Głośny "pisk" z silnika po wylaczeniu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Drogos » 22 gru 2009, 04:04

Witam

moj pierwszy post i od razu potrzebna pomoc

2005 Mazda 6 3.0L manualna skrzynia biegow – 130k km.
Zadnych mechanicznych problemow oprocz kompresora A/C ktory jest do wymiany. Konkretnie sprzeglo kompresora wydaje dzwiek jak syrena alarmowa w miare zwiekszania obrotow ale zima nie jest to problem. Nie sadze zeby to mialo co kolwiek wspolnego z obecnym problemem. Ponizej link do video. Kamera lezy na pokrywie silnika. Dzieje sie to za kazdym razem po wlaczeniu stacyjki. Po wylaczeniu stacyjki pisk przez nastepne 5 sekund i potem dwa "trzasniecia"

Czy ktos moze mial podobny problem??
z gory dziek iza wszelkie podpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=BTOy76mmBoc


Temat poprawiony, na przyszłość zapoznaj się z regulaminem pisania na forum (temat) / Myjk
Drogos
 

Postprzez Grucha » 23 gru 2009, 06:25

Mam identycznie to dżwiek z przepustnicy
Grucha
 

Postprzez Drogos » 23 gru 2009, 07:41

kristofc napisał(a):Mam identycznie to dżwiek z przepustnicy

dzieki stary, kolega z amerykanskiego forum mazdy potwierdzil twoja wersje wiec to musi byc to :)
Drogos
 

Postprzez Karwoś » 23 gru 2009, 14:45

U mnie bylo tak samo – czasami też slychać jeszcze odglos odpowietrzenia – takie upuszczenie powietrza – ale to w innym miejscu :)
Liczy się bezpieczeństwo – a im więcej KM tym bezpieczniej :) Teraz niestety troche mniej :–(
www.goldwinggl1800.blogspot.com
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2006, 20:01
Posty: 725
Skąd: Białystok
Auto: Lancer 2.0 '04 AT

Postprzez Drogos » 23 lut 2010, 19:19

wczoraj wymienialem plyn od wspomagania...wedlug zalecen stacyjka byla wlaczona zeby moc krecic kierownica po kazdym wypompowaniu starego i wlaniu nowej porcji ...Tak czy inaczej myslalem ze ocipieje ...pisk w garazu przy otwartej masce jest nie do zniesienia ....po 20 minutach zaczelo mi dzwonic w uszach. Wszystkie mazdy 6 to maja ale cos mi sie wydaje ze moje jest zbyt glosne. Jak to u was wyglada, bardzo glosno???
Drogos
 

Postprzez Grucha » 24 lut 2010, 10:24

Powiem szczerze ze ostatnio go wogóle nie słyszę , ale jak był słyszalny to napewno nie był tak głośny jak piszesz

Pozdr
Grucha
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6