Serwis, obsługa i problemy z układem klimatyzacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez KrzyzakMitsu » 20 mar 2019, 20:29

Najpewniej jednak masz nieszczelność i brakuje czynnika. To da się sprawdzić szybciej – wystarczy nacisnąć wentyl na zaworze napełniania – jak masz ciśnienie, to syknie :)
Chociaż sprężarka nie załączy się jak będzie mniej niż połowa czynnika, więc mimo wszystko może prysnąć czynnikiem, chociaż faktycznie będzie go za mało.

A ja mam pytanie odnośnie sprężarki – zakupiłem regenerowaną, bo moja stawia strasznie duży opór podczas kręcenia. I okazuje się, że ta nowa również działa tak samo, więc to co uważałem za uszkodzenie może być normą? Miałem do tej pory styczność tylko ze sprężarkami w Mitsubishi, produkcji Mitsubishi – one chodzą idealnie gładko nawet po giga przebiegu. Czy to normalne że ta z mazdy zachowuje się jak silnik spalinowy? – czyli daje duży opór w cyklu sprężania a potem przeskok jak się zawór otworzy?
Myślałem, że mam coś zepsute bo silnik nawet wyraźnie ma z nią problem a to ten typ tak ma? – może ktoś sprawdzić? – zdjąć pasek i sprawdzić jaki opór stawia kręcąc samym sprzęgłem?
Forumowicz
 
Od: 1 paź 2018, 18:44
Posty: 456 (17/14)
Auto: Mazda 5, Galant E32 i EA5, Leon 5F

Postprzez Wolas » 30 maja 2019, 08:40

Ok
Ostatnio edytowano 30 maja 2019, 14:42 przez Wolas, łącznie edytowano 2 razy
Początkujący
 
Od: 30 maja 2019, 08:31
Posty: 2

Postprzez dobrzyn22 » 30 maja 2019, 09:37

Proszę o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na forum:
1. W pierwszej kolejności szukamy tematów nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki...
2. Czytamy je
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątka
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy...

tym razem łączę z istniejącym wątkiem.
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez Wolas » 30 maja 2019, 14:26

Mobile , mam problem . Otóż szukam przyczyny teoretycznej . Dlaczego nie działa mi sprężarka klimatyzacji. Gdy uruchamiam AC z trybem zamknięcia odpływu powietrza nie uruchamia mi się sprężarka. Czy to jest spowodowane braku czynnika chodzącego? może się stać ,że nie uruchomi się sprężarka, czy to sprzęgło jest zepsute ? Jakieś macie doświadczenia z takim przypadkiem . Auto kupione od Niemca. Nie mam informacji o awariach.
Początkujący
 
Od: 30 maja 2019, 08:31
Posty: 2

Postprzez mzebrows » 8 cze 2019, 21:41

Witam wszystkich,
Problem dotyczy mazdy 6 GY 2.0 benzyna 2008r.
Od jakiegoś czasu gdy włącza się klimatyzacja – do wnętrza dobiega bardzo nieprzyjemne buczenie. Problem występuje jak obroty silnika przekraczają ok 2000 obr/min.
Odkąd pamiętam gdy włączała się sprężarka klimatyzacji słychać było jej pracę, teraz jednak jest to na tyle głośne że aż dokuczliwe. Co mogło się stać?
Dodam, że pór roku temu miałem bardzo dziwny przypadek, bo w czasie jazdy po autostradzie odkręciła się śruba dociskająca rolkę, która jest właśnie przy sprężarce klimatyzacji. Mechanik wkręcił wtedy inną śrubkę i wszystko było ok, ale ostatnio zaczął się ten hałas.... :(
Może ktoś coś doradzi?
Załączam link do filmiku prezentującego jak to wygląda z wnętrza pojazdu.


Edycja 2 miesiące później:
Fachowiec, który zajmował się tematem stwierdził, że poluzowane są dwie śruby mocujące sprężarkę klimatyzacji. Poza tym wymieniony został też czynnik w układzie. Sprężarka chodzi cichutko jak dawniej! Całe szczęście że trafiłem na uczciwego fachowca bo cena za naprawę sprężarki w naszych mazdach oscyluje wokół 2tys.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2010, 08:28
Posty: 111 (6/0)
Auto: Mazda 6 2007r 2.0 LPG 147KM GY

Były:
Mazda 626 98r 2.0 LPG 115 GW
VW Polo 98r 1.4
Daewoo Tico
Fiat 126p

Postprzez zwier88 » 7 lut 2020, 08:30

Witam.
Mam problem z klimatyzacją gdy na zewnątrz są temperatury poniżej 10'. Wentylatory i sprężarka działają (sprawdzałem pod maską), natomiast do kabiny nie dochodzi powietrze z klimatyzacji. Wiem to stąd, że szyby nie chcą odparować. Kiedy jest trochę cieplej działa to poprawnie. Filtr kabinowy jest wymieniony. Sprężarka nowa założona (przed wymianą było to samo), świeżo nabita. Co może być przyczyną? Czy w układzie są jakieś czujniki, które mogą być uszkodzone?
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2014, 16:03
Posty: 39 (0/1)
Auto: Mazda 6 1.8L, 2003r

Postprzez DaneY » 16 wrz 2020, 12:54

Cześć Wszystkim :)
Posiadam Mazde 6 z 2006r 2.0 143KM Diesel i mam następujący problem. Mam nadzieję, że ktoś pomoże :)

Podczas używania klimatyzacji podczas jazdy spod maski wydobywają się bardzo dziwne dźwięki, które wcześniej nigdy nie miały miejsca. Dodatkowo gdy klimatyzacja jest załączona na postoju da się usłyszeć dźwięk jakby hmmm ktoś kręcił grzechotka – narzędziem.

Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać, plus jakie to są mniej więcej koszty.

Dzięki wielkie za odpowiedzi i pomoc :)
Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 16 gru 2015, 19:04
Posty: 12 (2/0)
Skąd: Brzeszcze
Auto: Mazda 6
2006r.
Silnik 2.0 MZR-CD 143 KM (Diesel)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6