Korek zbiornika płynu hamulcowego/sprzęgłowego nie dokręca się

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez timmy666 » 3 lut 2012, 15:28

Witam,

Drodzy forumowicze mam problem z korkiem zbiorniczka płynu hamulcowego/sprzęgłowego.
Po odkręceniu i dolaniu braków w pojemniczku oczywiście chciałem go zakręcić, ale co się okazało ? korek zakręcić się nie chcę. Nakłada się elegancko nic go nie blokuje i można nim kręcić 100 razy w jedną i drugą stronę i nic potem wystarczy go złapać podnieść do góry i korek schodzi. Są tam rowki, które powinny się ze sobą złapać, ale wygląda na to, że nie mają ochoty, ( nic się nie ułamało przy odkręcaniu wszystko jest na swoim miejscu i nie widać, żeby coś było nie tak ) nie wiem czy ja jestem jakiś ułomny <glupek2> czy może tak powinno być ?? . Czy ktoś już miał z tym może przygodę i doszedł jak to zakręcić bo ja nie mam zielonego pojęcia dlatego proszę o pomoc :)

Pozdrawiam,
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2010, 12:12
Posty: 63
Skąd: Ostrołęka/Okolice
Auto: M6 GY 2.0 MZR-CD 2003 r.

Postprzez Mazda_Man » 14 lut 2012, 22:50

Cześć,

Problem już przerabiałem.
Nie wiem jak się idiocie-mechanikowi udało to zakręcić ale korek ewidentnie był uszkodzony.
Delikatnie go odkręciłem, by sprawdzić jakość płynu a potem, jak napisałeś, kręciłem 100 razy w jedną i w drugą i nic nie dało się zrobić.
Po dokładnej analizie okazało się, że korek-nakrętka ma oprócz gwintu dwa wypusty ok. 4-5mm na wewnętrznym obwodzie co 180 stopni.
Zrobione dosłownie z byle gów*a tak, że jeden był już urwany a drugi nadłamany.
Na nic wysiłki, bo to właśnie te wypusty są po to, by zablokować korek po wciśnięciu.

Musiałem kupić nowy korek-nakrętkę na Allegro.
W tym kupionym już jeden wypust jest nadłamany ale udało się zakręcić.

Ot, takie japońskie gów*o.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 27 lis 2010, 17:28
Posty: 5
Auto: Mazda 6 Sport Exclusive 2.0 Diesel 136KM

Postprzez timmy666 » 15 lut 2012, 10:30

Jak znajdę chwilę czasu to jeszcze wybadam ten korek i sprawdzę te wypusty jak mówisz :) chociaż już mu się przyglądałem i nic nie zauważyłem.
Póki co korek jakby zassało bo trzyma się nieźle i tak łatwo go zdjąć nie można więc nie jest źle :D ale jeszcze się mu przyjrzę przy najbliższej wolnej chwili.
Ale faktycznie Japończycy mają czasami dziwne pomysły tak samo przy wymianie żarników to otwór zrobiony jest chyba na rękę małego japońca :] ja raczej do olbrzymów nie należę bardziej do średniaków, a musiałem się mocno nagimnastykować przy ich zmianie :]

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2010, 12:12
Posty: 63
Skąd: Ostrołęka/Okolice
Auto: M6 GY 2.0 MZR-CD 2003 r.

Postprzez foqz » 1 sie 2014, 00:47

Odświeżam temat. Mam analogiczny problem, ale nigdzie nie mogę zlokalizować korka. No może jedynie w ASO nie próbowałem. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi namierzyć miejsce gdzie można takowy zakupić?
Początkujący
 
