Po remoncie błąd P0113 wymieniony przepływomierz

Postprzez artpawkow » 27 paź 2022, 22:03

Witajcie.
Potrzebuję pomocy, 3 dni grzebania w internecie nic nie przyniosły, jestem jedyną osobą z tym problemem..
Otóż remont silnika, zjadła olej, zatarło panewkę na 1. Wszystko zrobione, wymienione, wyszlifowane, złożone. Siadam, odpalam. Odpaliła i od razu zgasła. Sprawdzony jeszcze raz rozrząd itd wszystko gra.
Komp pokazuje P0113 – IAT. Odpinam przepływomierz, mazda odpala wskakuje na 3000 obrotów i pracuje ładnie, równo, bez smrodu itd.
Kupuje nową przepływkę, wpinam, kasuję błędy i....nic. dalej to samo. Odpięta pracuje normalnie i wali błąd MAF oraz IAT, wpięta gaśnie, dławi się, wali benzynę litrami do cylindrów i pokazuje tylko błąd IAT.
Przewody od przepływki obejrzałem, zasilanie na kostce jest, bezpiecznik numer 7 cały.
O co chodzi? Czy ktoś miał taki przypadek?
Co jeszcze mogę sprawdzić?

Dopisano 28 Oct 2022, 21:27:

Temat rozwiązany, podczas montażu układu dolotowego poluzował się wąż prowadzący z zaworu PCV odmy do kolektora. Po odpięciu MAF/IAT silnik brał powietrze przez króciec kolektora. Po wpięciu nie było przepływu więc pluł błędem bo nie miał co mierzyć.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2022, 09:59
Posty: 4
Auto: Mazda 6 gg 2007 2.0 benzyna 147KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6