Woda cieknie z zamka tylniej klapy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez monk_xx » 11 lis 2009, 12:45

Witam

Chyba mam pecha do przeciekajacych aut, kazde moja byle auto w jakis sposob przeciekalo.

Mazda 2006 hatchback
Po deszczu jak otwieram klape bagaznika cieknie strumyk (!!!) wody z zamka w klapie.
Nie mam pojecia skad ta woda sie bierze. Czy mial juz ktos podobny problem ?

Pozdrawiam
Przemek
Ostatnio edytowano 11 lis 2009, 13:58 przez monk_xx, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 17 sie 2009, 13:40
Posty: 6
Skąd: de
Auto: mazda 6 2,3 aut 2006

Postprzez kolezka » 11 lis 2009, 12:51

Ja mam taki sam problem i również z chęcią poznam rozwiązanie, lub samą przyczynę..
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 14:29
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GG LF

Postprzez Myjk » 11 lis 2009, 13:41

monk_xx, proszę o zapoznanie się z tematem:

Witaj na forum MazdaSpeed | FAQ i Regulamin
Praktyczny poradnik dla nowych Forumowiczów i nie tylko.

tj. popraw temat.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez monk_xx » 11 lis 2009, 17:36

Mam prosbe do ludzi posiadajacych hatchbacka.
Usunalem z tylniej klapy wszystkie plastiki i tak zaczalem sie jej przygladac i mam pytanie czy w miejscu wskazanym przez czerwona strzalke powinna byc uszczelka ?
Uszczelki sa po bokach i na dole, a na gornej krawedzi szyby brak.
Moze to jest przyczyna ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Początkujący
 
Od: 17 sie 2009, 13:40
Posty: 6
Skąd: de
Auto: mazda 6 2,3 aut 2006

Postprzez manu » 11 lis 2009, 19:17

To nie jest przyczyną. U góry nie ma żadnej uszczelki, szyba w tamtym miejscu jest podobno jakoś klejona, chociaż mogę się mylić. Najprawdopodobniej masz nieszczelność na lampach bądź na belce stopu. Ściągnij wszystkie plastiki od wewnątrz, wchodź do bagażnika i zatrudnij pomocnika do polewania wody na tylną część auta, najlepiej pod ciśnieniem, a na pewno znajdziesz miejsce gdzie woda się przebija. Znam temat bo sam przerabiałem u siebie. Ciekło spod lewej lampy bo uszczelka przepuszczała. No więc masa uszczelniająco-klejąca w rękę i do dzieła. Od tamtej pory mam spokój.
Pozdrawiam,
Mariusz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2008, 02:09
Posty: 49
Skąd: wielkopolska
Auto: Mazda 6 CiTD 136 KM. 2004r.

Postprzez mariusz719 » 15 lis 2009, 09:46

Witam u mnie ciekło przez Lampe stopu tą podłużan w klapie bagażnika uszczelniłem to i po kłopocie woda zawsze zbierała mi się w komorze koła zapasowego
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 gru 2008, 00:11
Posty: 8
Skąd: Białystok\UK
Auto: mazda6 ts2 2004 diesel

Postprzez monk_xx » 15 lis 2009, 12:29

mariusz719 napisał(a):Witam u mnie ciekło przez Lampe stopu tą podłużan w klapie bagażnika uszczelniłem to i po kłopocie woda zawsze zbierała mi się w komorze koła zapasowego


Tak tez bylo i u mnie, woda ciekla przez lampe stopu. Wszystko juz uszczelinlem :–)
Początkujący
 
Od: 17 sie 2009, 13:40
Posty: 6
Skąd: de
Auto: mazda 6 2,3 aut 2006

Postprzez Enduro » 16 lis 2009, 13:09

dodatkowo popatrz na mocowanie ramienia tylnej wycieraczki
pozdr.
Enduro
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Cygnus » 6 gru 2012, 18:14

Woda ciekła mi z zamka strugami.
Podkleiłem tylne światła silikonem, później zauważyłem, że dodatkow mam uszkodzony tylny spryskiwacz woda dostawała się właśnie tamtędy.
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2012, 10:35
Posty: 5
Skąd: Łódź, Londyn
Auto: Mazda 6 GG, TS D 143 , 2006

Postprzez Cygnus » 20 gru 2012, 09:52

Dzisiaj zauważyłem, że woda dalej cieknie z zamka –
w weekend zabiorę się za mocowanie wycieraczki i trzecie światło stopu.
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2012, 10:35
Posty: 5
Skąd: Łódź, Londyn
Auto: Mazda 6 GG, TS D 143 , 2006

Postprzez arturo323 » 2 lut 2013, 22:29

witam
U mnie też kilka dni temu zauważyłem po otwarciu klapy bagażnika że dywanik jest lekko mokry po lewej stronie i woda zaczęła cieknąć strugami z zamka, ruszałem klapą góra i dół żeby wszystko wypłynęło ale zauważyłem też że w klapie po lewe i prawej stronie są gumki które przykrywają otwory którymi woda powinna swobodnie wypływać u mnie były jakoś jakby "przyklejone " kiedy je odchyliłem woda chlusnęła ale i tak wydaje mi się że gdzieś woda dostaje się do środka bo dzisiaj wykładzina była po deszczu bardziej nasączona wodą niż poprzednio.Trzeba będzie zrobić jak kolega powyżej w temacie radzi wejść do bagażnika z latarką i patrzeć gdzie woda leci ale niekoniecznie ktoś musi polewać pod ciśnieniem przecież jak deszcz pada to nie pod ciśnieniem tylko to swobodny opad ale może tak szybciej zauważymy gdzie mamy przeciek , tak więc panowie do bagażnika hop!!!
mój dziadek ma,mój tata ma... i tera ja też mam...mazde!
Początkujący
 
