Silnik gaśnie na wolnych obrotach po rozgrzaniu.

Postprzez Aleks834 » 27 mar 2017, 19:05

Witam,
Mam problem z silnikiem w mojej 6-stce 2.3l
Autko odpala bardzo ładne, zbiera się dobrze, pracuje jak należy... do momentu aż nie ściągnę nogę z gazu na rozgrzanym silniku wtedy obroty spadają aż silnik gaśnie. Dzieje się tak za każdym razem kiedy jest rozgrzany, jazda przez miasto przypomina jazdę w systemie start stop. Podczas jazdy muszę ciągle dodawać gazu na światłach żeby silnik nie zgasł. Obroty oscylują w granicach 750/min chwilę się trzymają i delikatnie zaczynają spadać do 700 aż momentalnie auto gasnie.
Gdy silnik nie jest do końca rozgrznany powiedzmy przez pierwsze 10 minut obroty trzymają się równo na 750.
W niedzielę przeczyścilem przepustnicę, wcale nie była taka brudna jak myślałem niestety problem pozostał.
Jaka może być prawdopodobna przyczyna takiej pracy silnika? Czemu się warto przyjżeć?
Dodam że niedawno auto było u mechanika, wymienił czujnik położenia wału a problem pozostał. Mechanik stwierdził że silnik jest w 100% sprawny a problem leży w jakimś czujniku czego on nie może zlokalizować. Oczywiście już więcej do niego nie pojadę.
Wolę samemu zaciągnąć wiedzy zanim go znów gdzieś oddam.
Będę wdzięczny za pomoc.
Aleks834
 

Postprzez maciejb » 28 mar 2017, 10:41

Stawiam na przepustnicę, mi kiedyś gasł jak dojeżdżałem do świateł , w ten sposób jak to opisujesz.
Pojechałem do mechanika i podobno robili sporo rzeczy, m.in. czyścili przepustnicę więc jest szansa, że to to.
Jest sporo tematów o przepustnicy na tym forum, polecam.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2016, 13:23
Posty: 38 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GY1 2.0 benzyna+lpg 2006 200tyś.

Postprzez tqr_us » 28 mar 2017, 11:48

Sprawdź silnik krokowy on odpowiada za bieg jalowy ,ty masz go zaraz za przepustnica ,polifty maja w tb dlatego czyszczenie i adaptacja pomaga
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2016, 23:15
Posty: 249 (4/3)
Skąd: Islandia/kef.Podlasie
Auto: 2.3L AT MZR 07 Aspec

Postprzez oluska » 28 mar 2017, 19:33

a trzymajac na biegu i na hamulcu gaśnie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2017, 20:57
Posty: 91 (1/2)
Skąd: LKR
Auto: Mazda 2
HB 2015
PB 1.5 90KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6