Zablokowany zamek przednich drzwi – pękła sprężynka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kubusxxx » 25 lip 2018, 20:55

Mam problem z otwarciem drzwi pasażera.

Nie mogę otworzyć drzwi klamką zewnętrzną ani wewnętrzna. Naciśnięcie przycisku odblokowania drzwi na pilocie nie przestawia rygla zamka, w ogóle nie słuchać żeby siłownik go przestawiał. Ręcznie przestawiając blokadę drzwi od wewnątrz samochodu mogę wykonać pełny ruch, ale sprawia ono wrażenie jak by nic nie poruszała.

Zgodnie z zaleceniem na forum ściągnąłem tapicerkę i odpiąłem pręt od zewnętrznej klamki. Próbowałem poruszać tym prętem w górę i dół jednocześnie próbując otworzyć drzwi klamką wewnętrzną/otwierając drzwi z pilota, niestety bezskutecznie.

Pręt od blokady drzwi powinienem pociągnąć do góry jednocześnie próbując odblokować drzwi z pilota, a następnie wepchnąć w dół i otworzyć klamką wewnętrzną, dobrze postępuje ?

Czy istnieje możliwość żeby linka od blokady drzwi wypięła się z mechanizmu zamka, jakaś sugestia jak to sprawdzić ?
Początkujący
 
Od: 25 lip 2018, 20:02
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GY
Rok produkcji: 2007
Silnik: 2.3 166kW

Postprzez siemek55 » 30 lip 2018, 09:34

Wydaje się że nie potrzebujesz pilota. Podnieś ręcznie pręt/cięgno do góry i przytrzymaj w tej pozycji. Drugą ręką pociągnij za klamkę od wewnątrz. Drzwi otwarte. Tak było w moim przypadku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2011, 10:18
Posty: 1314 (63/18)
Skąd: Zielona Góra
Auto: M6 GJ'15 2.5 AT Skypassion
M3 BK'03 1.6

M6 GY'05 2.0/pojechała do szwagra ;)

Postprzez kubusxxx » 17 wrz 2018, 08:07

Problem rozwiązany. W moim wypadku konieczne było wywiercenie dziury w obudowie zamka, a następnie ręczne przestawienie mechanizmu. (Znalazłem na internecie poradnik napisany przez użytkownika jakiegoś forum w którym opisuje krok po kroku jak to zrobić bez uszkodzenia żadnego elelmentu. Jeśli ktoś będzie potrzebował mogę podesłać link) Nie znalazłem żadnego uszkodzenia mechanizmu, wyczyściłem i przesmarowałem i przez 2 miesiące spokój.
Początkujący
 
Od: 25 lip 2018, 20:02
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GY
Rok produkcji: 2007
Silnik: 2.3 166kW

Postprzez Krzycho_mazda » 24 paź 2018, 23:14

I moją mazdę dopadła ta sama usterka. Kilka dni wsiadania i wysiadania z prawej strony zmobilizowała mnie do poszukania rozwiązania problemu w internecie (mój mechanik ciągle nie miał czasu). Po przeczytaniu Waszych porad postanowiłem skorzystać z usług Pana Krzysztofa. Niestety nie dodzwoniłem się do niego – okazało się, że jest już na emeryturze. Z Odolańskiej w Warszawie dostałem kontakt do przesympatycznego Pana Rafała z ul. Dąbrowskiego 16 w Warszawie tel 512 927 433, który od ręki i również sprawnie ( w niecałą godzinę) wymienił sprężynkę w zamku. Otwarcie drzwi zajęło mu dosłownie 1 minutę – oczywiście drutem, reszta to zdejmowanie tapicerki, rozkręcanie osłony w drzwiach, wyjmowanie szyby i w końcu zamka oraz ponowne składanie. Żadnych dziur, wycinania plastyków oraz wymiany zapinek. Naprawdę warto skorzystać z jego doświadczenia.
Początkujący
 
Od: 24 paź 2018, 22:37
Posty: 1
Auto: Mazda 6, ON 2,0, 136 KM, 2003 rok

Postprzez LightningM6 » 5 kwi 2019, 00:43

Miałem ostatnio przyjemność skorzystać z usług p. Rafala z Dabrowskiego 16 w Warszawie otworzył drzwi w 5 min cała naprawa czyli rozebranie drzwi i naprawa sprezynki + złożenie wszystkiego do kupy zajęło max 50 min. Szczerze Polecam.
Dzieki Krzychu za namiary dzięki temu szybko rozwiązałem problem.
Początkujący
 
