Stukanie w silniku oraz dymienie spod wtrysków.

Postprzez Szaronstone » 9 lis 2016, 22:36

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem mazdy 6 z 2003r z silnikiem 2.0 121KM 260 tyś. Autko kupiłem od bardzo miłego Pana który twierdził że jeździł nim jego teściu ale wyjechał do Niemiec i tam sobie kupił nowe, a to zostawił w super stanie, był tak wiarygodny że niestety mu uwierzyłem...

Po zakupie przejechałem około 500km po czym wymieniłem olej. Prosiłem żeby przy wymianie sprawdzili smog ale zapomnieli <glupek2>. Po kolejnych 500km zauważyłem dymienie spod wtrysków, oraz dziwne stuki w silniku, bardzo proszę o poradę doświadczonych forumowiczów co może być powodem oraz ile mniej więcej mnie to wyniesie. Dodam że jest to moje pierwsze "upragnione" autko i chciałbym je doprowadzić do normalnego stanu, jak się da to najlepiej własnymi rencoma :)

Przesyłam 2 filmiki w którym myślę że widać i słychać o co mi konkretnie chodzi.




A no i jeszcze małe pytanko, bo tak ogólnie na tych stukach i dymieniu przejechałem jakieś 1.5 tyś. km. A przez przypadek zrobiłem dziewczynie prezent i wynająłem apartament w Pradze na weekend i nie wiem czy tam w ogóle dojadę? Mam tam około 350km w jedną stronę.
Szaronstone
 

Postprzez ela323f » 10 lis 2016, 02:30

Poszukaj wątku o podkładkach pod wtryskiwaczami.
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 20:30
Posty: 142 (1/2)
Skąd: Puławy
Auto: mazda6 hatchback 121km citd

Postprzez Leoo » 10 lis 2016, 11:02

Rezerwację lepiej odwołaj <płacze>
Nie widziałem jeszcze M6, w której spaliny wywalają dolnymi uszczelniaczami wtrysków. Normalnie gazy te wracają do dolotu przez odmę. Tu jest ich tak dużo, że rozepchały uszczelniacze.
Samochód nie nadaje się do jazdy.
Kup podkładki wtrysków (nie muszą być ORY), tubkę uszczelniacza silikonowego i do dzieła <spoko>
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2013, 23:05
Posty: 485 (0/21)
Skąd: Tarnobrzeg
Auto: M6 GY MZR-CD 136KM '03

Postprzez Szaronstone » 10 lis 2016, 20:10

Dzieki za odpowiedz, bylem u 3 mechanikow I kazdy mowil co innego :D A co z tym stukaniem sa jakies czeste usterki? Bo myslalem ze to wtrysk ale jakos to jakby troche za wtryskami... I jak przekrocze okolo 1000 obrotow to stukanie ustaje... Boje sie troche ze to panewki ale w sumie to chu*a sie znam :(
Szaronstone
 

Postprzez DooOminO » 12 lis 2016, 19:58

To wtryskiwacze kupuj podkładki rozkrecaj to i módl sie żeby przeszły kalibracje po złożeniu :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2015, 15:43
Posty: 446 (17/5)
Skąd: Sanok
Auto: Mitsubishi Lancer 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6