Od: 6 mar 2006, 16:41
Posty: 10
Skąd: tarnów
Auto: MAZDA 6 '05 GG 16V MZR-CD 89KW

Postprzez Cygnus » 14 lip 2014, 11:52

Witam,

Po rozebraniu światła stopu i uchwytu tablicy rejestracyjnej okazało się, że ktoś tam już grzebał i nie zbyt dokłdanie postkładał. – Brakowało uszczelek. Wszystko ładnie uszczelniłem i ok kilku miesięcy jest sucho w bagażniku. [jaka?] szyba przestała parować i jest super !
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2012, 10:35
Posty: 5
Skąd: Łódź, Londyn
Auto: Mazda 6 GG, TS D 143 , 2006

Postprzez R@D » 6 sie 2014, 12:30

Również mam problem z wodą, tylko trochę inny niż koledzy. Albo nie udało mi się znaleźć...
Mianowicie po otwarciu klapy woda się leje z klapy dwoma otworami po bokach, w bagażniku jest sucho.
Już miałem wchodzić do bagażnika i prosić kogoś żeby polewał tył wodą, ale problem się chyba sam zdiagnozował. W poniedziałek jak wróciłem do domu z myjni wisiał mi pod szybą kawał uszczelki, tak z 30cm...
Teraz pojawia się pytanie, jak wymienić taką uszczelkę? Podjechać z tym do jakiejś firmy zajmującej się szybami samochodowymi?
Nie mam pomysłu jak się za to zabrać :(
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 mar 2007, 19:32
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-5 2.0 PB 2014r.

Postprzez kitekat » 31 paź 2018, 19:17

Miałem ten sam problem i myślałem że kur...cy dostanę. Rozkrecilem wszystko i nie znalazłem nieszczelnosci. Wlazłem do bagaznika a na zewnatrz kumpel lal z weza i nic. Postanowiłem zrobic jak kolega pisał. Wyjalem lampy i światło stop. Okazało się że tam nie ma normalnych uszczelek tylko takie piankowe (fabryczne) Ząb czasu spowodowal degradacje pianki, która zrobila sie twarda jak plastik. Dostrzeglem też pozostalosci wilgoci na uszczelkopiance. Wydrapalem ja wkretakiem i nożem do tapet. Nastepnie odtluscilem powierzchnię czyscikiem do tarcz hamulcowych, odtluscilem tez klape, miejsce przylegania lamp, nalozylem syto silikonu i szybciutko poskrecałem. Po jednej dobie pojechalem na myjnie i pociagnołem karczerem.
Sucho.
Jesli macie podobny problem to ta piankouszczelka jest powodem.
Koledze powyzej posta wycieka woda bokami, tam sa malutkie koreczki zaslepki. Jak ich nie ma to woda spływa po zderzaku na zewnatrz auta, a jesli są, to klapa wypelnia sie wodą i podczas podnoszenia jej do gory woda wycieka przez zamek, a nawet otworem na palce, po prawej stronie. Mi tak dużo nazbieralo się wody, że nalalo się do koła zapasowego, które plywalo jak ponton. Masakra.
Uszczlnijcie lampy i swiatlo stop. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 31 paź 2018, 18:50
Posty: 1
Auto: Mazda 6

Postprzez 19Rafal21 » 2 lut 2019, 15:54

Witam, u mnie również jest problem z wodą przedostającą się do bagażnika jednak u mnie jest coś dziwnego, woda nie leci przez lampy, zamek bagażnika czy mocowanie zderzaka tylko sączy się od środka po wykładzinie na nadkolu. Myślałem że to może przez tę gumę co łączy klapę z samochodem ale rozebrałem podsufitkę i tamtędy idzie przewód spryskiwaczy i tam jest sucho a przed momentem lałem tam wodę więc odpada, nie mam pojęcia którędy da woda się dostaje do środka, miał ktoś podobny problem? Auto to 6 liftback po lifcie.
Załączniki
DSC_1865.JPG
DSC_1866.JPG
DSC_1867.JPG
Początkujący
 
Od: 15 kwi 2016, 19:07
Posty: 19
Auto: Mazda 6 I generacji hatchback
2005r lift
2.0 147km

Postprzez yaro626 » 26 sty 2024, 14:49

Mam to samo(tylko że w GH) tylko z lewej strony, widać to szczególnie po deszczu lub myjni,jak polewam wodę z butelki nie widać zacieku,i weź tu znajdź(podsufitka sucha)
edit: udało mi się namierzyć przeciek, otóż na łączeniu blachy, poszedł silikon i nic nie cieknie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 cze 2008, 11:17
Posty: 331
Skąd: Lublin/Turka
Auto: 626 GH 2.2 163km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6