Silnik losowo przygasa, błąd ECU (Film)

Postprzez pikey » 18 sty 2022, 19:47

Dobry wieczór, mam mazdę 6 2006 GY 2.0 147km i ostatnio borykam się z nietypowymi problemami. Wszystko zaczęło się kiedy rano odpaliłem silnik, ledwo zjechałem z miejsca parkingowego a auto przygasło, wróciło na około 1.5 tys obrotów + check engine.

Brak reakcji na gaz, zeskanowalem po OBD błąd ECU P0606 (Engine control module (ECU)/powertrain control module (PCM) – processor fault.

Szybkie google – odłącz kleme, parę razy naciśnij hamulec, podłącz. Błąd zniknął, wróciłem na miejsce parkingowe i od tamtej pory próbuje rozwiązać ten problem.

Błąd ECU nie pojawia się za każdym razem – często po prostu silnik sam przygasa. Zdarzało się też że falowały obroty które ustały po czyszczeniu przepustnicy i adaptacji.

https://youtube.com/watch?v=Mtcdnuctyvk

Co próbowałem:

– Czyściłem masy w komorze silnika (od strony pasażera na wierzchu i te pod filtrem powietrza). Rdzy tam nie było, wyglądało ok.
– wyczyściłem przepustnice i przepływomierz, robiłem adaptacje
– wymieniłem czujnik położenia walka rozrządu (Hella)

Akumulator wydaje się w porządku, nie wymieniałem więc ma co najmniej 4 lata, ładowanie 14-14.4V. Filtry w miarę świeże, nie są zapchane.

Proszę o pomoc w namierzeniu problemu <spoko>
Początkujący
 
Od: 17 mar 2019, 20:01
Posty: 1 (1/0)
Auto: Mazda 6 GY 2006, 2.0 147km

Postprzez tadziol » 18 sty 2022, 22:08

Cewki zapłonowe wymień. Któraś się kończy w nietypowy sposób. Nie do sprawdzenia która konkretnie. Możesz po kolei podmieniać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6