Strona 1 z 1
MAZDA 6 2.0 CITD GAŚNIE PO DODANIU GAZU

Napisane:
16 sie 2012, 18:03
przez zlott19
Posiadam mazdę 6 2002r 2.0 citd 121km od jakiegoś czasu zaczęła się psuć. Gasnąć przy dodawaniu gazu czasami nawet podczas jazdy gasła, po czym zapalały się kontroli od kontroli trakcji oraz od silnika. Po takim zapaleniu kontrolek nie da się jej wogóle zapalić. Dopiero po restarcie kompa odpala chwile pochodzi i gaśnie. Myślałem że to zawór scv, został wymieniony i nadal jest to samo. Czasami zapalają się też kontrolki od ładowania i oleju, mrugają po chwili gasną. Ogólnie wygląda to na jakieś zwarcie.
Nie wiem gdzie szukać problemu, może miał ktoś coś podobnego.
Proszę o jakąś poradę.

Napisane:
16 sie 2012, 22:03
przez rdy
odczyt błędów prawdę ci powie
Re: MAZDA 6 2.0 CITD GAŚNIE PO DODANIU GAZU

Napisane:
16 sie 2012, 23:11
przez smile
Napisz skąd jesteś, łatwiej będzie Cię skierować do specjalisty. Należy odczytać błędy i szukać usterki natury elektrycznej...
Re: MAZDA 6 2.0 CITD GAŚNIE PO DODANIU GAZU

Napisane:
17 sie 2012, 10:59
przez zlott19
Jestem z Okolic Chełma woj. Lubelskie, byłem w warsztacie ale każdy załamuje ręce i nie wie co to jest, po podłączeniu do kompa nie pokazało żadnych błędów. Proszę o jakiś na miar na konkretnego specjalistę

Napisane:
17 sie 2012, 12:08
przez Enduro
zlott19 napisał(a):.. Proszę o jakiś na miar na konkretnego specjalistę
na pierszy rzut, zdemontuj przedni zderzak i dokladnie obejrzyj kabel, ktory jest centralnie na Intercoolerze zamontowany.
zadrza sie, ze jest on przetarty...
a potem szukaj pomocnej dloni fachowca.
pozdr.
E.
[Usunięte]

Napisane:
17 sie 2012, 17:06
przez ela323f

Ten post został usunięty
przez
bieski 18 sie 2012, 13:31.
Powód: reklama...
Re: MAZDA 6 2.0 CITD GAŚNIE PO DODANIU GAZU

Napisane:
17 sie 2012, 18:34
przez zlott19
Sprawdziłem tą wiązkę nad intercoolerem nic nie jest przypalone, skrzynka bezpieczników też jest ok, nie mam pojęcia w czym może być problem

Napisane:
17 sie 2012, 22:16
przez Enduro
zlott19 napisał(a):Sprawdziłem tą wiązkę nad intercoolerem nic nie jest przypalone, skrzynka bezpieczników też jest ok, nie mam pojęcia w czym może być problem
jeszcze warto przemierzyc miernikiem przewodu od PCMa.
pozdr.
E
Re: MAZDA 6 2.0 CITD GAŚNIE PO DODANIU GAZU

Napisane:
18 sie 2012, 13:09
przez zlott19
Czytałem bardzo dużo na tym forum i znalazłem podobne tematy.
1. Czy to możliwe że przyczyną może być uszkodzony moduł alarmu odcinający zapłon?
Samochód pochodzi trochę i gaśnie nawet bez dodawania gazu nie ma no reguły raz 30s a czasami kilka min, po restarcie kompa odpala, sprawdzałem nawet po wyjęciu i włożeniu kluczyka kliknięciu na alarm i odblokowanie alarmu auto odpala bez restartu kompa.
2. Czy to możliwe że przyczyną może być zabity filtr paliwa, lub słabej jakości paliwo?
Dużo na tym forum jest podobnych przypadków, że zaświecają się kontrolki i samochód gaśnie, po zatankowaniu dobrej jakości paliwa, lub dolaniu uzdatniacza auto chodzi normalnie. Czy takie coś też wchodzi w grę?

Napisane:
18 sie 2012, 13:44
przez rdy
Filtr paliwa raczej odpada – przerabiałem, u mnie się nic nie świeciło, po prostu raz na jakiś czas była żabka

Napisane:
18 sie 2012, 14:50
przez eszo67
viewtopic.php?f=92&t=121339 zlott19 dzwon tu polecany warsztat sam pare razy bylem Hubert Ci pomoze
