stuknięcie przy ruszaniu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Łukasz_Rx » 10 lut 2019, 23:45

Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Szczerze mówiąc już dawno miałem zamiar dołączyć... ale ciągły brak czasu... No dobra. Jestem.

Mam taki dosyć dziwny problem. Posiadam kilka mazd, w tym 2 sztuki modelu 6. Problem dotyczy kombi 2003r RF5C. Objawia się on pojedynczym solidnym stuknięciem podczas ruszania. Przypomina przywalenie młotkiem w podłogę gdzieś w okolicy przednich foteli. Nie jest to zawieszenie. W tym aucie problem występuje od dawna. Myślałem, że to kwestia luzu w zawieszeniu, jednak wymontowałem absolutnie wszystko łącznie z belką tylną i przednimi sankami, wypiaskowałem, wzmocniłem w miejscach korozji. Jako, że mam własny warsztat i nie lubię nie sprawnych wozów postanowiłem doszykować auto. Przebudowałem trochę silnik, poprawiłem sprzęgło, zrobiłem też zawieszenie. Wymieniłem absolutnie wszystkie elementy, tuleje, wahacze, śruby, amorki, sprężyny (zostały tylko tulejki w belkach bo nie zaobserwowałem luzu). Złożyłem i ku mojemu zdumieniu... no właśnie... nadal przywala przy ruszaniu. Sprawdziłem mocowanie sanek, poduszki silnika i wszystko co mogło walić. Stuk jest tylko jeden i nie z układu napędowego i nie ze sprzęgła. Zastanawiam się czy nie zmienić tulejek w belce. Wyjęcie to tylko godzina...
Może ktoś z Was miał lub słyszał o takim problemie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 lut 2019, 23:16
Posty: 1
Skąd: Łódź
Auto: Mazda (inferna) 6 2.0 RF5C* GG/GY 2004

Postprzez Greg88 » 14 lut 2019, 11:47

Czy wspominany stuk jest zawsze przy ruszaniu czy po dłuższym postoju ?
Avatar użytkownika
 
Od: 25 mar 2015, 08:23
Posty: 282 (16/9)
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 6 GG 2002 2.3 MZR 166 KM

Postprzez digit6 » 6 mar 2019, 13:11

A moze to mocowanie amortyzatorow? znajomy mial tez podobne objawy i lozysko kolumny i gumy byly do wymiany. Nic innego nie przychodzi mi do glowy, bo skoro nie zawieszenie to co moze wydawac tak glosny strzal w podloge? Najlepiej niech ktos stanie kolo auta jak Ty ruszasz i na pewno idzie zlokalizowac dokladnie miejsce z ktorego strzela.
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2017, 11:58
Posty: 29 (0/2)
Auto: 6 GG 04' 2.0b

Postprzez Rafał Bo » 7 mar 2019, 10:59

Miałem podobny objaw. Do wymiany miałem tylny, pionowy, łącznik
Początkujący
 
Od: 9 cze 2017, 15:22
Posty: 12
Auto: M6, 121KM, 2004, GY

Postprzez Greg88 » 7 mar 2019, 18:37

digit6 napisał(a):A moze to mocowanie amortyzatorow? znajomy mial tez podobne objawy i lozysko kolumny i gumy byly do wymiany. Nic innego nie przychodzi mi do glowy, bo skoro nie zawieszenie to co moze wydawac tak glosny strzal w podloge? Najlepiej niech ktos stanie kolo auta jak Ty ruszasz i na pewno idzie zlokalizowac dokladnie miejsce z ktorego strzela.


Kolega ma przedlifta także w kolumnie łożysk brak :)
Ja bym autorowi tematu sugerował zerknąć na napinacz paska :)
Avatar użytkownika
 
Od: 25 mar 2015, 08:23
Posty: 282 (16/9)
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 6 GG 2002 2.3 MZR 166 KM

Postprzez Mauy » 30 wrz 2019, 14:50

Greg88 napisał(a):Czy wspominany stuk jest zawsze przy ruszaniu czy po dłuższym postoju ?

Co jeżeli stuknięcie pojawiają się po dłuższym postoju?
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2019, 13:16
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2007 2.0 147Km liftback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6