Po wymianie filtra fazy lotnej usterka p0841

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez DominikN » 30 sty 2023, 11:37

Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio byłem na przeglądzie instalacji LPG, standardowa procedura wymiana filtrów. Po wymianie filtra fazy lotnej zaraz po pierwszym uruchomieniu silnika auto gaśnie(powietrze w instalacji), za drugim razem silnik uruchamia się normalnie i pracuje bez zarzutu. Z racji tego, że podczas przygasania silnika mrugnął CheckEngine podłączyłem moduł diagnostyczny w celu usunięcia ewentualnych błędów. Był tylko jeden: p0841; wyczytałem, że jest związane z czujnikiem ciśnienia płynu w skrzyni biegów. Czy jest to możliwe, że błąd pojawił się podczas zaduszenia się silnika po wymianie filtrów LPG? Dodam, że podczas jazdy nigdy nie wyswietliła się kontrolka AT czy Check. Pacjent to Mazda 6 GY, rok produkcji 2007, silnik 2.0 147KM PB + LPG, skrzynia automatyczna 5 biegów. Z góry dziękuję za każdą pomoc!
Początkujący
 
Od: 30 sty 2023, 11:05
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GY, 2007, 2.0PB 147KM, skrzynia AT

Postprzez zadra » 30 sty 2023, 23:17

temat powitalny należy utworzyć w odpowiednim dziale...

Skasowałeś ten błąd?
Powtórzył się?

Na marginesie, nie znając przebiegu ani historii..
sprawdź luzy zaworowe, warto zrobić, zanim krzywda się stanie..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3146 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez DominikN » 31 sty 2023, 09:55

Przepraszam, mój błąd. Mazda ma przejechane 227000km, na LPG zrobiłem 40000km. Usterkę skasowałem i błąd puki co się nie powtórzył. Tak na chłopski rozum wydaje mi się, że gdy silnik zaczął gasnąć co za tym idzie spadały obroty(pompy olejowej w skrzyni również) to czujnik ciśnienia oleju w skrzyni mógł wykryć obniżoną wartość ciśnienia.
Początkujący
 
Od: 30 sty 2023, 11:05
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GY, 2007, 2.0PB 147KM, skrzynia AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6

cron