M6 zgasła w czasie jazdy nie chce odpalić

Postprzez fiodooddech86 » 10 lip 2021, 12:42

Witam.
Mam pewien problem dla mnie poważny.
Robiąc trasę Sieradz – Włocławek auto po prostu zgasło w trakcie jazdy(zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika).
Zjechałem na pobocze, przy próbie odpalenia silnik kręcił lecz nie chciał załapać tak jakby nie dostawał paliwa.. po kilku próbach załapał ale natychmiast zgasł. Ponownie próbowałem go odpalić gdy w końcu załapał dodałem gazy i gdy utrzymywałem obroty powyżej 1500, silnik pracował normalnie. Przejechałem tak jeszcze kilka kilometrów samochód znów zgasł i już nie można go odpalić. Kręci lecz nie odpala. Gdy zalapie na chwilę odrazu gaśnie. Został z holowany. Wymieniłem filtr paliwa niestety nic nie pomogło, rozrząd był wymieniany kilka tyg wcześniej. sprawdzony nic się nie przestawiło. Sprawdzone bezpieczniki wszystko ok.. sprawdzone czy pompa podaje na wtryski paliwo po poluzowaniu przewodów leci.
Pomóżcie co mogło się stać.
Jak usunąć usterkę.
Początkujący
 
Od: 10 lip 2021, 12:26
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GG 2003
2,0 citd

Postprzez smile » 10 lip 2021, 13:14

Pierwszy mi przychodzi do głowy zawór SCV na wskazane dolegliwości. Diagnoza niestety dość kosztowna, stąd niech się mądrzejsi wypowiedzą <nauka> :)


https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0#p3130340
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez fiodooddech86 » 10 lip 2021, 21:19

Można jakoś go sprawdzić czy na pewno to jest to??
Początkujący
 
Od: 10 lip 2021, 12:26
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GG 2003
2,0 citd

Postprzez paweledi1234 » 13 lip 2021, 23:01

mialem podobny problem :)
mechanicy czujnik położenia wału korbowego ( ale żadnych błedów nie było )
jak wymieniłem podstawę filtra paliwa i filtr paliwa problem się rozwiązał szkoda tylko kasy którą wydałem na psełdo mechaników .
pierwsz komputer sprawdzenie błedów mozna tanim interfejsem lem lub klonem
potem obejść podstawę filtra ale tu może pociągnąć syf
zawór csv daje objaw falujących obrotów a nie raczej problem z uruchomieniem silnika sam zawór wymienisz sam jak masz troche wprawy
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2021, 22:47
Posty: 38

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6