Od: 16 cze 2014, 19:28
Posty: 9 (1/1)
Auto: Mazda 6 2.3 (166KM) '05 hb [USA]

wcześniej:
626 GE [Cronos] 2.0 i (115KM) '96 sedan [USA]

a jeszcze wcześniej:
MX-3 1.6 również z '96

Postprzez kubsztyk » 1 sie 2014, 10:38

U mnie też był uszkodzony i kupiłem używkę na allegro albo przez forum (nie pamiętam)...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2010, 11:23
Posty: 1698 (63/30)
Skąd: Kielce
Auto: Volvo S60 2.0T 2006;
ex mazda 6 TDI '03

Postprzez grinderxxx » 23 wrz 2014, 16:51

Witam. U mnie dzisiaj wystąpiła taka sama awaria korka. Chciałbym się dowiedzieć czy jest mozliwa jazda z takim uszkodzonym korkiem? Nie da się go przekręcić ale jesli nałoże go i zabezpiecze taśma izolacyjna lub przywiaze drutem to będę mógł bez problemu jeździć? Muszę pojeździć po szrotach w poszukiwaniu korka a nie mam czym.
Nic mi się nie zapowietrzy i nie braknie mi hamulców podczas jazdy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2012, 17:32
Posty: 6
Auto: Mazda 6 2004 2.0 cdti 136km Kombi.

Postprzez krystian77 » 23 wrz 2014, 18:18

Jak się płyn się nie wychlapie to nic się nie zapowietrzy. Ale szczelność też jest ważna bo przy obecnych warunkach pogodowych płyn hamulcowy bardzo szybko nałapie mnóstwo wilgoci z powietrza.
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2007, 18:10
Posty: 181 (4/19)
Skąd: Piotrków Trybunalski, Radomsko
Auto: M6 GL 2.2 SH (2016r.)
M6 GH 2.0 MZR-CD (2008r.)
ex. 323F BA Z5 (1998r.)
ex. 323 BF (1989r.)

Postprzez szczepan601 » 29 lis 2015, 16:56

Witam, mam dokładnie to samo. Wymieniałem tarcze i klocki i odkręciłem w celu odessania nadmiaru płynu i <dupa> Wie kto może gdzie kupić nowy korek?


Edit:
Korek dostalem za 25,90€ z wysylka. Dla potomnych, nr czesci: GJ6A-43-55Y


Edit 2:
Korek dotarł do mnie i już wiem czemu ten stary się nie dokręcał. Wyłamane są w nim plastykowe ząbki – 3szt, które są zrobione chyba celowo jako jednorazowe bo bardzo delikatne.

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2013, 09:25
Posty: 42
Skąd: Okolice Dortmundu
Auto: Mazda 6 GY 2,3 2005 FL

Postprzez duo999 » 28 wrz 2017, 23:53

Pany

Wybaczcie ze odkopuje, przy wymianie płynu mój mechanik musiał upiedzielić ten korek przy odkręcaniu. Skubaniec się nie przyznał i po prostu przyłożył go na zbiorniczek. Było to ok miesiąc temu. Dzisiaj to przypadkiem odkryłem, powiedzcie czy płyn jest już do wylania ? Co prawda zbiorniczek nie był otwarty, ale nie był tez szczelnie zamknięty.

Przy okazji ma ktoś na zbyciu taki korek, bo ciężko go dostać w normalnych pieniądzach :D

Pozdro
duo999
 

Postprzez ewa » 2 lip 2020, 08:27

Hej,

Orientujecie się, czy można zakręcić ten zbiornik innym korkiem? <co?>

Mazdę mam od tygodnia, nie wiem czy mi ten korek uszkodził wczoraj kolega próbując sprawdzić kolor płynu hamulcowego (szukamy powodu ciężkiego działania sprzęgła), czy był już uszkodzony przed zakupem... więc nie wiem, czy mogę tak jeździć puki nie przyjdzie mi nowy, a jedyny jaki na ten moment znalazłam, jest na drugim końcu Polski i ładnie się ceni jak za tak kruchy koreczek. <rotfl>
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 08:14
Posty: 1
Auto: Mazda 6 Exclusive, 1.8 benzyna, kombi, GG, 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6