Piszczy z zawieszenia?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Zordon » 7 wrz 2008, 13:01

Witam, ostatnio zaobserwowałem dziwny dzwięk coś jak pisk, świst – podobny do piszczących hamulców w niektórych autach, oczywiście dużo cichszy ale jednak. Dzieje się tak przy cofaniu ze skręconymi kołami, przy skręcaniu 90st z dość dużo prędkoscią – 50/60 km/h. Dzwięk moge też wywołać mocno skręcając kierownicą lewo-prawo w szybkim tempie gdy auto zaczyna się "bujać". Dochodzi z okolic prawego koła albo spod auta, pewny nie jestem. Która część może być za to odpowiedzialna? Trzeba wymieniać czy to kwestia nasmarowania?. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
Początkujący
 
Od: 10 paź 2007, 18:03
Posty: 19
Auto: Mazda 6 2.0 CD '05

Postprzez Yapa » 7 wrz 2008, 13:56

Ja też to mam czasami – moim zdaniem to hamulce, dokładniej mówiąc blaszki na klockach, potrafią się lekko przesunąć i zapiszczeć np. o tarczę innego.ostatnio wymieniałem te blaszki, bo miały pourywane uszy i grzało mi się koło ( pisk był stale ). Zbliża mi się przegląd, więc na pewno powiem o tej przypadłości mechanikom, może coś znajdą
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez Zordon » 7 wrz 2008, 19:38

Dzięki za odpowiedź. Czyli powinni rzucić okiem na klocki? Wystaraczy poprawić te blaszki? Objawy masz te same? przy skręcaniu mam rozumieć? Nie przy hamowaniu tak jak to jest w większości aut? bo ja mam cisze przy hamowaniu, żeby nie bylo nieporozumień :)
Początkujący
 
Od: 10 paź 2007, 18:03
Posty: 19
Auto: Mazda 6 2.0 CD '05

Postprzez Yapa » 7 wrz 2008, 20:30

Nie powiem Ci na co powinni rzucić okiem. U mnie piszczało przy jeździe na wprost, nasilało się przy skręcaniu, przy hamowaniu była cisza. teraz czasem przy hamowaniu mam lekki stuk ( blaszka się przesuwa razem z klockiem pewnie), czasem przez sekundę zapiszczy. Nie jest to groźne, ale przy przeglądzie zwrócę na to uwagę. U Ciebie może być zupełnie coś innego, na odległość to <dupa> nie diagnoza
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6