Wpadł pedał sprzęgła – wymiana przewodu elastycznego(od wysprzęglika)-fotorelacja na str.3

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez xRafalx » 30 wrz 2019, 08:33

Pewnie nie wysprzęgla do końca, odwietrz dobrze układ lub sprawdź czy mocowanie pedału do grodzi jest całe, lubią pękać.
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez twardeusz » 30 wrz 2019, 18:00

Mocowanie nie mogło pęknąć, bo jeszcze kilka dni temu jak stary wężyk był cały wszystko działało ok.
Jedyne co, to spróbuję ponownie odpowietrzyć, zobaczymy czy coś się zmieni...

Pozdr.,
T.
Ostatnio edytowano 30 wrz 2019, 18:32 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy całego ostatniego posta - nie ma takiej potzreby
Początkujący
 
Od: 8 cze 2017, 20:44
Posty: 3

Postprzez kemott » 2 lip 2020, 00:44

Wybaczcie odkop, ale po wymianie przewodu elastycznego też pojawiło się u mnie owe chrobotanie. Czuć je pod nogą tylko podczas wrzucania wyższego biegu (gdy są odpowiednio wysokie obroty i wciskam sprzęgło). Odpowietrzalem na dwa sposoby. 1 to strzykawka tloczylem płyn przez odpowietrznik do zbiorniczka. 2 tak jak hamulce. W obu przypadkach pęcherzy nie zauważyłem... Przed awaria wszystko działało elegancko, teraz po wymianie te chrobotanie. Niektórzy sugerują że to kwestia smarowania łożyska, ale mnie zastanawia jakim cudem wymiana przewodu ma wpływ na łożysko? Jak to rozwiązać?
Początkujący
 
Od: 24 sie 2014, 22:38
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 '04 GY
2.0 RF5C CITD 121KM ;

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6