Podgrzewanie foteli(fotorelacja z naprawy na str.5)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Gnat80 » 28 lis 2012, 16:32

U mnie niestety w odstępie dwóch miesięcy najpierw przestał grzać fotel pasażera,a potem kierowcy,dodam że przełącznik foteli się włącza tzn zapala się po włączeniu,ale fotele w ogóle nie grzeją :(
Chyba czeka mnie demontaż foteli mały :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 18:19
Posty: 240 (0/3)
Skąd: Tuchola
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Postprzez agnostyk » 8 gru 2012, 18:52

Witam,

Niestety dopadło i mnie, dzisiaj, oparcie, lewa strona pod łopatką (tak jak kiedys pisał Enduro), z tym, że niestety mam lekkie "przepalenie", a zauważyłem, poczułem za późno <płacze> . Nie palę, a wyglada jak od papierosa... Oczywiscie ogrzewanie już nie działa, ale to akurat mnie najmniej "boli".

Pytanie dotyczy tapicerki, czy wiecie może, gdzie można takową dostać (oprócz używki z innego fotela), jakis sklep, stacjonarny lub internetowy? Mam półskóry, wersja Impression, wychodziła przez krótki czas i był tylko jeden jej wzór... ewentualnie dobrał bym coś zbliżonego, o ile będzie miało sens...
Obrazek ALL HOPE IS GONE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2011, 00:23
Posty: 242
Skąd: Rawa Mazowiecka
Auto: M6 GY 2004 CiTD HP /Impression
Citroen C4 1.6 HDI
Seat Inca 1.9 D 1Y

Postprzez ziemia_p » 14 gru 2012, 12:40

Zeszłej zimy rozbierałem fotel 4 razy. Na wiosnę, kupiłem uniwersalną matę od faceta na Allegro. Dociąłem, wkleiłem, połączyłem kable i narazi ok.
Ostatnio edytowano 14 gru 2012, 15:35 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reklama
ziemia_p
 

Postprzez Dycha » 16 gru 2012, 15:18

witam,

MAZDA 5 (1.8 benz.) 2008.

Jeden fotel nie grzeje (kierowcy)
Gdzie szukać przyczyny? (kostki, bezpieczniki, spirala grz.) ??
Światełko przycisku się świeci, a dupsko dalej zimne.

Dzięki za info
Tomek
Dycha
 

Postprzez dobrzyn22 » 16 gru 2012, 16:03

Dycha napisał(a):witam,

MAZDA 5 (1.8 benz.) 2008.

to jest dział M6
Gdzie szukać przyczyny?

a wątek przeczytałeś ?? :>
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez manu » 26 gru 2012, 02:01

Witam.
Mnie także dopadł problem z niedziałającym podgrzewaniem fotela kierowcy. No ale zakasałem rękawy i przepalenie znalazłem, co najlepsze, w tym samym punkcie co u kolegi mscorp :D Po złożeniu ładnie grzeje, niestety pojawił mi się trochę odmienny problem :( Fotel minimalnie nierówno śmiga po szynach. Jak ustawie na jakimś ząbku to najpierw łapie tylko jedna strona no i muszę trochę fotelem ruszyć żeby wskoczył na ząbek z drugiej strony :/ Próbowałem już wszelakiej kolejności jeśli chodzi o dokręcanie tych czterech śrub ale bezskutecznie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się ów z takim dziwactwem? Bo aż mnie dziw bierze że podgrzewanie naprawiłem bez problemu, a fotela nie umiem ustawić żeby płynnie wskakiwał w swoje "zęby" :D Czy na to jest jakiś patent czy co?
Pozdrawiam,
Mariusz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2008, 02:09
Posty: 49
Skąd: wielkopolska
Auto: Mazda 6 CiTD 136 KM. 2004r.

Postprzez mscorp » 26 mar 2013, 16:16

1. Poluzuj 4 sruby
2. Przykrec dobrze jedna szyne
3. Przykrec lekko druga szyne
4. Przesun fotel na maxa do przodu lub do tylu
5. Ustaw przesuniecie fotela w pozycji albo do przodu, albo do tylu
6. Dokrec mocno jedna ze srub a nastepnie sprawdz czy wskakuje na zabki jeśli tak dokrec pozostałą śrubę.
Jeśli to nie podziała to może oznaczać przekoszona ramę fotela lub uszkodzony zatrzask dzwigni przesuwania fotela. Sprawdz jeszcze czy szyny dokładnie pasują w swoje miejsce /gniazda/


Wysłane za pomocą Tapatalk
mscorp
 

Postprzez zigulec » 28 wrz 2013, 17:22

witam,

MAZDA 6 (2.0 benz.) 2006.

