System Keyless,co i jak? /Ciągłe świecenie lampki KEY

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Vernitus » 5 lut 2009, 16:50

Witam
To mój pierwszy post na tym forum, wiec proszę o wyrozumiałość :) .
Mianowicie chodzi o bez-kluczykowy system keyless w Madzi, na forum nie znalazłem w zasadzie żadnych informacji na ten temat (a szukałem).

Ogólnie chodzi mi o opis systemu:
– zasada działania, możliwości (czy otwiera też centralny po zbliżeniu itp. itd.)
– jakich usterek można się spodziewać?
– jak wygląda sprawa po zgubieniu jednego (dorobienie itd.)?
– jak wygląda faktyczna wygoda z używania systemu?

Mam upatrzoną M6 z tym bajerem ale nie chciałbym, aby był to dodatkowy problem (kłania się Laguna).

Verni
Ostatnio edytowano 7 mar 2012, 13:50 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 2 razy
Powód: edycja tematu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 16:07
Posty: 69
Skąd: okolice Wa-wy :)
Auto: Mazda 6 CiTD GY 06r.

Postprzez voyager » 6 lut 2009, 16:43

Miał już ktoś problem z otwieraniem drzwi z tym systemem?

W mojej 2,5 rocznej M 6, otwiera drzwi przycisk tylko w drzwiach pasażera.Pozostałe(w drzwiach kierowcy i w klapie bagażnika już nie).
Byłem na Liwskiej,podłączyli komputer,po 15 minutach szef serwisu przyszedł -wszystko działa ! Podszedłem do samochodu – nie działa(tzn.działa tylko w drzwiach pasażera).

Szczęki im opadły. Sprawdzili baterię- jest OK.

Stwierdzili ,że trzeba będzie rozbierać drzwi i wymieniać jakieś antenki.(najlepiej przy kolejnym przeglądzie)

A podobno to tylko sprawa ustawień w sofcie.

Wie ktoś ,coś na ten temat?
voyager
 

Postprzez swiaderkrzysztof » 18 lut 2009, 20:51

Witam.Mam niestety ten sam problem. Byłem w serwisie w Łodzi ale dla nich to nowosc pierwszy raz sie z tym problemem spotykają.Maja się popytac co i jak .U mnie działa tylko od strony kierowcy.Gdybys cos wiedział daj znac
Początkujący
 
Od: 3 wrz 2008, 15:44
Posty: 4
Skąd: Rzgów
Auto: mazda 6 2,0 TD

Postprzez Bushey » 21 lut 2009, 01:56

Keyless to tylko otwieranie i zamykanie drzwi (centralnego zamka) pilotem. Dodatkowo – nie otwarcie drzwi w ciągu 30 sek. spowoduje ponowne zamknięcie centralnego.

Nie ma nic wspólnego z samoczynnym otwieraniem przy zbliżeniu lub zamykaniem po oddaleniu się od pojazdu.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 lut 2009, 00:31
Posty: 5
Auto: BT-50

Postprzez Vernitus » 22 lut 2009, 00:09

Tu się nie zgodzę, już wiem nieco więcej.
Do samochodu nie ma tradycyjnego kluczyka, jest karta. Samochód (system) wykrywa jej obecność i pozwala otworzyć drzwi (na klamce jest tylko mały przycisk). Tradycyjnej stacyjki też nie ma, jest tylko pokrętło jak przy manualnej klimie :). Dzięki karcie która jest w kieszeni przekręcenie pokrętła uruchamia zapłon :) . W zasadzie system działa bez obsługowo , odejście od samochodu zamyka go.
Jeśli się mylę proszę o poprawki :P
"Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi."– Karol Wojtyła
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 16:07
Posty: 69
Skąd: okolice Wa-wy :)
Auto: Mazda 6 CiTD GY 06r.

Postprzez jack7 » 22 lut 2009, 09:45

Vernitus napisał(a):Tradycyjnej stacyjki też nie ma, jest tylko pokrętło jak przy manualnej klimie

Pod tym pokrętłęm jest normalna stacyjka na kluczyk, który jest schowany w karcie.
Vernitus napisał(a):W zasadzie system działa bez obsługowo , odejście od samochodu zamyka go.

Musisz nacisnąć przycisk w klamce.
Karta o wielkości karty płatniczej i grubości ok 3-4 mm działa max do 0,5m od samochodu
Jest to bardzo, bardzo wygodne rozwiązanie, polecam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2008, 21:58
Posty: 116
Skąd: Łódź
Auto: M6 GY'07 MZR-CD 143KM

Postprzez Bushey » 22 lut 2009, 11:01

Zapewne. Jednak w mojej Mazdzie i oryginalnej, anglojęzycznej instrukcji keyless to zwykły pilot. Ten system z kartą widziałem w Mercu i w Lagunie ale nie wiem jak go nazywają.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 lut 2009, 00:31
Posty: 5
Auto: BT-50

Postprzez Vernitus » 22 lut 2009, 11:25

jack7 napisał(a):Pod tym pokrętłęm jest normalna stacyjka na kluczyk, który jest schowany w karcie.


Dzięki za info o kluczyku, bo zastanawiało mnie to jak otworzyć samochód jak akumulator padnie. Niestety nie mam możliwości (jeszcze, bo na dniach pewnie już tak) pobawienia się tym systemem osobiście :D
"Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi."– Karol Wojtyła
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 16:07
Posty: 69
Skąd: okolice Wa-wy :)
Auto: Mazda 6 CiTD GY 06r.

