Dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika

Postprzez Lorento » 22 paź 2010, 17:37

Myjk napisał(a):rzeba było zajrzeć tu: viewtopic.php?p=1545833#p1545833
i przeczytać to:

Nie w tym rzecz. On wiedział, że nie ma webasta bo to sprawdził pod maską a mimo to pytał czy je ma, czy mu się wypadkiem nie uruchomi w czasie zimnego czasu. Nie zapytał DLACZEGO go nie ma, ale zapytał CZY JE MA!, wiedząc że go nie ma bo wcześniej sprawdził .....
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 20:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Bob_DG » 23 paź 2010, 11:43

Nie wiem czy wiesz ale mazda 3 to jednak sporo mniejsze autko pod maską jest to wszystko bardziej poupychane. Być może w trójce jest to w innym miejscu niż w szóstce. Dodatkowo z pewnością jest trochę inaczej rozwiązany układ chłodzenia – nagrzewnica w innym miejscu, inaczej poprowadzone węże itp. Pod filtrem nie widać żadnego urządzenia z napisem webasto ponadto tam jest bardzo mało miejsca i w zasadzie nic tam nie widać. Dlatego założyłem dwie koncepcje albo gdzieś to jest upchnięte i nie mogę tego znaleźć albo tego wogóle nie mam. Napisałem na forum aby się dowiedzieć jak to wkońcu jest. Ale widzę, że chyba jakieś straszliwe przestępstwo popełniłem według niektórych.
Początkujący
 
Od: 5 maja 2010, 10:18
Posty: 28
Auto: MAZDA 3 2.0 MZR-CD 2007 rok

Postprzez Lorento » 23 paź 2010, 15:04

A czy Wiesz, że piec Thermo-Top C firmy Webasto ma swoje wymiary i pomimo upchania silnika 2,0 cidt w małej komorze M3 nie powinno nastręczać większych trudności jego odnalezienie. Primo: musi być podłączony do układu zasilania paliwem w pobliżu filtra paliwa, secundo: musi być podłączony do układu chłodzenia. "Po wężach go odnajdziecie.." jak pisał kiedyś poeta.
Ja osobiście stawiam, że dogrzewania nie masz ;P
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 20:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Grzechoorx » 24 paź 2010, 03:13

Witam Zgromadzonych! :D
Wybaczcie ale przypadkiem tu zahaczyłem i trudno mi opanować śmiech
(z mojej niewiedzy oczywiście) – a jak już jestem to się podziele z jakiego to powodu...

Pierwsze miesiące z moją Madzią, świeżutką bez skazy i najmniejszych problemów...
Opcja jakiej kolwiek awarii? – nieeerealne :) ale oczywiście znam swoje życiowe szczeście
wiec mimo tego że wszystko jest w jak NAJ lepszym porządku, może coś się wydażyć...
przechodząc do sedna...

Od dobrych paru dni spadły troszke temperatury... (u mnie – czyt. za granicą)
wieczorna przejażczka i nagle dziwny odgłos... zatrzymałem sie
słucham jak głupek co to może być, spanikowany zgasiłem ją a tu nic :D
po chwili Sssssssss..... odeszło w siną dal... i tak mineło kilka dni gdzie
prawie dzień w dzień zamartwiałem sie czy nie jest to może coś poważniejszego...

Dziś czytam o webasto – i wybucham śmiechem.... – teraz wszystko jasne :D
Teraz mogę śmiało wypić za mądrych <spoko> którzy pocieszają tych ciemnych jak ja, <glupek2>
a sam w końcu mogę na spokojnie odetchnąć :)

Pozdrowił!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2010, 20:01
Posty: 66
Skąd: Bydg. (PL) CF (FR)
Auto: Mazda 6 GINZA 2.0 MZR-CD /07r

Postprzez Bob_DG » 23 lis 2010, 16:21

Lorento jednak się myliłeś. Webasto jednak posiadam od kilku dni szumi z rana aż miło. Wygląda na to, że jest upchnięte w innym miejscu niż w M6. Od góry go nigdzie nie widać.
Początkujący
 
Od: 5 maja 2010, 10:18
Posty: 28
Auto: MAZDA 3 2.0 MZR-CD 2007 rok

Postprzez marwiat » 15 mar 2019, 12:22

Witam, czy w Waszych mazdach rf5c po zgaszeniu słychać w silniku takie klik lub klap jakby się coś domykało na magnes? Jeśli tak co to jest i po co?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2009, 07:38
Posty: 53 (2/1)
Skąd: Zakrzew
Auto: M6 GH 2.0 DISI, 2011r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6