Serwis, obsługa i problemy z układem klimatyzacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.
PostTen post został usunięty przez dobrzyn22 13 lip 2012, 22:12.
Powód: powielony post

Postprzez zetek » 11 lip 2012, 21:21

Climatronica nie sprawdzicie żadnym testerem nawet IDS-em. Tam jest samo diagnoza.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2007, 16:30
Posty: 298
Skąd: Rawicz
Auto: Mazda 6 sport kombi 2.0 141KM

Postprzez voltpl » 13 lip 2012, 00:02

Witam mialem bardzo dziwny przypadek z moja klimatyzacja. podczas jazdy przy ustawieniu na ok19.5 stopnia wszystko bylo ok zimne powietrze itp. gdy zmienilem na 21 stopni nagle zaczelo wiac gorace powietrze i tak juz zostalo. pozniej po przejechaniu ok 100km na chwile znowu zaczelo wiec zimnem ale na ok 15 min dalej juz nie dosc ze cieplo na dworze to i w aucie. Ktos ma pomysl czego to moze byc wina?
Początkujący
 
Od: 11 lip 2012, 19:45
Posty: 10
Auto: Mazda 6 2003r 2.0l 121km

Postprzez dobrzyn22 » 13 lip 2012, 08:55

Przenoszę tym razem do odpowiedniego działu.

Proszę o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na forum:
1. W pierwszej kolejności szukamy tematów nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki...
2. Czytamy je
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątka
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy...

Ps. kolejne posty powielane będą od razu usuwane-->regulamin
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez art_us » 17 lip 2012, 15:16

Witam. Zauważyłem pewną prawidłowość odnośnie działania mojej klimy. Gdy temp. otoczenia wynosi od 20 do 30 stopni klima działa poprawnie. Gdy temp. otoczenia przekracza 30 stopni klima jest niewydajna, obciąża mocno silnik. Obroty lekko spadają po załączeniu sprężarki, słychać jej pracę – brzęczy. W czym jest problem? Wcześniej magik od klimy stwierdził, iż obwód jest zapchany. Zawór rozprężny do wymiany albo zapchany osuszacz. Jak to możliwe? Może ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem? Dodam, iż klima ustawiona jest zazwyczaj na temp. 21 stopni. Z klimatronikiem mam doświadczenie dopiero drugi sezon. Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2010, 10:02
Posty: 67 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: MAZDA6 GY 136 KM 2002 r.

Postprzez zetek » 18 lip 2012, 22:09

Zawór rozprężny jak i osuszacz zazwyczaj sa do wymiany kiedy układ został rozszczelniony przez jakiś czas. Ciekawe czy osuszacz masz razem z chłodnicą czy osobno. Jak osobno to mam taki nowy na pozbyciu z Hella. Układ można także spróbowac ususzycz masza do klimy.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2007, 16:30
Posty: 298
Skąd: Rawicz
Auto: Mazda 6 sport kombi 2.0 141KM

Postprzez art_us » 19 lip 2012, 08:25

Dzięki za odzew. Pozdrawiam serdecznie.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2010, 10:02
Posty: 67 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: MAZDA6 GY 136 KM 2002 r.

Postprzez kepabk » 23 lip 2012, 22:24

Witam mam problem

Chodzi oto że wszystko działało ok aż tu nagle nie chce działać panel od klimatyzacji zadem przycisk nic nie reaguje tak jak by nie działały tak samo przycisk od komputera i termo metra i zegarka a radio działa bez problemów czy ktos może miał już taki problem proszę o pomoc.

