Stukanie na dziurach, ale to nie zawieszenie

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Konraad444 » 13 mar 2020, 01:08

Witam!
Posiadam Mazdę 6 1.8 benzyna 2004r. Ostatnio miałem nieciekawą sytuację na drodze, która zmusiła mnie do ucieczki prawie na poboczę drogi. :/ Przy okazji wpadłem wtedy w okropną dziurę z prędkością ok. 70km/h, prawym przednim kołem. :( Od tamtej pory, gdy jadę po dziurach słyszę dziwne skrzypienie w okolicy tego koła. Pojechałem do znajomego mechanika, który sprawdził mi zawieszenie oraz przejechał się ze mną. Według niego zawieszenie jest w dobrym stanie, a "skrzypienie" pochodzi raczej z wnętrza silnika/wydechu. Na kanale okazało się, że podczas gdy energicznie ruszamy przy katalizatorze to wydobywa się właśnie z niego owy dźwięk. Czy jest szansa że coś po prostu wpadło do katalizatora, gdy wjechałem w ową dziurę jak wjechałem na pobocze??
Początkujący
 
Od: 13 mar 2020, 00:53
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2004r 1.8

Postprzez TonSiL » 13 mar 2020, 16:58

Hej.
Raczej nic nie wpadło do katalizatora bo musiałby być to element pochodzący z silnika :) No dobra, bez jaj i żartów. Jeśli nie masz przedmuchów w układzie wydechowym w miejscu łączenia się kolektora z rurą wydechową (siedzi tam stożkowa dość spora uszczelka) i nie stuka Ci akurat w tym miejscu to niestety obstawiam oberwany wkład katalizatora. Jeśli to się potwierdzi to czeka Cię wymiana katalizatora. Sprawdź jeszcze mimo wszystko łączenie środkowego tłumika z rurą, która idzie do tłumika końcowego. Jeśli masz oryginalnie zmontowany układ wydechowy to w tym miejscu będziesz miał łącznik rury wydechowej.
TonSiL
 

Postprzez Konraad444 » 1 maja 2020, 20:49

Witam, doszedłem do wniosku że winowajcą, a raczej winowajcami są poduszki silnika. A teraz z drugiej strony. Jaki jest mniej więcej koszt wymiany poduszek silnika? Chciałbym wymienić obydwie.
Początkujący
 
Od: 13 mar 2020, 00:53
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2004r 1.8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6