Czyszczenie punktów masy pod filtrem powietrza.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez shogun33 » 23 kwi 2018, 11:02

Problem naprawiony. Obrałem dobry trop z tym modułem BCM, ale nim musiał się zająć elektronik.
Moduł został wymieniony i zaprogramowany. Informacja elektronika była taka, że w BCM padł obwód w procesorze odpowiadający za kierunki, co zakwalifikowało BCM do wymiany. Co ciekawe wszystkie modułu BCM maja tą samą elektronikę, różnią się jedynie programem, stąd różnice w symbolach modułu D, F itd.
Mam nadzieję, że się komuś ta wiadomość przyda, ale nie życzę tego problemu. Koszt wymiany i przeprogramowanie 450zeta.
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2018, 11:59
Posty: 6
Skąd: Częstochowa/Słowik
Auto: Mazda 6 GY, benzyna ,2005, 2261cm3, 122kW, kombi, 166KM;

Mazda 626, benzyna, 1995, 2,5l KAT , 167KM, hatchback

Postprzez wasilek » 17 paź 2019, 13:30

Hej Wszystkim.
Już raz poprawiałem masę pod filtrem, ale widzę ze po latach problem powraca... Mam czasami problem z odpaleniem i już dwa razy podczas jazdy przygasła mi tak na pół sekundy :(

Ale moje pytanie jest inne: czy wiedzie gdzie idą te kable masowe? Bo tym razem chcę wstawić nowe, bo jak pamiętam poprzednią naprawę to musiałem je skrócić o kilka centymetrów, bo były zgnite w środku :( Więc jak znowu zgniły to po skróceniu już będą za krótkie, a nie chcę dolutowywać kawałków ;)

Z góry wielkie dzięki za pomoc ;)
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2012, 13:20
Posty: 118
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda6 (GG / GY) 2.0l benzyna Sport Kombi Exclusive
141 KM LF-DE 2003

Postprzez wasilek » 29 paź 2019, 10:34

Witam. Temat widzę, że już stary. Ale może uda mi się uzyskać poradę. Mam prawie podobny problem, dokładnie taki: czasami nie chce odpalić, ale po kilku próbach odpala, już mi się przytrafiło, że zgasła 2 razy podczas jazdy, ale sama odpaliła, no i jeszcze raz mi się przytrafiło, że odpaliła i zgasła po sekundzie. Czy takie coś może być przez masę?
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2012, 13:20
Posty: 118
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda6 (GG / GY) 2.0l benzyna Sport Kombi Exclusive
141 KM LF-DE 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6