Dziwny chwilowy spadek mocy zawsze w tym samym miejscu

Postprzez YATES » 9 cze 2020, 21:44

Mazda GG/GY silnik 2,0 136KM. Ogólnie samochód bez problemu odpala do strzału, komputer nie pokazuje żadnego błędu. Jednak zaniepokoiła mnie powtarzająca się sytuacja która następuje zawsze w tym samym miejscu na trasie którą pokonuje codziennie.
A wygląda to tak. Jadę drogą ekspresową około 8 km na 5 biegu z prędkością 110km/h. Gdy ekspresówka się kończy jest lekki podjazd pod górę na odcinku 500 metrów i ograniczenie prędkości. Gdy jestem w połowie tego podjazdu zwalniam do 90km/h , redukuję bieg na 4 , puszczam sprzęgło i tutaj zaczyna się problem . Naciskam na gaz , a silnik nie wkręca sie przez kilka sekund na wyższe obroty po czym w ułamku sekundy silnik wraca do pełni sił i odzyskuje moc. Ten moment wyraźnie wyczuwam. Dodam jeszcze , że w ciągu tych kilku sekund gdy brakuje mocy z tyłu widać kłęby czarnego dymu. Gdy moc wraca auto już nie dymi . Miałem taką sytuacje już 4 razy i zawsze zdarza się to w tym samym miejscu na trasie, którą pokonuję codziennie, zawsze po zredukowaniu biegu z 5 na 4.
Może ktoś z was coś zasugeruje ?
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2012, 22:20
Posty: 182 (1/1)
Auto: Mazda 6 Kombi rocznik 2003 silnik 2,0 MZR-CD 136KM

Postprzez kemott » 21 wrz 2020, 09:17

Hmmm... Przy jakich obrotach pojawia się dziura? Jeżeli jest to początek zakresu pracy turbiny to może sztanga się przycina? To bym sprawdził i jej sterowanie (wężyki podciśnienia)
Początkujący
 
Od: 24 sie 2014, 22:38
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 '04 GY
2.0 RF5C CITD 121KM ;

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6