Utrata mocy po rozgrzaniu silnika

Postprzez NiiHooYaa » 5 lut 2019, 08:47

Witam, jestem nowy na forum, wczesniej szukalem pomocy na innym forum Mazdy ale jej tam nie znalazlem.

Od dłuzszego czasu mam takie obiawy :
-Przy przyspieszaniu na niskich obrotach (szarpie/dlawi sie) i to na zimnym i na cieplym silniku.
-Jak sie dobrze rozgrzeje (10-15 km) to zaczyna powoli tracic na mocy(jest przymulony caly czas jak bym ciagnal przyczepke za sobą) i jednoczesnie slychac jakby szum z wyciem. Na pedalach czuje "brzeczenie".
-Nie zauwazylem ani razu zeby pokazala sie ikonka check engine.
-Dodam jeszcze ze po rozgrzaniu silnika gdy lekko nacisne gaz podczas ruszania slychac glosne "brzeczenie " jakby drzenie z okolic kolektora wydechowego. Stawiam na wibracje oslony wydechu ale moge sie mylic.
Auto po generalnym remoncie silnika plus wymienione kable, swiece, cewka. Przeplywomierz, silnik krokowy i dolot czyszczony. Prosilbym o lekka pomoc w nakierowaniu gdzie moge dalej szukac przyczyny.
Początkujący
 
Od: 5 lut 2019, 08:34
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GG 1.8 2004r.

Postprzez tadziol » 5 lut 2019, 10:20

NiiHooYaa napisał(a):szukalem pomocy na innym forum Mazdy ale jej tam nie znalazlem.

Czyżby ??
Na innym forum wskazówka jest dwa posty wcześniej,sprawdziłeś ten trop ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez NiiHooYaa » 5 lut 2019, 11:07

Jezeli chodzi o katalizator to nie bylo by efektu "braku mocy" rownierz na zimnym silniku ?
A niesprawna sonda nie zglosila by bledu w postaci "check engine" ?
Początkujący
 
Od: 5 lut 2019, 08:34
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GG 1.8 2004r.

Postprzez tadziol » 5 lut 2019, 20:37

Czyli czytałeś,ale nie sprawdziłeś.
Jeśli oczekujesz podania na tacy rozwiązania problemu to w Twoja polemiką z moją radą jest usprawiedliwiona.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez NiiHooYaa » 7 lut 2019, 07:33

tadziol napisał(a):Czyli czytałeś,ale nie sprawdziłeś.
Jeśli oczekujesz podania na tacy rozwiązania problemu to w Twoja polemiką z moją radą jest usprawiedliwiona.


Smieszy mnie takie zachowanie jak twoje hahaha . Nigdzie nie napisalem ze oczekuje szczegulowej diagnozy, a nawet napisalem ze prosze tylko o nakierowanie. Sonda zostala sprawdzona i przemierzona a obiawy katalizatora mi nie pasuja do moich(pomimo wszystko jak sniegi odpuszcza to sprawdze go ), wiec "grzecznie" poprosilem o kolejne pomysly. No ale coz, ewidentnie widac ze kogos bardzo boli pomaganie innym. Ja zawsze sie ciesze jak moge swoim doswiadczeniem uszczesliwic innych ludzi. A ty zachowujesz sie jak ksiaże motoryzacji zamkniety w swoim zamkowym forum. Jak nie potrafisz normalnie bez ironi odpisywac w postach to jaki sens ma twoja obecnosc na stronie ktora zostala stworzona do pomocy ludzia ktorzy nie moga sami uporac sie z usterka? Dalsza dyskusje uwazam za zbedna. Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 5 lut 2019, 08:34
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GG 1.8 2004r.

Postprzez tadziol » 7 lut 2019, 08:57

A mnie śmieszy zachowanie ludzi,którym wskazuje się możliwą przyczynę problemu a ci w pierwszej kolejności negują i podważają słuszność tej rady
Ale takie czasy panie....każdy wie lepiej.
Pewnie jak okaże się że powodem był kat to słowem nie piśniesz.W odpowiedzi podasz swój nick.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez NiiHooYaa » 7 lut 2019, 10:05

Ja mowie o formie przekazania informacji a nie o samej informacji. Mowa (tu czyt. pismo ) jest dla ludzi tylko niektorzy wykozystuja ja niepoprawnie.

tadziol napisał(a):A mnie śmieszy zachowanie ludzi,którym wskazuje się możliwą przyczynę problemu a ci w pierwszej kolejności negują i podważają słuszność tej rady
Ale takie czasy panie....każdy wie lepiej.

A czy ja cos zanegowalem/podwazylem ? Nie zauwazyles znakow zapytania na koncu "pytania" odnosnie katalizatora i sondy ? Napisalem tez ze sprawdze katalizator jak tylko sniegi odejda. Poprostu narazie chcialem "przebadac" inne mozliwosci kozystajac z waszego doawiadczenia i podania mozliwych przyczyn ale najlatwiej kogos od razu skrytykowac bo szuka pomocy na forum. Takie sa wlasnie czasy masz racje.
Początkujący
 
Od: 5 lut 2019, 08:34
Posty: 4
Auto: Mazda 6 GG 1.8 2004r.

Postprzez tadziol » 7 lut 2019, 10:51

NiiHooYaa napisał(a):Takie sa wlasnie czasy masz racje.

Cieszę się,że się rozumiemy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 18:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6