panel, nawigację, itd. Co pewnie nie jest niemożliwe, bo w Japonii GJ jest oferowana z opcją TRZECH różnych producentów nawigacji... Ale za to żadna z nich nie ma pokrętła wielofunkcyjnego do obsługi – w japońskich GJ w tym miejscu jest pusta dziura na kubek :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2013, 22:17
Posty: 174 (21/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2013 2.5 SKYACTIV-G 192KM 6AT i-ELOOP SkyPassion. Zamówiona: CX-60 2023 PHEV Homura.

Postprzez anty » 4 maja 2013, 14:43

Istnieją radia dedykowane alternatywne np. takie

http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=376

To samo przychodzi do cx-5 jak sie sprawuje nie wiem.
Początkujący
 
Od: 4 maja 2013, 14:29
Posty: 8 (0/1)
Auto: CX-5 diesel 4x4

Postprzez akis789 » 6 maja 2013, 10:57

Dziś dzwoniłem do tej firmy i uzyskałem potwierdzenie kompatybilności tego urządzenia z naszą GJ.
Firma jest spod Kielc i nie posiada warsztatu i to mnie tylko napawa niepokojem bo wiadomo że sprzedać można wszystko a gorzej z wyegzekwowaniem ewentualnych nieścisłości .
Jeśli ktoś znajdzie podobne urządzenie dostępne w PL to będę wdzięczny za informacje bo czasu na odbiór niewiele a jeszcze mogę zrezygnować z zamówionego TOM TOM-jego słabe recenzje nie skłaniają do tego wyboru.
Jeśli dysponujecie informacjami o wpływie tego typu demontażu na gwarancję to też będę wdzięczny-nie interesują mnie opinie zasłyszane tylko pewnik i zapisy warunków gwarancji lub też interpretacja prawna.
Początkujący
 
Od: 28 mar 2013, 23:01
Posty: 12
Auto: MAZDA RX8 (2005)
ZREZYGNOWAŁEM z zakupu MAZDA 6 (2013)

Postprzez Tomek79 » 6 maja 2013, 12:43

Zapytaj w swoim ASO czy i za ile zamontują Ci tą stację. Na instalację będziesz miał gwarancję u nich a na urządzenie tam gdzie kupiłeś.

Do wcześniejszych modeli Mazdy panele multimedialne sprzedawała/montowała firma Vivo Media. Można było montować u nich, mogli przyjechać do Twojego ASO i montowali u nich lub wysyłali "pudło" do ASO i ASO montowało – mieli umowy z różnymi ASO i z gwarancjami nie było problemu.
Jak jest z panelami do nowej 6'ki... nie wiem. Popytaj w vivo. Może coś szykują. Daj znać na forum jak coś wyszperasz.
Ja wybieram sprzęty, a Żona kolorki :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 19:45
Posty: 185 (0/3)
Skąd: Oleśnica/Thurgau
Auto: Mazda 3 2.0 DISI i-stop excl+ HTB – 2010r.
Lada Niva 21214 1.7i – 2012r.

Postprzez misiektoja » 7 maja 2013, 17:32

Tomek79 napisał(a):Zapytaj w swoim ASO czy i za ile zamontują Ci tą stację. Na instalację będziesz miał gwarancję u nich a na urządzenie tam gdzie kupiłeś.

Do wcześniejszych modeli Mazdy panele multimedialne sprzedawała/montowała firma Vivo Media. Można było montować u nich, mogli przyjechać do Twojego ASO i montowali u nich lub wysyłali "pudło" do ASO i ASO montowało – mieli umowy z różnymi ASO i z gwarancjami nie było problemu.
Jak jest z panelami do nowej 6'ki... nie wiem. Popytaj w vivo. Może coś szykują. Daj znać na forum jak coś wyszperasz.

