Skrzynia biegów – problem po włączeniu silnika

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez mws » 16 wrz 2017, 10:16

Od kilku dni pojawił się u mnie problem ze zmianą biegów – mianowicie zaparkowałem na parkingu pod marketem, zrobiłem zakupy, wracam, odpalam silnik, próbuję wrzucić wsteczny...i ku mojemu zaskoczeniu nie ma takiej możliwości. Zgasiłem silnik i spróbowałem wrzucić wsteczny i tu jeszcze większe zdziwienie, bo wsteczny wrzuciłem przy wyłączonym silniku bezproblemowo. Do wstecznego niestety doszedł w tym czasie problem z wrzucaniem jedynki, również przy włączonym silniku, przy pozostałych biegach też nie jest idealnie. Zastanawiam się więc w czym może być problem? Skrzynia? Sprzęgło? Jakieś pomniejsze elementy? Mam Mazdę 6, 2004 GG, DI 2.0 121 km.
Początkujący
 
Od: 16 lis 2015, 21:05
Posty: 15

Postprzez kubsztyk » 2 paź 2017, 21:43

Sprzęgło nie jest rozłączane do końca. Sprawdź nie wciskając hamulca, czy przy próbie powolnego wbicia lekko na siłę biegu np. jedynki auto próbuje ruszyć zgodnie z wbijanym biegiem. Jeśli tak to: tarcza sprzęgła, docisk, wysprzęglik albo pompa sprzęgła.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2010, 11:23
Posty: 1698 (63/30)
Skąd: Kielce
Auto: Volvo S60 2.0T 2006;
ex mazda 6 TDI '03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6