Czujniki poziomowania Xenonów

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez jazda_mike » 12 lut 2016, 16:04

witam
ja mam inny problem, sytuacja wygląda tak normalnie po przekręceniu kluczyka światła się poziomują i tu jest problem jak auto stoi na górce światła ustawiają się w dól i tak zostają... analogicznie w drugą stronę jak auto stoi w dole światła dają się w górę i tak zostają co to może być? tak jakby się zacinały.
Początkujący
 
Od: 24 lut 2014, 04:28
Posty: 17
Skąd: Legnica dolnośląskie
Auto: Mazda 6 diesel 136 km rok 2004

Postprzez boyazont » 14 gru 2017, 13:50

U mnie zardzewiał jeden se swożni kulkowych w połączeniu między czujnikiem a tylnym wahaczem do tego stopnia, że urwało uchwyt przy wahaczu.
Jak już ktoś wspomniał te swożnie kulkowe są zabezpieczone elastycznym gumowym rękawem, z czasem parcieje i wpuszcza do środka wode i brud.. później rdza i swożeń unieruchomiony!

Tak dla informacji to samo te połączenie można dostać na eBay'u tu w UK pod nazwa:
"Xenon Repair kit for Level sensor Headlight range adjustment Control rod M6" od sprzedawcy z niemiec (www_stern-cnc_de).
Załączniki
20171205_133922.jpg
20171204_223123.jpg
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2013, 19:52
Posty: 84 (1/2)
Skąd: Hampshire UK
Auto: Mazda 6 SPORT 2.2 DIESEL 2009 (185BHP)

Postprzez Franiu91 » 30 mar 2018, 21:12

Pawko_6 napisał(a):
MI$ napisał(a):– to nie przetwornice. Jak sama nazwa wskazuje przetwarzają napięcie.

Przetwarzanie napięcia to tylko jedna z funkcji. Upraszczając, odpowiada też za poziomowanie. Lewego reflektora jest "Master"(dlatego trzeba ją kalibrować-zgrywać z komputerem), steruje przetwornicą prawego, "Slave".
Uszkodzeń tego typu nie kojarzę, a reflektorów-silniczków, mnóstwo.


Witam. Miałem taka przygodę z mazdą ze całowała się z innym samochodem. wymieniony został cały przód i sprawa wygląda tak ze lampa od kierowcy nie poziomuje się a od pasażera tak. Jak odebrałem od blacharza samochód to od kierowcy była wypięta wtyczka ta "mniejsza" po wpięciu wtyczki nadal lampa od kierowcy się nie poziomuje. Trzeba ją zaprogramować? Czy silniczek w lampie jest uszkodzony? Proszę o informacje :)
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2016, 20:12
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 gy 2006 143 km diesel kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6