Koło pasowe obciera o obudowe rozrządu

Postprzez mular90 » 5 lut 2015, 22:00

Witam..mam taki problem.
Mianowicie za każdym porannym odpaleniu mazdy slychac jak kolo pasowe obciera o obudowe rozrządu(jest to napewno koło pasowe rozbierałem to i zdejmowałem koło i widac jak obciera)dzwiek jaki wydaje słychac przez 10 minut jak samochod sie troche zagrzeje dzwiek ustaje.(tak jakby pod wplywem tarcia obudowa rozrządu sie zagrzała i wrocila na swoje miejsce) na poczatku myslalem ze sa to łożyska rolek albo pasek ale po zdjeciu paska i odpaleniu auta dzwiek było slychac :(
Moje pytanie czy koło pasowe może byc do wymiany czy to wina obudowy rozrządu ...przez 3 lata nie mialem problemu z obcierajacym kołem pasowym...problem pojawil sie jak bylem mazda 3 razy w Belgii w przeciągu 2 miesięcy..
MOże obudowa sie nagrzała i odkształcila.(bylo lato) albo po prostu jakis luz jest na wale ..nie mam pojecia

Co wy myslicie na ten temat..szukalem podobnego watku ale nie moglem nic znaleś dlatego napisałem nowy.
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2012, 21:03
Posty: 31
Skąd: Radom
Auto: Mazda 6 2.0 136 km 2003
hatchback

Postprzez jaciek » 5 lut 2015, 22:19

mular90 napisał(a):MOże obudowa sie nagrzała i odkształcila
tak autko swoje lata ma,pytalem tez mechanika od mazd to mowil brud,woda,temperatura i lata autka umnie ta oslona byla lekko tlustawa i temperatura silnika zrobila swoje.kupilem na aledrogo czesc tej obudowy wmienione i spokoj.a tez jezdzilem do belgi kilka razy w ciagu roku :) niemam juz tej madzi ale wiem ze sprawuje sie bez zarzutu.
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2013, 19:38
Posty: 51
Skąd: chelm
Auto: mazda 6 rf5c 136 hp 2005r.Byla,Jest mazda 6 GH 2.0 RF8G,171 HP,405Nm-coper red.

Postprzez mular90 » 6 lut 2015, 16:21

ok..dzieki ja zrobilem tak ze wyczyscilem te koło pasowe tam gdzie tarło i obudowe rozrzadu przytarlem w tym miejscu co obcierało ...zobaczymy jaki bedzie skutek bo jeszcze nie odpalałem Mazdy mam nadzieje ze pomoze
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2012, 21:03
Posty: 31
Skąd: Radom
Auto: Mazda 6 2.0 136 km 2003
hatchback

Postprzez Enduro » 16 lut 2015, 00:22

czesto jest to wynik niepoprawnego montazu dekla po wymianie paska..
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6