drgania silnika na wolnych obrotach

Postprzez kondziu77 » 30 lis 2018, 23:06

Mazda 6 2.0 147 KM 2006 r LPG

Nie jestem specjalistą dlatego moje sformułowania nie zawsze będą fachowe.

objawy
Drgania rozgrzanego silnika na wolnych obrotach (zarówno gaz jak i benzyna), które przenoszą się odczuwalnie na podłogę pod nogami i fotel kierowcy i pasażera, czasami małe falowanie obrotów ale tylko przy spadku z wysokich na niskie, po chwili nie wachlują.(czuć jakby to był diesel)

Co zrobiono (w kolejności jakiej było robione w przeciągu ok. pół roku)
– wymiana poduszek pod silnikiem (2 szt febest)
– wymiana poduszki tej przy skrzyni biegów 1 szt NTY
– wymiana przepływomierza – jakiś no name koszt ok. 130 zł
– czyszczenie i wymiana na używaną przepustnicę plus wiadomo samoadaptacja
– wymiana cewek zapłonowych na używane
– wymiana świeć NGK IRYDOWE
– sprawdzenie szczelności kolektora dolotowego (czy nie bierze lewego powietrza)
– sprawdzenie mocowania wydechu
– podpięcie auta pod komputer ( najpierw u zwykłego mechanika) – brak błędów- brak diagnozy
– podpięcie auta pod komputer – ASO Poznań Voyager Group – brak błędów, sprawdzenie czujników – brak błędów – brak diagnozy

Zatem nic nie stwierdzono, podejrzenie
– potencjometr przepustnicy (dlatego kupiłem inna żeby sprawdzić czy coś się poprawi, mało prawdopodobne żeby była zużyta w takim samym zakresie bo noc się nie poprawiło)
– zapchany katalizator (ale to podobno pokazała by sąda za katalizatorem )
– lekko rozgięty łańcuch rozrządu (czujniki nie pokazują ) koszt wymiany ok. 2000 zatem nie ryzykowałem
– zatem jestem ciekaw kto podejmie wyzwanie?

Pozdrawiam KONRAD z Poznania

PS. Poczytałem forum za cienki jestem żeby dyskutować jak poradzicie kogoś w Poznaniu kto by pomógł będę wdzięczny
Początkujący
 
Od: 30 lis 2018, 21:38
Posty: 2
Auto: mazda 6, benzyna 2.0 147 KM, 2006 r

Postprzez tadziol » 1 gru 2018, 14:33

kondziu77 napisał(a):lekko rozgięty łańcuch rozrządu

eeee....nie ten silnik...

kondziu77 napisał(a):jestem ciekaw kto podejmie wyzwanie?

Podejrzewam,że nikt. Walczyć z czymś na co jest fabrycznie skazany samochód to chyba nietakt.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez kondziu77 » 17 gru 2018, 14:25

Dzisiaj byłem tak przypadkiem (bo już w sumie zdałem sobie spokój) u jednego mechanika i tak wstępnie powiedział że to może być niedrożny katalizator i sondy nic nie wykażą, po nowym roku się umówię na diagnozę (dodatkowo też sprawdzi ogólnie i pomierzy też ciśnienie na cylindrach , ale oleju nie bierze) , także zobaczymy, o tym łańcuchu też jeden wspominał ale sprawdzę najpierw ten kanalizator,
przynajmniej temu się chce do niego zajrzeć.
Początkujący
 
Od: 30 lis 2018, 21:38
Posty: 2
Auto: mazda 6, benzyna 2.0 147 KM, 2006 r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6