Śruby zacisku

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez TazzIsBack » 29 wrz 2019, 11:52

Witam, wczoraj przeglądałem sobie hamulce w mojej Mazdzie i zauważyłem o dziwo, że lewy zacisk z tyłu nie puszcza do końca, śruby aż zżarło. Czy jeżeli klocki i tarcze są okej, wymiana samych śrub będzie wystarczająca?
Takie coś będzie pasować? https://allegro.pl/oferta/prowadnice-sr ... e=facebook
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2019, 19:21
Posty: 13
Auto: Mazda 6 I
2005
Kombi
1.8 Benzyna

Postprzez dobrzyn22 » 29 wrz 2019, 16:20

Dość powszechna przypadłość w M6. Co masz na myśli pisząc "
TazzIsBack napisał(a):śruby aż zżarło
? udało Ci się wyciągnąć zacisk z prowadnicy ?

Jeżeli tak, to wymiana śrub może wystarczyć ( te co wstawiłeś powinny być OK )– przy okazji skontroluj tłoczek ( też lubi korodować, szczególnie w przypadku uszkodzenia gumowej osłony ).


PS.
Proszę o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na forum:
1. W pierwszej kolejności szukamy tematów nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki...
2. Czytamy je
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątka
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy...

tym razem przenoszę do odpowiedniego działu
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez TazzIsBack » 29 wrz 2019, 18:26

dobrzyn22 napisał(a):Dość powszechna przypadłość w M6. Co masz na myśli pisząc "
TazzIsBack napisał(a):śruby aż zżarło
? udało Ci się wyciągnąć zacisk z prowadnicy ?

Jeżeli tak, to wymiana śrub może wystarczyć ( te co wstawiłeś powinny być OK )– przy okazji skontroluj tłoczek ( też lubi korodować, szczególnie w przypadku uszkodzenia gumowej osłony ).



Dziękuję za pomoc i przepraszam, za zły dział – poprawię się.
Jak sprawdzić tłoczki? Szczerze, to jestem zielony, bawiłem się z tym z teściem w sobotę, mówił, że jest "glanc", ale wolałbym się upewnić. Stwierdził, że po zimie wymieni się zaciski i klocki, będzie grać, klocki mam jeszcze całkiem niezłe, tarcze nówki.

Istnieją jakieś preparaty do czyszczenia tarcz? Trochę je pordzewiało na krawędziach (auto nim kupiłem stało z pół roku).
Początkujący
 
Od: 27 wrz 2019, 19:21
Posty: 13
Auto: Mazda 6 I
2005
Kombi
1.8 Benzyna

Postprzez dobrzyn22 » 29 wrz 2019, 18:41

myślę, że ten wątek wyjaśni Ci wszystko:
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... ulc%C3%B3w

Tarcze na krawędziach mogą być rude ( mówimy o miejscach do których nie przylegają klocki – te powinny zetrzeć nalot po 2-3 hamowaniach, o ile wszystko jest w porządku ). Tarcze to się raczej psika, ale nowe, żeby odtłuścić przed pierwszym montażem.

PS. nie potrzeba cytować poprzedniego posta -wydłuża to niepotrzebnie cały wątek ;)
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6