Spadające obroty Mazda 2.3 Video

Postprzez paweltgb » 18 wrz 2013, 15:51

Witam,
Na poniższym filmiku widać, że kiedy obroty spadają zatrzymują się na chwilkę na pierwszej kresce poniżej 1000obr. Natomiast za chwilę raz szybciej raz wolniej spadają jeszcze niżej. Problem polega na tym że kiedy spadają poniżej tej kreski samochód zaczyna lekko drgać, kiedy są na tej kresce wszystko jest ok. I tu moje pytanie czy to obroty schodzą za nisko czy tak ma być i jest to wina czegoś innego np. poduszek. Bardzo proszę o odpowiedź i wypowiedzenie się osób, które też mają ten silnik.Przepustnica jak i silnik krokowy wyczyszczone. Z góry bardzo dziękuję :) http://www.youtube.com/watch?v=X9POSpmri3g&feature=youtu.be
Ostatnio edytowano 20 wrz 2013, 12:47 przez paweltgb, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 cze 2013, 21:43
Posty: 13
Skąd: Świętochłowice
Auto: Mazda 6 GG 2.3 166KM

Postprzez Grucha » 19 wrz 2013, 15:47

Sprawdź cały dolot czy gdzieś nie łapie lewego powietrza i wyczyść przepływkę
Grucha
 

Postprzez Pawko_6 » 22 wrz 2013, 19:34

W mojej obrotomierz zachowuje się identycznie od zawsze, wszystko jest w porządku.
Włącz np. tylną szybę, albo nawiew na max czy klimę i komputer sam automatycznie podniesie obroty do tej kreski.
Jak nie ma obciążenia i ma swoją odpowiednią temperaturę pracy zawsze schodzi poniżej kreski, jest to w graniach 600-650 obr/min.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez paweltgb » 25 wrz 2013, 14:01

To przynajmniej wiem, że obroty zachowują się prawidłowo, teraz tylko pytanie czemu jeżeli zejdzie poniżej tej kreski silnik drży? Przepływka wyczyszczona, dolot szczelny. Czy może to być wina sprzęgła (wyrobionych np sprężyn na tarczy? ) Czy raczej poduszka?? Pytam o tarczę sprzęgła ponieważ niekiedy przy ruszaniu pod górkę lekko podszarpuje (podskakuje). I co wczoraj zauważyłem przy bardzo gwałtownym przyśpieszaniu kiedy koła buksują też lubi podskoczyć parę razy, tylko nie wiem czy ma to związek czy nie jest to np wina DSC? Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 cze 2013, 21:43
Posty: 13
Skąd: Świętochłowice
Auto: Mazda 6 GG 2.3 166KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6