Zmiana skrzyni A/T na M/T

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez dl007 » 23 sie 2008, 23:51

Witam!
Chodzi mi po głowie pewin pomysł...mianowicie mysle o zmianie skrzyni z autoamtu na maual ..najlepiej 6 biegowy z nowszej mazdy;)
Silnik 3.0 V6, no zapasu mocy ma..ale ta skrzynia automatyczna lekko go zamula- 5 biegów automat- działa z lekkim opoźnieniem;/
Czy ktoś zastanawiał się, próbował zminić skrzynie na maunala?
...Czy wogóle jset to możliwe- fizycznie. Czy mocowania są takie same z silnika, co z elektryką no i ...hydraulika- bo na hydraulice opiera sie automat o ile sie nie mylę?
czekam na jakiś propozycję, sugestie...bez typu "..kup se chłopie mazde 3.0 na maualu...")
PS. Gdzies słyszałem że wumiana na maual jest wręcz niemoziwa...chce to zweryfikować??
Początkujący
 
Od: 3 mar 2008, 21:21
Posty: 11
Skąd: gdynia
Auto: mazda 6 3.0 v6

Postprzez Mateusz L » 24 sie 2008, 00:49

Gdzies słyszałem że wumiana na maual jest wręcz niemoziwa

Podobno niemozliwe jest tylko otwarcie parasola w <dupa>
W większości aut trzeba dorabiać obudowę sprzęgła, bo połączenie silnika z automatem jest inne niż z manualem.Do tego pedał sprzęgła i cała instalacja tegoż sprzęgła. Całą hydraulikę skrzyni masz w jej wnętrzu więc to nie przeszkadza. Poza tym-zasadnicze pytanie- ten model nie występuje z manualem, więc jak dobrać skrzynię, by przełożenia były optymalne? A charakterystyka silnika? Wątpię by sterowanie silnika było identyczne przy MSB i ASB, ale tu nie wiem. Zresztą piszę ogólnie, a nie konkretnie o tym aucie, ale z tego co wie tak jest na ogół.

5 biegów automat- działa z lekkim opoźnieniem;/

Ostatnio było coś o nowym sofcie do ASB Mazdy...


Zaraz mnie zjedziecie wszyscy dookoła, ale może możliwy i prostszy byłby swap z Mondeo ST220...
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 14:29
Posty: 567 (0/2)
Skąd: Mazowsze
Auto: Lexus

Postprzez Honestus » 24 sie 2008, 15:06

Mateusz L napisał(a):Podobno niemozliwe jest tylko otwarcie parasola w <dupa>


Podobno już jest możliwe tylko wyjąć się nie da :P

P.S.
Sorki za OT :)
Wcześniej jeździłem: Nissan Sunny 1.4 `95, Toyota Yaris 1.0 `03,`04,`05, Renault Clio 1.5 DCI `06, VW Passat 1.9 TDI `03, Mazda 323F 1.5`96
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2007, 21:59
Posty: 101
Auto: była 323f, BA, 1996,
była 6 GY MZR-CD 2003,
był Xedos 9, 2,5l 2001, automat
jest BMW 3 (E46), 2,0 diesel, 2001,polift, automat

Postprzez GILB » 24 sie 2008, 17:54

Honestus napisał(a):Podobno już jest możliwe tylko wyjąć się nie da


da sie wyjąć tylko trzeba go wcześniej złożyć :D
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2007, 19:16
Posty: 300
Skąd: RT
Auto: Mazda 6 3.0 V6 GY

Postprzez hteb » 24 sie 2008, 21:01

W usa koleś robił swapa po uszkodzeniu silnika – miał manual a kupił komplet z A/T. Podmienił skryznie, dokupił parę gratów, przerobił instalację – jako że a/t ma ich trochę no i śmiga z m/t jak dawniej. Robił to w zaciszu domowego garażu – miał parę problemów z elektryką ale uradził. Nie był laikiem – znał się na v6 co w naszym pięknym kraju jest rzadkością. Mogę podesłać linka do forum mazda6club gdzie jest opis operacji :)
Swap z mondeo st ? eee – to nie jest najlepszy pomysł. Wolał bym oryginalną skrzynię 5 m't z 6s do swapa – wsio jest możliwe – musisz mieć tylko ogarniętego mechanika i wiaderko części :)
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2008, 09:25
Posty: 74
Auto: Audi S4

Postprzez hteb » 24 sie 2008, 21:04

Mateusz L napisał(a):ten model nie występuje z manualem


Jak to nie ? Występuje i to dość często :)
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2008, 09:25
Posty: 74
Auto: Audi S4

