Przewód podciśnienia

Postprzez Gorczi95 » 27 gru 2020, 20:00

Witam,
pacjent M6 – RF5C – 2004r
Nadszedł ten czas kiedy udało mi się w końcu zrobić konto, a nie przeglądać forum w trybie incognito <czarodziej>
Panowie, borykałem się z problemem w swojej m6 braku mocy, auto zamulało aż w końcu postanowiłem poszukać pod maską przyczyny tego zdarzenia, i trafiłem na pęknięty zawór podciśnienia turbiny od strony grzybka turbiny przewód był dołożony "na sztukę" do tego zaworka.
zaworek.jpg
zaworek

Obrazek
Z racji z tego, że weekend połączyłem bezpośrednio jednym przewodem grzybek turbiny z turbiną?? bez zaworka i chyba coś klękło,
polaczenie.jpg
bezposrednie polaczenie

mazda co jej się przez 3 lata nie zdarzyło nie odpaliłą za pierwszym razem, za drugim razem się udało, lecz zaczął pojawiać się dym z zaznaczonych poniżej okolic.
Obrazek
okolice.jpg
okolice dymu

Chciałbym dodać, że z tamtych okolic wydobywał się już wcześniej dymek zwłaszcza w porze zimowej, "mechanik" stwierdzil ponad rok temu, że to przez dogrzewacz płynu chłodniczego.
Czy mogłem coś spierniczyć ??
Dalej już sobie darowałem kombinowanie, jutro jadę po nowy zaworek podciśnienia turbiny i mam nadzieje, że będzie śmigać.

Dzięki z góry za pomoc <glupek2>
Początkujący
 
Od: 27 gru 2020, 19:30
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 / 2.0 RF5C / GY

Postprzez mario-k » 27 gru 2020, 20:13

To auto ma webasto wiec teraz zimno to po odpaleniu załączy się podgrzewacz
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez Gorczi95 » 28 gru 2020, 13:29

Zgadza się, dym pochodzi z podgrzewacza, troche poszukalem info odnośnie podgrzewacza i wszystko by się zgadzało.
Nowy filtr zaworka podciśnienia turbiny założony, jeszcze nie zdążyłem się nią przejechać, po podpięciu icara wraz z forscanem ukazał mi się błąd
Screenshot_20201225-193844.png
Błąd

Czekam na info że szrotu czy będą mieli używkę tego czujnika

Dopisano 28 gru 2020, 19:04:

Filterek zaworu podciśnienia turbiny załozony – mazda śmiga jak trzeba, auto przestało zamulać aż przyjemność z jazdy, natomiast dorwałem czujnik map sensor, dam znać po wymianie czy coś się zmieniło
sensirmap.jpg
Początkujący
 
Od: 27 gru 2020, 19:30
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 / 2.0 RF5C / GY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6