Dokładnie, ja kupiłem do GH dedykowany panel z Vivo-Media poprzez salon Mazdy. Jest to jako pozycja na fakturze i montaż też odbył się przez autoryzowany serwis Mazdy, a więc auto odbierałem z salonu już z nowym panelem. GJ jeszcze świeże są, ale na pewno pojawią się jakieś bardziej zaawansowane panele, kwestia czasu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2011, 02:06
Posty: 132 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD

Postprzez anty » 7 maja 2013, 19:31

Pytalem w salonie czy mi zamontuja to radio ale odpowiedzieli ze nie ma szans. wrecz mnie postraszyl utrata gwarancji, ze moze powodowac bledy na szynie can.
Początkujący
 
Od: 4 maja 2013, 14:29
Posty: 8 (0/1)
Auto: CX-5 diesel 4x4

Postprzez Tomek79 » 7 maja 2013, 20:10

anty – po pierwsze uzupełnij profil, nie wiemy o jaki model Mazdy Ci chodzi.

Próbowałeś zapytać inne ASO ?? Wiesz, ja z moich doświadczeń wiem, że ile ASO tyle różnych odpowiedzi. Nie zawsze złych, ale jednak innych/odmiennych. Także proponuję konfrontację z innym ASO.
Fakt faktem, również dostałem info od Vivo Media, że nie współpracują z wszystkimi ASO. To z kolei tłumaczyłoby odpowiedź którą otrzymałeś <diabełek>
Ja wybieram sprzęty, a Żona kolorki :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 19:45
Posty: 185 (0/3)
Skąd: Oleśnica/Thurgau
Auto: Mazda 3 2.0 DISI i-stop excl+ HTB – 2010r.
Lada Niva 21214 1.7i – 2012r.

Postprzez akis789 » 7 maja 2013, 21:31

Dziś pytałem w ASO w Rzeszowie i nie wyrazili problemu by to zamontować aczkolwiek nie mieli jeszcze tego typu przypadku .
Precedensu nie będzie bo sporo ich montowali w CX7 więc nie ma się co martwić o gwarancję i jakąkolwiek inwazyjność z układy mocowania kokpitu i to mnie cieszy.
Teraz pora na znalezienie odpowiedniego modelu urządzenia.Mam wrażenie ;po pobieżnej analizie; ze to strony VIVO jest uboższe od poniższego
http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=376
Dostawca to jednak mała firma i nie kwapi się z potwierdzeniem zapewnienia mailowego ad pełnej kompatybilności z naszą GJ.
Cena też jest atrakcyjna zważywszy że produkt jest nowoczesny i dysponuje sporą ilością gadżetów.
Jak ktoś ma wyrobioną opinię na ten temat to zapraszam do dyskusji bo jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji a chciałbym jej dokonać na podstawie najlepszych dostępnych obecnie ofert.
PS
Orientujecie się czy serwis jest w stanie odkupić od Nas urządzenie zdemontowane lub jak są one wyceniane na rynku wtórnym?
Początkujący
 
Od: 28 mar 2013, 23:01
Posty: 12
Auto: MAZDA RX8 (2005)
ZREZYGNOWAŁEM z zakupu MAZDA 6 (2013)

Postprzez misiektoja » 7 maja 2013, 21:55

akis789 napisał(a):Orientujecie się czy serwis jest w stanie odkupić od Nas urządzenie zdemontowane lub jak są one wyceniane na rynku wtórnym?

U mnie nie chcieli odkupić, szanse na sprzedaż też są małe, bo jak już ktoś będzie kupował, to będzie chciał coś bardziej zaawansowanego, a nie panel fabryczny. Tym bardziej, że ceny oryginalnych wbudowanych paneli są kilka razy większe od bardziej wyposażonych paneli chińskiej produkcji. Ja oryginalny panel mam do dnia dzisiejszego i raz się przydał jak musiałem odsyłać stację Vivo-Media do serwisu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2011, 02:06
Posty: 132 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD

Postprzez Marianek » 8 maja 2013, 08:11

Zostaw sobie oryginalny, jak będziesz sprzedawał auto założysz a stacje multi sprzedasz potem osobno.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez ksatenza » 8 maja 2013, 10:34

Dostałem odpowiedź od vivo media :
Stacje dostępną do Mazdy 6 2013 będziemy mieli dostępne w okolicach lipca, sierpnia i prawdopodobnie będzie to model na androidzie.
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2013, 00:53
Posty: 17
Auto: Mazda 6 GJ Sky Motion 165 KM G