Postprzez hteb » 24 sie 2008, 21:05

dl007 napisał(a):PS. Gdzies słyszałem że wumiana na maual jest wręcz niemoziwa...chce to zweryfikowaćpytajnik


Nie ma rzeczy niemożliwych :) Wszystko jest kwestią kasy i zdeterminowania :)
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2008, 09:25
Posty: 74
Auto: Audi S4

Postprzez dl007 » 25 sie 2008, 23:48

Witam
Dzieki wielkie za sugestie, informacje:)
No sprawę trzeba przemysleć , przekalkulować no i wyciąnąc wnioski!
Jak się zdecyduję dam znać (jak kogoś to interesuje), ale talk sobie myśle na szybko że ...
tym autem i tak nie bede jeżdzil dłużej niżrok, zainwestuje kase, a przy sprzedazy i tak sie jej nie odzyska;/
PS. Widziałem mazde 3.0 V6 z seryjnym manualem...mysle że jest skrzynia (oryginalna) do tego silnika, trza spr na ebay'u w usa
Pzdr
Początkujący
 
Od: 3 mar 2008, 21:21
Posty: 11
Skąd: gdynia
Auto: mazda 6 3.0 v6

Postprzez hteb » 26 sie 2008, 08:39

dl007 napisał(a):Witam
Dzieki wielkie za sugestie, informacje:)
No sprawę trzeba przemysleć , przekalkulować no i wyciąnąc wnioski!
Jak się zdecyduję dam znać (jak kogoś to interesuje), ale talk sobie myśle na szybko że ...
tym autem i tak nie bede jeżdzil dłużej niżrok, zainwestuje kase, a przy sprzedazy i tak sie jej nie odzyska;/
PS. Widziałem mazde 3.0 V6 z seryjnym manualem...mysle że jest skrzynia (oryginalna) do tego silnika, trza spr na ebay'u w usa
Pzdr


Oczywiście że są seryjne manuale !! Z tym nie ma problemu – gorzej z przeróbką :)
Fakt – kasy włożonej w furę nie odzyskasz więc :) Decyzja należy do Ciebie :)
Forumowicz
 
Od: 9 cze 2008, 09:25
Posty: 74
Auto: Audi S4

Postprzez Mateusz L » 26 sie 2008, 09:53

hteb napisał(a):Jak to nie ? Występuje i to dość często usmiech

No patrzcie- całe życie się człowiek uczy, a i tka głupi umiera... Dzięki za info, niewiem co mi strzeliło do głowy z tym ASB, ale w takim wypadku masz kolego łatwiej. PS. Może zmień auto na MPS :D
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 14:29
Posty: 567 (0/2)
Skąd: Mazowsze
Auto: Lexus

Postprzez ntgale » 26 sie 2008, 10:14

Kiedyś na Discovery był fajny program, w którym pokazywali jak się robi Lexusa IS200 V8 – wsadzali silnik z Lexa 400. I również zmieniali skrzynię z automatu na manual. Tam największy problem jaki był to oszukanie komutera sterującego silnikiem aby dalej myślał, że jest automat. Oni chyba jednak mieli większe wyzwanie bo z tego co wiem w Lexusie 400 nie było w ogóle manuala (dorabiali obudowę sprzęgła). Inna sprawa, że tam było stado mechaników – specjalistów od Toyoty/Lexusa.
Weź pod uwagę właściwie tylko jedną rzecz: za swoje pieniądze możesz sobie narobić kłopotu. Nieważne ile wydasz mało czy dużo i tak tych pieniędzy nie odzyskasz, a nie ma pewności, że wszystko będzie działać poprawnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 22:18
Posty: 145
Skąd: SC/WB
Auto: Accord Tourer 2.0 Exe '08 VIII

Postprzez Globy » 26 sie 2008, 13:18

...dlatego lepiej zmienić auto ;)

Prawdopodobnie do tego silnika można było dobrać skrzynię z Supry, co i tak generuje szereg przeróbek... U nas był to popularny przy okazji awarii słynnej CD4E z Forda, montowanej w Cronosach (GE FS) w latach 90. Brak chłodnicy oleju i rozwiązania techniczne sprawiały, że skrzynia nie przejeżdżała niekiedy 60 tys. mil – pojawiły się warsztaty swapujące przekładnie na manuala. tco_tm pisał jednak właśnie o problemie z komputerem. Ostatnio taki manewr robił kolega noucamp w MX-6 2.5 V6, chociaż przy dzisiejszych cenach używanych skrzyń nie ma szczególnej potrzeby... Tylko remonty A/T wciąż tak samo drogie, chociaż auta staniały o 50%.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6