2.0 d RF7J 143 KM nie chce odpalić

Postprzez Robson6 » 20 kwi 2020, 10:04

Może jest wśród nas dobry szpec od common-raila w maździe? 2.0d 143 KM RF7J po jeździe silnik wyłączony i już nie chce odpalić i nie ma mądrego co go boli? Paliwo do pompy dochodzi , pompa podaje na listwę i dalej na wtryski. Wtryski sprawdzone , wiązka między komputerem i wtryskami oraz czujnikami sprawdzona , diagnostyka widzi dane z czujników tj. obroty silnika , temperaturę , ciśnienie w rampie , ale odpalić nie chce. dodam że po podaniu samostartu odpala i chodzi równo. Może ktoś miał podobny przypadek? Może jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? Dlaczego nie otwiera wtrysków?
Generalnie brak błędów , widzi i czyta wszystkie czujniki i dane z nich , mam na myśli obroty silnika,temperaturę,ciśnienie paliwa. Odpięcie któregokolwiek czujnika wyrzuca informację o błędzie , ale odpięcie wtyczek z wtryskiwaczy nie generuje żadnej informacji o błędzie czy przerwie w obwodzie. Ciągłość wiązek sprawdzona , masy sprawdzone wszystko ok. Z samostartu odpali i wtedy wyrzuci błedy: P0088 ciśnienie w rampie paliwa systemowe za wysokie , P1329 regulacja ciśnienia wtrysku – ciśnienie wyższe niż zadane (silnik pracuje) i 13780 – nieznany kod usterki. Ten ostatni wyskoczył mi kiedyś ze dwa razy w czasie jazdy , został skasowany i samochód jeździł normalnie. Zawór SCV podmieniany , czujnik ciśnienia w rampie podmieniany – żadnych zmian. Kółko na wałku rozrządu ok. Wtryski sprawdzone i zamontowane na swoje miejsca. Czujnik położenia wału powinien być ok bo czyta obroty. Obroty wału na rozruszniku 296/min. , ciśnienie w listwie dochodzi max do 1840 bar i cisza. Może ktoś miał podobny przypadek i znalazł rozwiązanie?
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2020, 09:53
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2.0d 2007 , Mazda 6 2.3 Sport 2005

Postprzez thomas-cs » 22 kwi 2020, 06:07

sprawdź masę pod filtrem powietrza. Miałem podobnie, przerdzewiało mocowanie i przestał odpalać. Dodatkowo jeżeli mocowanie jest ok sprawdź kostkę białą. Styki śniedzieją i również traci masę. Raz na pół roku muszę przeczyścić bo przestaje odpalać.
Początkujący
 
Od: 30 mar 2017, 18:37
Posty: 23
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda 6 GG HATCHBACK 2007 ACTIVE+ DIESEL 143KM

Postprzez dobrzyn22 » 22 kwi 2020, 16:49

kolega napisał, że masy sprawdzone ;)
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6