Postprzez Leszkowy » 1 lip 2013, 10:05

Z tego co pamiętam już ten wątek się przewijał na forum ale gł. dotyczył podświetlania zegarów a mi chodzi o jasność ekranu ustawionego na tryb "auto" – w nocy jest za słaba <oczy> .
Generalnie światła się automatycznie zmieniają wraz z nimi także podświetlenie zegarów i opisy przełączników i tu muszę przyznać jechałem w nocy jest OK -jeśli chodzi o poziom podświetlenia tzn. nie męczy oczu. Problemem jest z ekranem konsoli gdzie akurat mam uruchomioną navi.
Chciałbym aby w trybie nocnym był ciut jaśnieszy – bez korygowania pozostałych elementów bo te jak wspomniałem są OK.
Oczywiście mogę kliknąć i wybrać opcję "dzień" ale wtedy jest taka żarówa <boje się> , że trzebaby to korygować.
Da się to jakoś oddzielnie ustawić.
Ostatnio edytowano 18 kwi 2014, 23:50 przez matthies, łącznie edytowano 1 raz
Powód: jeden temat, jeden problem
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez Marcinii » 1 lip 2013, 10:16

Może rozwiązaniem Twojego problemu byłaby zmiana "skórki" nawigacji na jakąś jaśniejszą?
Ostatnio edytowano 18 kwi 2014, 23:50 przez matthies, łącznie edytowano 1 raz
Powód: porządki
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 07:24
Posty: 196 (0/1)
Auto: Mazda 6, 2.0 165KM, 2013

Postprzez abracadabra » 1 lip 2013, 12:26

Leszkowy napisał(a):Da się to jakoś oddzielnie ustawić.

ZTCP jak już masz tryb nocny to w Display Setup możesz ustawić jasność, która jest niezależna od trybu dziennego, tzn. ta ustawiona na dzień pozostanie niezmieniona.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2013, 19:27
Posty: 68
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 GJ PE MT SkyENERGY Sport Kombi Jet Black 2013

Postprzez Leszkowy » 1 lip 2013, 12:56

Ooooooooooo to by mnie leczyło <ok> . Tzn, że jak sobie ustawię w zakładce SETUP/DISPLAY na tryb "dzień" a potem jego jasność a następnie przestawię na "noc" i analogicznie ustawię jasność jego to
po przestawienie na "auto" będzie świeciło adekwatnie do ustawień w ww. pozycjach ??
Ostatnio edytowano 18 kwi 2014, 23:50 przez matthies, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy poprzedzającego postu
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez abracadabra » 1 lip 2013, 14:36

Teoretycznie tak, jutro mogę Ci to sprawdzić, bo jak narazie z okazji zamknięcia Puławskiej przy Domaniewskiej do pracy przemieszczam się na dwóch kółkach Obrazek
Ostatnio edytowano 18 kwi 2014, 23:51 przez matthies, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy poprzedzającego postu
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2013, 19:27
Posty: 68
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 GJ PE MT SkyENERGY Sport Kombi Jet Black 2013

Postprzez abracadabra » 2 lip 2013, 13:03

Sprawdziłem i potwierdzam to co napisałem wcześniej, ustawienia jasności są niezależne dla trybu dziennego i nocnego. Ja w dzień mam jedną kreseczkę powyżej minimum, a w trybie nocnym mniej więcej pośrodku, ale to są oczywiście indywidualne ustawienia.
Ostatnio edytowano 18 kwi 2014, 23:51 przez matthies, łącznie edytowano 1 raz
Powód: porządki
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2013, 19:27
Posty: 68
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 GJ PE MT SkyENERGY Sport Kombi Jet Black 2013

Postprzez Kurof » 11 mar 2019, 00:32

witam
Czy miał ktoś problem z systemem restartujacym sie 2/3 razy po uruchomieniu auta?
Ekran wyłacza sie, pojawia sie logo mazdy i wszystko startuje od poczatku
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2011, 12:42
Posty: 38
Skąd: Burton on Trent
Auto: Bylo:
Audi A6 2.4 benzyna
Jest:
Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 163 KM TS2
2009

Postprzez KMBak » 22 mar 2019, 13:07

Trzeba zacząć od wgrania najnowszego softu. Jak nie pomoże to znaczy, że uwalony.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6