Strona 1 z 1

Włączanie radia po wyciągnięciu kluczyka

PostNapisane: 19 sie 2009, 22:56
przez witold4
Nigdzie nie moglem znaleść podobnego tematu więc zakładam nowy :| Dzisiaj spotkała mnie nowa niespodzianka ze strony mojej "Madzi" Mam fabryczny zestaw BOSE ze zmieniarka 6CD a moje autko to Mazda 6 TS2 2.0 diesel [136KM]
Więc o co chodzi :) :
Chciałem właczyć radio bez kluczyków w stacyjce a tu klapa. Nie włączy się i koniec, najlepsze jest to że nie mam koncepcji dlaczego? Jeszcze niedawno wszystko normalnie dzialalo bez kluczyka. Tzn kiedy auto włączałem radio wyłączało się równiez automatycznie ale jak chciałem go dalej słuchać wystarczyło że je przycisnałem ponownie i wszystko hulało, aż do dzisiaj <głaszcze> Ktoś ma jakiś pomysł o co biega ? Przewrtowałem instrukcje obsługi ale tam nic o tym nie ma.
Pozdrawiam

[Usunięte]

PostNapisane: 19 sie 2009, 22:57
przez witold4
PostTen post został usunięty przez dobrzyn22 28 lut 2012, 13:11.
Powód: post pod postem

PostNapisane: 20 sie 2009, 07:22
przez kiero
No to chyba w końcu masz prawidło, bo z tego co się orientuje, radio w 6 działa tylko z kluczykiem! :)

PostNapisane: 20 sie 2009, 08:38
przez Myjk
witold4 napisał(a):Sorki za literówki, coś mi paluchy skostaniały

Polecam przycisk "zmień" i poprawę literówek w zamian za przeprosiny.

witold4 napisał(a):Chciałem właczyć radio bez kluczyków w stacyjce a tu klapa. Nie włączy się i koniec

Gaszenie radia po wyjęciu kluczyka jest jak najbardziej logicznym i dobrym rozwiązaniem – zapobiega bowiem zostawieniu włączonego radia po opuszczeniu samochodu. Skoro słuchasz radia w samochodzie, tzn. jesteś w samochodzie, albo nieopodal – kluczyk w stacyjce na pozycji ACC Cię nie zbawi.

witold4 napisał(a):aż do dzisiaj

Nie jest możliwe, aby to się ot tak stało. Aby sytuacja mogła zaistnieć, trzeba by było mechanicznie przepiąć zasilanie radia przed stacyjkę. Jak zrobić aby było po Twojemu? Będą to wiedzieć w dziale –> Elektronika (tylko popraw temat zgodnie z regulaminem działu).

PostNapisane: 20 sie 2009, 10:42
przez Maciej Loret
Myjk napisał(a):Gaszenie radia po wyjęciu kluczyka jest jak najbardziej logicznym i dobrym rozwiązaniem – zapobiega bowiem zostawieniu włączonego radia po opuszczeniu samochodu. Skoro słuchasz radia w samochodzie, tzn. jesteś w samochodzie, albo nieopodal – kluczyk w stacyjce na pozycji ACC Cię nie zbawi.


Ale inni to lepiej rozwiązali. Można się bawić radyjkiem na przykład pół godziny albo godzinkę bez żadnego kluczyka. Potem dla bezpieczeństwa rzeczywiście wyłącza się całe tałatajstwo...

PostNapisane: 22 sie 2009, 01:13
przez airbob
To rozwiązanie jest nazwane "logika zapłonu" podoba mi się takie rozwiązanie sprawy, pomysł blaupunkta.
W m6 kiepsko z tym, bo cały system w momencie przekręconego kluczyka, nawet jeśli go nie słuchamy, jest gotowy do pracy i wszystkie wzmacniacze są aktywne i prąd sobie płynie bez potrzeby.