Postprzez frise89 » 3 mar 2009, 00:25

Witam czy mazda 6 diesel z roku 2002 posiada taki oto system ?
Początkujący
 
Od: 18 lut 2009, 18:38
Posty: 8
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda6 Diesel

Postprzez Karol » 18 mar 2009, 13:49

nie wydaje mi sie ja mam z 05 i nie mam tego systemu a szkoda kluczyk mi sie podoba :P
Sprzedam felgi 17'' nowe z m3////felgi 17'' z oponami czarny polysk////lapmy tyl m6 polift ///fotele m6 polift /// PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2009, 15:38
Posty: 1476 (1/0)
Skąd: READING/ Ostroleka
Auto: MOJA PIEKNA I BESTIA

Postprzez voyager » 18 mar 2009, 15:25

Hej.
Rzadko tu zaglądam.

U mnie na prawie 3-letniej baterii w kluczu czasami system zamykania głupiał,np. przy otwartym bagażniku sam kilka razy mrugał światłami, niby zamykał drzwi i otwierał..i tak w kółko. Odblokowały się wtedy same drzwi kierowcy. Postanowiłem zmienić baterię (koszt 4 pln)... i działa bez problemu(oprócz przycisku bagażnika) ale jak pojadę niedługo na przegląd , to po podłączeniu do kompa i właściwym ustawieniu otwierania powinno być OK.
Działanie tych przycisków programuje się w sofcie samochodu.

Połączyłem temat z istniejącym o systemie Keyless. Moderator
voyager
 

Postprzez brii » 2 cze 2009, 17:53

Dobrze rozumiem – jeśli wychodzi się z samochodu to trzeba nacisnąć przycisk na klamce żeby go zamknąć?? :|
Ja się tak przyzwyczaiłem do KeyLessGo, że jak miałem otworzyć drzwi w Subaru to prawie urwałem klamkę ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Vernitus » 2 cze 2009, 19:27

brii napisał(a):Dobrze rozumiem – jeśli wychodzi się z samochodu to trzeba nacisnąć przycisk na klamce żeby go zamknąć?? :|

Dobrze rozumiesz, trzeba nacisnąć przycisk na klamce lub przy klapie bagażnika(przyciskiem tym można też domknąć lub otworzyć wszystkie okna -bardzo pożyteczne) . Inne rozwiązanie problemu ;P to przyciski na karcie :) .
System jest bardzo użyteczny, ostatnio przez przypadek odkryłem że nie da się zamknąć samochodu z kartą w środku :)
"Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi."– Karol Wojtyła
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2009, 16:07
Posty: 69
Skąd: okolice Wa-wy :)
Auto: Mazda 6 CiTD GY 06r.

Postprzez brii » 2 cze 2009, 20:03

Wg. mnie zonk :|
Ja po prostu mając kartę w kieszeni odchodzę od samochodu – nie muszę o niczym pamiętać... Często zdarza mi się przez to w zwykłym "kluczykowcu" zostawić otwarty samochód ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez mazgaj » 6 cze 2009, 00:13

Panowie, a jak dziala ten system w M3?

czy w wersji Sport jest alarm? w aucie nie ma zadnych widocznych czujnikow stad watpie, zeby byl alarm.

Gdy mam karte przy sobie i wyjde z auta i zamkne drzwi, auto wydaje kilkakrotny sygnal dzwiekowy a pozniej nic sie nie dzieje. Czy on po jakims czasie zgasnie? Jesli ktos zaczalby odjezdzac autem a ja zostalbym z karta poza samochodem to on zgasnie?

moze ktos wie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 maja 2009, 11:59
Posty: 15
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 3 2.0 MZR-CD A+

Postprzez Bacon » 8 cze 2009, 21:14

A czy taki system można zamontować w innych autach ?? Np w Mx3 ?? Jak tak to gdzie coś takiego zakładają i w jakiej cenie ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 15:32
Posty: 171
Skąd: Czersk/Pruszcz Gdański/Gdańsk
Auto: Mazda Mx-3 1.8 V6 24V '97
Black Edition :)

Postprzez cyklonA » 9 sty 2010, 00:01

Proszę o radę: zwykle po odpaleniu silnika lampka gasła. Teraz świeci się non stop na czerwono. Po odłączeniu akumulatora lampka KEY gaśnie, ale w trakcie kolejnego odpalenia samochodu już nie gaśnie. Przejrzałem forum, ale nie znalazłem takiego tematu :(
cyklonA
Początkujący
 
Od: 8 sty 2009, 19:11
Posty: 4
Auto: Mazda 6 2006/140kM/DPF
Mazda 6 2016/165kM PB

Postprzez wojtek85 » 9 sty 2010, 00:20

moze słaba bateria w pilocie ?? bo ona jest z tego co kojarze to od imobilajzera takze moze wykrywa słabą bateria i dlatego Ci sie swieci :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2009, 23:59
Posty: 137 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 1,6 CiTD 2005r

Postprzez michu200 » 9 sty 2010, 03:34

A co ma do tego bateria w pilocie ? a jak się oddalisz od samochodu np: idąc do domu czy sklepu to co się wtedy stanie, samochód odjedzie? hahaha
Jak bateria siada to albo nie zamkniesz lub nie otworzysz auta z pilota.
Michu
Mazda 6 sedan 2004 r, 42PV60EH Panasonic TX-P46G15E,N, 1D Mark III do tego 70-200 L 2,8 IS 24-70 L 2,8 300 L 4 IS itd........
Aeroklub Kujawski- od 1992 Parashuting

Lista olanych cwaniaków- "Krzych"
Forumowicz
 
Od: 13 sie 2008, 00:08
Posty: 66
Skąd: Janikowo
Auto: Mazda 6

Postprzez Grzyby » 9 sty 2010, 09:57

A silnik normalnie odpala i nie gaśnie?
Świecenie tej lampki sygnalizuje uszkodzenie immobilisera.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6