Szarpanie na zimnym silniku.

Postprzez Strato » 30 kwi 2019, 00:46

Cześć, posiadam od 2 miesięcy mazde 6 z 2004 2.0 141km, przebieg 216k km z instalacją Zenit Pro OBD i wtryskami Herculesa. Przez te 2 miesiące zrobiłem około 3500 km.

Świece ngk itr6f13 wg sprzedającego wymieniane nie tak dawno, były sprawdzane przez mechanika, który czyścił i adaptował ponownie przepustnice. Nic na ich temat nie powiedział, więc myślę, że było w porządku.
Kable ngk, też wg sprzedającego wymieniane.
Cewka nie wiem, nie przyglądałem się, ale tego sprzedający nie wymieniał.
Ciśnienie na cylindrach między 14,5 a 15 bar.
Spalanie gazu jazda spokojna litrów 9, jak częściej depnę między 11 a 12, nie wchodzę na czerwone pole bo po prostu szkoda mi samochodu :)
Pobór oleju jakieś 150-200ml na 1000km, zalana Dexelia 5w30.
Sprzedający wymieniał też poduszki silnika, tak twierdził.

Rozumiem, że nikt tu nie ma szklanej kuli i nie powie na 100% co może być przyczyną, ale może chociaż naprowadzi, przejdę do sedna:

Odpalam silnik po nocce, raz bywa głośniejszy, raz cichszy, chyba jak jest cieplej na zewnątrz odpala się ciszej aczkolwiek rzadko ta reguła występuje. Podczas jazdy dopóki wskaźnik temperatury nie dojdzie do połowy czyli rozgrzania w niskim zakresie obrotów załóżmy bieg 4 prędkość 50km/h to jest jakieś 2k obrotów szarpie niemiłosiernie. Zmieniając biegi przy 3.5k-4k obrotów problem nie występuje. Druga sprawa czy to samochód zimny czy ciepły podczas postoju na biegu jałowym występują drgania. Czasem mam też taka sytuacje już na ciepłym silniku i to zazwyczaj się dzieje w tym samym miejscu (taki podjazd pod górkę 50m przed domem), wjeżdżając na drugim biegu słychać taki charakterystyczny strzał. Na ciepłym silniku szarpnięcia są naprawdę sporadyczne, jeżdżę wyłącznie na gazie, nie testowałem na dłuższą metę na benzynie czy szarpie. Przyspieszenie myślę, że jest normalne, znajomy ma taką samą w sedanie i nie odczuwam aby coś było nie tak. Autostradą 205-210 leci.

Jakieś sugestie od czego zacząć? Mam cichą nadzieję, że rozwiążę problem od razu bo nie chce się pchać na ten moment w dodatkowe koszta, końcem lipca mam renowacje podłogi z konserwacją i trochę będzie to kosztować. Dzięki z góry za pomoc :)
Początkujący
 
Od: 30 kwi 2019, 00:29
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GG Hatchback 2004 2.0 141km PB+LPG

Postprzez gregory_z » 28 lut 2020, 12:41

Jakieś sugestie od czego zacząć? Mam cichą nadzieję, że rozwiążę problem od razu bo nie chce się pchać na ten moment w dodatkowe koszta, końcem lipca mam renowacje podłogi z konserwacją i trochę będzie to kosztować. Dzięki z góry za pomoc :)[/quote]

witaj Strato,

I jak, rozwiązałeś ten problem, bo wygląda, że mam to samo.

Wymieniłem świece, wyczyściłem przepływomierz.
To samo z przepustnicą i silniczkiem krokowym (tak na wszelki wypadek).
Guma do przepustnicy wygląda na OK.
Niestety, dalej moja Madzia szarpie i strzela. Nie wiem już czego się już tykać.

Pojechałbym do gazownika, ale myślę, że to już ostateczność.

daj znać jak rozwiązałeś tą sprawę.

Pozdrawam
Grzegorz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 gru 2012, 00:12
Posty: 28
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda 6 (vel. Foczka) 2003 rok sedan 141 km Gaz + LPG ESGI II

Postprzez tadziol » 28 lut 2020, 20:36

gregory_z napisał(a):Niestety, dalej moja Madzia szarpie i strzela.

Kable zapłonowe wymień. Najlepszy jest Janmor. Poważnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez gregory_z » 3 mar 2020, 13:46

Dziękuję za radę.
Tak zrobię i dam znać czy pomogło.

Pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnio edytowano 20 mar 2020, 16:25 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy całego ostatniego posta -nie ma takiej potrzeby
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 gru 2012, 00:12
Posty: 28
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda 6 (vel. Foczka) 2003 rok sedan 141 km Gaz + LPG ESGI II

Postprzez gregory_z » 20 mar 2020, 12:45

tadziol, wielkie dzięki Ci.
wymieniłem kable jak sugerowałeś i Madzia jak narazie przestała szarpać i strzelać.
Kurcze, aż miło znowu nią jeździć.
Jeszcze raz dziękuję.
Aha,kupiłem te kable Janmon.

Pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnio edytowano 20 mar 2020, 16:25 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy całego ostatniego posta -nie ma takiej potrzeby
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 gru 2012, 00:12
Posty: 28
Skąd: Świdnica
Auto: Mazda 6 (vel. Foczka) 2003 rok sedan 141 km Gaz + LPG ESGI II

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6