Pozdrawiam Bartek
Mazda 6 2007 kombi
kepabk
 

Postprzez hoob » 25 lip 2012, 07:10

Witam, mialem podobny problem jak kilka osób tutaj piszących z klimą tzn. przy wyższych temperaturach sprezarka wydawała dźwięk jak wiertarka udarowa. Dodatkowo każde włączenie sprezarki to spadek obrotów silnika i wyraźny opór. Wszystko zaczęło się od tego jak w pewnym serwisie klimy ABC... nabito mi 600 g czynnika zamiast 470 g – nie polecam. <nie>
Po pewnym czasie zaczął się delikatny terkot który z czasem stawał się glosniejszy <wazuuup>
Zmniejszenie ilości czynnika w tym "wspaniałym" serwisie już nic nie dało
Pojechałem na Staniewicką, ale tam zaproponowali wymianę kompresora na używany a do tego okazało się, że go nie mają. Więc szukałem dalej i trafiłem do EuroKlima na Szyszkową i tam wstawiłem auto. Po zbadaniu okazało się, że do wymiany jest łożysko oporowe. Miałem szczęście, bo mieli akurat nowy kompresor z uszkodzoną obudową z którego przełożyli łożysko (podobno samo łożysko to ciężki temat). Po naprawie odpukać w niemalowane <glupek2> jest git, więc polecam <spoko> . Może komuś przyda się ten opis w rozwiązaniu problemu.
Mają też na stanie nowe sprężarki po ok 1,5 k zł
Pozdrawiam
hoob
 

Postprzez torba9 » 25 lip 2012, 22:09

Witam wszystkich, od niedawna stałem się posiadaczem mazdy 6 citd 2,0 i od razu problem z klimą, jest ona nabita, szczelna sprężarka z wentylatorami pracuje a nie chłodzi. W serwisie klimy padło na zawór rozprężny i tu nasuwa się pytanko gdzie on dokładnie się znajduje ????

Edit(moderator)– przeniosłem do odpowiedniego wątku
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 lip 2012, 21:14
Posty: 8
Skąd: Bełchatów
Auto: mazda 6 citd 2002r.

Postprzez Jarekexe » 4 sie 2012, 14:34

Problem z klimą – napięcie do wentylatora i sprężarki pojawia się i znika w cyklu 2-3 sekundowym. Towarzyszy temu dość głośny zgrzyt. Efekt taki, ze wiatrak nie rozpędza się i klima nie chłodzi.

Płyn wymieniony, ciśnienie ok, czujnik ciśnienia wymieniony.

Jakieś pomysły?

W poniedziałek jadę do serwisu, podłączą tam do komputera.
Ale chciałem usłyszeć wasze opinie.
Początkujący
 
Od: 10 maja 2012, 20:52
Posty: 7 (0/1)
Skąd: Świdnik
Auto: Maza 6 kombi diesel 2.0 /2005 GG

Postprzez zetek » 5 sie 2012, 07:09

Po pierwsze co to za auto bo w profilu nic nie widać M6 przed po lifcie jaki silnik?????????? Po drugie skąd słychać ten zgrzyt??????? Wentylator kompresor, a może z układu napędowego paska wieloklinowego?????????? I po co pod ten komputer skoro piszesz, że przyczynę słychać???????? Ta klima to manual czy klimatronic. Informacji zero, a problem chciał byś rozwiązać przez internet, a może nawet naprawić.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2007, 16:30
Posty: 298
Skąd: Rawicz
Auto: Mazda 6 sport kombi 2.0 141KM

Postprzez Jarekexe » 5 sie 2012, 16:03

Nie ma to jak odpowiedź motywująca do kolejnych odwiedzin tego forum.

Gratuluję.

Profil uzupełniałem, nie wiem dlaczego zniknął.
Mazda 6 kombi diesel 2.0, 2005, podejrzewam że przed liftinigiem ale nie jestem na 100% pewny. Zgrzyt dochodzi od strony wentylatora ale to pewnie dlatego, że się uruchamia i zatrzymuje co 2-3 sekundy. Klimatronik.

Nie chcę rozwiązać problemu przez internet. Tylko ewentualnie nakierować mechanika na odpowiedni tor w poniedziałek, żeby szybciej rozwiązać problem.

Czy często zakładasz, że nowo poznany człowiek to totalny dureń?

Gratuluję po raz drugi.
Początkujący
 
Od: 10 maja 2012, 20:52
Posty: 7 (0/1)
Skąd: Świdnik
Auto: Maza 6 kombi diesel 2.0 /2005 GG

Postprzez dobrzyn22 » 5 sie 2012, 20:05

Wystarczy tych "gratulacji" :>
Kolega zetek ma absolutnie rację, więc okaż odrobinę zrozumienia-to działa w 2 strony <ok>
Profil uzupełniałem, nie wiem dlaczego zniknął.

My też nie wiemy – spróbuj raz jeszcze...a napisałeś to dopiero w następnym poście, więc się nie dziw, że koledzy(i koleżanki) chcąc Ci pomóc, chcieli by wiedzieć jakie masz auto, silnik itd.
Nie ma to jak odpowiedź motywująca do kolejnych odwiedzin tego forum.