PostNapisane: 22 sie 2009, 03:17
przez krzych
airbob napisał(a):cały system w momencie przekręconego kluczyka, nawet jeśli go nie słuchamy, jest gotowy do pracy i wszystkie wzmacniacze są aktywne i prąd sobie płynie bez potrzeby

Wlasnie, tez to zauwazylem (nausznie) – masz pomysl jak to zmienic i czy w ogole jest sens, czy cala zabawa nie bedzie kosztowac fortuny? (mogloby nawet byc tak, ze jesli nie wlacze radia to gps nie gada, olac gps)

PostNapisane: 25 sie 2009, 22:48
przez witold4
No i klops, ciagle nie wiem o co chodzi, ale dałem sobie spokój. Będe słuchał z kluczykami w stacyjce w pozycji ACC i tyle. Dzikęki wszystkim za pomysły. Teraz muszę rozpracować wymianę lewej postojówki. :| Pozdrówka

PostNapisane: 27 sie 2009, 07:20
przez paweledi
spoko wymiana jest jak pan pikus tylko musi byc widno :)

PostNapisane: 28 wrz 2009, 21:56
przez XEEEnq
Jeżeli ktoś by chciał aby radio się nie wyłączało w momencie wyłączenia zapłonu polecam zamiankę przewodu +12 na przewód memory ;) Na memory (podtrzymanie pamięci) zasilanie jest zawsze... no prawie chyba ze sroga zima :D

Ja z tego przewodu mam zasilane cb – trochę mnie denerwowało jak po restarcie musiałem znów ustawiać wszystkie parametry ;/

PostNapisane: 13 gru 2009, 21:06
przez chinol
Ello temat stary, ale chcę dodać że u mnie jest normalnie tak jak powinno być czyli jak wyłączę zapłon to radio gra a przestaje działać jak wyjmę kluczyki. Wcale nie trzeba mieć w pozycji ACC. Pozdro...

PRZEROBIENIE RADIA TAK ABY GRAŁO BEZ KLUCZYKA

PostNapisane: 8 lis 2014, 09:53
przez marc07
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was zna inną metodę na przerobienie radia w Megi, tak aby grało ono bez kluczyka w stacyjce.
Metoda która przetestowałem to podpięcie pinu o nazwie 12V ACC bezpośrednio do +12V a nie do +12V po stacyjce.
Ma niestety ono dużą wadę, bo bez względu na to czy radio jest włączone czy nie świeci się wyświetlacz, a to oznacza że prąd non stop będzie konsumowany przez radio (i nie jest to najmądrzejszy pomysł.
Tak wiec mam prośbę do Was – czy znacie lepsza metodę, w której radio po wyłączeniu wygasza też wyświetlacz, i przechodzi na tryb tzw "stand-by"?

PINOUT MAZDA6_0001.jpg

Re: PRZEROBIENIE RADIA TAK ABY GRAŁO BEZ KLUCZYKA

PostNapisane: 8 lis 2014, 11:32
przez xRafalx
Myślę iż nie da się tego zrobić, jedyne co możesz zrobić po podłączyć kabel BLK/RED pod oświetlanie schowka, wtedy będzie się zapalać wraz z światłami. Przecież włączenie radia po stacyjce t bardzo dobry pomysł, nie rozładujesz sobie przez przypadek radia jeśli nie będziesz miał kluczyka w stacyjce :)

PostNapisane: 10 lis 2014, 19:29
przez zigu18
xRafalx napisał(a):Przecież włączenie radia po stacyjce t bardzo dobry pomysł, nie rozładujesz sobie przez przypadek radia jeśli nie będziesz miał kluczyka w stacyjce :)

wiesz, w innych autach nie ma z tym jakoś problemu..

PostNapisane: 11 lis 2014, 19:47
przez airbob
Radio w Mazdzie jest inaczej, radio musi być wyłączone po kluczyku, bo jak nie to bierze 0,6A, nawet w przypadku jak jest OFF. Wystarczy raz się na noc zapomnieć i rano może być klapa z odpalenia auta.