Zagotowany? Uszczelka ?. Kobieta i Mazda

Postprzez Softddos » 11 lip 2019, 03:44

Witam. Ehh od czego tutaj zacząć ...
A więc przygodę z (Mazda 6 Sport 2.0 Diesel 2005) 277tys. małżonka zaczęła w 2017 roku.
Auto sprowadzone, ładnie jeździło wszystko pięknie do czasu...
A wiec..
Dzień zaczął się od nalania 20-25l Benzyny na rezerwie, Pani się zorientowała (auto nie zostało uruchomione przez nią po pomyłce ) i zadzwoniła do znajomego/e, którzy doradzili jej by dolać ropy do pełna, i nie gazować za mocno. ( co trochę dolewając ropy). Pani się uparła że jednak doleje do pełna ropy i tyle....
Po przejechaniu paru dobrych KM Auto normalnie funkcjonowało nie było problemu na 3/4 baku dolała tym razem ropy do pełna....
Następnego dnia przyszło jechać do pracy +-40-50km, auto normalnie odpaliło, jechało normalnie bez "zadławien",
Po czym kontrolka (po lewej stronie) od temperatury zaczęła wzrastać do granicy (znów odbyła się konwersacja między nią a koleżanka ) , koleżanka doradziła jej dolać wody... Tak przez 50km stawała trzy razy bo się powtarzało...
Po czym wskazówka gdy osiągnęła poziom czerwony po prostu opadała i nic się nie działo... Zbagatelizowała problem i podczas powrotu do domu już po pracy, auto po prostu "Stanęło".
Teraz już ja się za to wziąłem bo ile można słuchać "ja to zrobie, moje auto"
Po głębszym zadawaniu jej pytań gdzie wlewała wode... Niestety okazało się że wlewała ja do zbiorniczka wyrównawczego..(tak jej doradziła koleżanka ). Więc auto było bez chłodzenia (wiem tragedia)...
Teraz ściągnąłem auto na lawecie... Wlałem wody gdzie trzeba wszystko ładnie, lecz auto nie odpaliło..
Po chwili ogarnąłem że akumulator nie trybi.. wymieniłem na nowy, ( nie odpalałem go by nie było).
Ogarnąłem komputer pokazało że czujnik temperatury do wymiany, wymieniałem. ( Nic nie dało, dalej komputer pokazywał problem.
Po czym nastąpiła próba uruchomienia silnik zakręcił chwilę popracowal, po czym zgasl.
Próbowałem go odpalić i nic silnik kręć ale tak jakby nie miał siły odpalić.
Jak uważacie, zlać paliwo wymienić filtry i wgl... , Czy to już może uszczelka pod głowicą...
Jak na moje się zagotował ( lecz ja się nie znam )
Jest sens oddać do warsztatu i wyczekiwać werdyktu ??
Wybaczcie takie nie dopowiedzenia lecz z Kobietą się nie dogada ona nie pamięta i h**...
Początkujący
 
Od: 11 lip 2019, 03:13
Posty: 1
Auto: Mazda 6 Sport Kombi 2.0
2005 Diesel Kombi

Postprzez DooOminO » 12 lip 2019, 07:56

Zmierz kompresje :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2015, 14:43
Posty: 446 (17/5)
Skąd: Sanok
Auto: Mitsubishi Lancer 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6