Droga do sukcesu wiedzie przez jak najlepiej opisany problem,wraz z jak największą liczbą często istotnych szczegółów-a tego u Ciebie zabrakło,więc pomóc ciężko...
Czy często zakładasz, że nowo poznany człowiek to totalny dureń?

nikt tak z pewnością nie zakładał :> a że tak to odebrałeś...no cóż, nic nie poradzę. Trochę dystansu i wyrozumiałości i będzie OK <spoko>
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez Wojtek » 5 sie 2012, 20:14

Jarekexe napisał(a):Profil uzupełniałem, nie wiem dlaczego zniknął.

i nadal jest pusty...
profil –> dane uzytkownika wpisywane raz i wyswietlane pozniej pod jego avatarem...

czyli zakladka: profil / profil do uzupelnienia ... auto i skad jestes... wtedy tez latwiej pomoc

dobrzyn22 napisał(a):Droga do sukcesu wiedzie przez jak najlepiej opisany problem,wraz z jak największą liczbą często istotnych szczegółów-a tego u Ciebie zabrakło,więc pomóc ciężko...

dokladnie ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Jarekexe » 6 sie 2012, 12:00

Sprężarka padła.
Opłaca się używaną kupować, czy lepiej zainwestować w nową?

Jakie dane są potrzebne żeby znaleźć odpowiedni model?

Jeśli macie coś na oku w okolicy Lublina, to proszę o kontakt na GG
Mam możliwość wymienić nawet dzisiaj, tylko muszę coś znaleźć
Początkujący
 
Od: 10 maja 2012, 20:52
Posty: 7 (0/1)
Skąd: Świdnik
Auto: Maza 6 kombi diesel 2.0 /2005 GG

Postprzez dawidekch » 6 sie 2012, 14:48

Witam

Kupiłem Mazdę 6 2.0 2003r w maju. Przez 2 tygodnie wszystko było ok. Klimatyzacja włącza się czasami po kilku minutach a czasami po 40min. Nie ma reguły. Jak się załączy to działa przez jakiś czas (od 30 minut do 2-3godzin) i znów zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Czynnik uzupełniałem na początku czerwca i brakowało tylko kilka ml.

Jaka może być przyczyna tak działającej klimatyzacji?
Gdzie w okolicach lublina mogę znaleźć jakiegoś mechanika który rozwiąże ten problem?
Początkujący
 
Od: 3 cze 2012, 18:48
Posty: 13
Auto: Mazda 6 2.0d 120KM 2003r

Postprzez maromarcin » 7 sie 2012, 18:19

Panowie ktos moze cos takiego mial?

jak jade na klimie jest ok, tylko jak ją wylacze to na nawiewach pokazuje sie tak jakby rosa, robia sie wilgotne, filtr wymienilem i dalej to samo, jak wlaczam klime to suchutko, czy moze byc tak ze w nawiewach znajduje sie woda – ostatnio troche leje – acha , ajk wylaczam klime to na szybie gdzie jest troche brudna/tlusta pojawia sie para

czy ktos cos podpowie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2010, 11:50
Posty: 83
Skąd: OLSZTYN
Auto: Mazda 6 2.0 CD 136KM Sport Combi

Postprzez sotrebor » 14 sie 2012, 19:19

dawidekch napisał(a):Witam

Kupiłem Mazdę 6 2.0 2003r w maju. Przez 2 tygodnie wszystko było ok. Klimatyzacja włącza się czasami po kilku minutach a czasami po 40min. Nie ma reguły. Jak się załączy to działa przez jakiś czas (od 30 minut do 2-3godzin) i znów zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Czynnik uzupełniałem na początku czerwca i brakowało tylko kilka ml.


odp;
Miałem podobnie na kompresorze jest czujnik termiczny i on mi rozłaczał klime wiec zadzwoniłem do magików od klimy i powiedzieli zeby ominac go(ten czujnik) lutownica izolacja i działa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2011, 19:19
Posty: 73
Skąd: NL i PL
Auto: GY- była
GH-jest(diesel kombi)

Postprzez kropa » 18 sie 2012, 11:30

Witam!
Mam Mazdę 6 1.8 benzyna przedlift. Miałem problem z klimą na warsztacie powiedzieli mi że to cewka kompresora. Czy da się wymienić samą cewkę, czy muszę wymienić cały kompresor?
kropa
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6