Od: 14 gru 2014, 20:41
Posty: 2
Auto: Mazda CX-5 2.0 AWD & Mazda 6 GG 2.3

Postprzez dobrzyn22 » 5 kwi 2019, 20:12

proszę dodać do polecanych warsztatów w swoim województwie <czytaj>
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez shogun33 » 31 lip 2019, 11:01

Też mnie dopadł ten problem podczas pobytu na wczasach.
Opanowałem wsiadanie przez okno kierowcy.
Wczoraj zabrałem się za rozbieranie drzwi i zamka.
Zrobiłem to bez niszczenia czegokolwiek.
Skorzystałem z różnych porad na tym forum. A wykonałem to tak:
1. Otwarcie drzwi – odchylenie tapicerki, patrząc na nią, czyli od wewnątrz lewa część od zamka, odklejenie gąbki wyciszającej, nurkując ręka w otwór w kierunku klamki zewnętrznej zdejmujemy blokadę dźwigni klamki zewnętrznej, można zdjąć obie z obu dźwigni, bo i tak będziemy wyjmować cały zamek.
Drzwi otworzyłem wachlując góra dół dźwignia klamki zewnętrznej i jednocześnie otwierając klamką wewnętrzną. Działa na 100%, próbowałem kilka razy.
2. Odpięcie linek od klamki wewnętrznej i centralnego zamka, trochę gimnastyki. Lub odpinamy klamkę i zamek z obudowy plastikowej drzwi.
3. Zdejmujemy tapicerkę, odpinamy dwa styki z przewodami od pulpitu sterowania drzwiami i lusterkami. Wykręcamy plastikowe wyposażenie drzwi kilkanaście wkrętów, szybę przykleić taśmą srebrną do ramy drzwi by się nie zsunęła. Odkręcamy silniczek od od szyby, trzy długie wkręty. Drzwi mamy gołe – prawie.
4. Odkręcamy zamek, trzy śruby, jedna mi się nie wykręciła i wyrobiła, musiałem rozwiercić śrubę, zamek wyszedł.
5. Zdjęcie plastikowej osłony z zamka (4 wkręty), ukazuje się pęknięta sprężyna.
6. Naprawa sprężyny – robimy ucho kombinerkami i śrubokrętem płaskim doginając do pożądanej postaci, uważać aby nie zmęczyć za bardzo materiału (sprężyny). Zakładamy sprężynę, czyścimy zamek z rdzy, smarujemy zamek towotem, zakładamy osłonę zamka.
7. Montujemy wszystko odwrotnie do czynności rozbierania.
Zamek działa!

Ciekaw jestem co ciągnie gość z Warszawy drutem by otworzyć drzwi, jak wszystko prawie jest w osłonie plastikowej?
Może ktoś zdradzi, zaoszczędzi to gimnastykowanie się przy zdejmowaniu tapicerki i nurkowaniu ręką do zamka.

Cała operacja zajęła mi 4h z racji, że robiłem to pierwszy raz i musiałem rozwiercać jedną śrubę.
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2018, 11:59
Posty: 6
Skąd: Częstochowa/Słowik
Auto: Mazda 6 GY, benzyna ,2005, 2261cm3, 122kW, kombi, 166KM;

Mazda 626, benzyna, 1995, 2,5l KAT , 167KM, hatchback

Postprzez guzu » 3 lis 2019, 14:30

Ja także bawię się z uszkodzonym zamkiem. U mnie niestety odgięcie samego boczku nie pomogło, bo jakiekolwiek manewrowanie ryglem wyjętym z klamki się nie powiodło, a próbowałem naprawdę wszystkiego.

Wyciąłem więc dziurę w plastikowej odbudowie zamka i pomagając sobie śrubokrętem coś tam przeskoczyło i drzwi otworzone.

Jeszcze jedna śruba do odkręcenia przez dziurkę od drzwi i plastkowa obudowa nad zamkiem odkręcona.

Dużo dłubaniny, a jeszcze to złożyć ponownie....
Załączniki
WP_20191103_13_13_02_Pro.jpg
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2012, 15:35
Posty: 65 (2/0)
Skąd: Błonie
Auto: Mazda 6 Sport Combi 2.0 2005 147 KM
LPG TECH 224, KME TUR, Barracuda, Bormech 650x250

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6