Jeden fotel nie grzeje (kierowcy)
Na oparciu fotela widać przepalenie jakby ktoś papierosa przykiepował ma to jakieś znaczenie ?
Gdzie szukać przyczyny? (kostki, bezpieczniki, spirala grz.) ??
Światełko przycisku się świeci, a dupsko dalej zimne.
Fotel pasażera grzeje bez włączonego silnika.
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2012, 16:05
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 Sedan 2011 r. 2.0 benzyna 155 KM

Postprzez Morfeusz5555 » 13 lis 2013, 15:46

No to jak masz wypaloną dziurę to tam jest przyczyna, prawdopodobnie. Ja mam też pytanie do znawców tematu. Kupiłem 1,5 miesiąca temu 6'kę, paliły się oba kwadraciki ale fotele nie grzały. Wymieniłem bezpiecznik, bo był przepalony, ale nadal nic. Odpuściłem temat, ale teraz mam wolne więc zabrałem się za to. Odgrzybiałem klimę więc wychłodziłem wnętrze, później wietrzenie i postanowiłem sprawdzić siedzenia. Kwadracik w siedzeniu pasażera się pali, u kierowcy nie, ale żaden nie grzeje. Dziś rozebrałem fotel kierowcy, wiedziałem gdzie szukać przerwanego obwodu, bo na oparciu wypalona dziura. Zlutowałem przepalone miejsce, złożyłem fotel, zamontowałem do samochodu, ale ani kwadracik się nie pali (być może przepaliła się żarówka, jutro będę sprawdzał) albo nadal jest coś nie tak, lub jest za ciepło żeby się załączyły. Moje pytanie do Was, przy jakiej temperaturze zaczynają Wam grzać fotele? Czy tak jak dziś, temperatura około 8-9 stopni, już powinny się załączyć?
Morfeusz5555
 

Postprzez leszekn » 13 lis 2013, 16:31

Morfeusz5555 napisał(a):Moje pytanie do Was, przy jakiej temperaturze zaczynają Wam grzać fotele?

W siedzeniu jest termostat rozłączający obwód, żeby Ci nie spaliło tyłka. Nie ma bezpośredniego związku z temp. powietrza w aucie i na zewnątrz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 20:05
Posty: 47 (0/4)
Skąd: Bochnia
Auto: Mazda 6
2.0 CiTD 136 KM
2003r.

Postprzez Morfeusz5555 » 13 lis 2013, 19:09

OK, rozumiem, termostat w sensie bezpiecznika a nie włącznika przy niskiej temperaturze. Ale i tak się należy sprostowanie. Godzinę później wyjechałem i ku memu zdziwieniu nagle coś mnie zaczęło grzać w tyłek. Nie wyłączyłem ogrzewania a naprawa jednak powiodła się. Jutro idzie na warsztat fotel pasażera. Faktycznie czuć jak fotel grzeje już po około 1 min.

Dopisano 14 lis 2013, 16:14:

I tyle się nacieszyłem podgrzewanymi siedzeniami. Wczoraj raz jeszcze zrobiłem próbę, fotel kierowcy grzał. Dziś zabrałem się za fotel pasażera ale wcześniej miałem wyjazd (ok 10km) i na powrocie włączyłem podgrzewanie, niestety już nie działało. Myślałem że może się zagrzało od mojego tylko i dlatego się nie włącza. Po powrocie wyjąłem fotel pasażera, rozebrałem, znalazłem przepalenie (również na oparciu), zlutowałem, zamontowałem ale niestety nic. Ani fotel kierowcy, ani pasażera znów nie grzeją. Wychłodziłem wnętrze, nadal nic. Bezpieczniki całe. Ktoś ma pomysł o co kaman???
Morfeusz5555
 

Postprzez Morfeusz5555 » 15 lis 2013, 18:26

Temat chwilowa martwy, ale ktoś na pewno będzie jeszcze z niego korzystał więc napisze kilka ważnych spostrzeżeń. Po pierwsze w fotorelacji z 5 strony jest drobny błąd, mianowicie aby sprawdzić sprawność maty w oparciu nie trzeba nic mostkować, ponieważ mata zakończona jest jedną dwupinową wtyczką i wystarczy na niej multimetrem sprawdzić zamknięcie obwodu. Po drugi jeśli stwierdzimy która mata jest uszkodzona ( za pewne będzie to mata w oparciu) to warto jest ją dokładnie sprawdzić i obejrzeć. U mnie w siedzeniu kierowcy było jedno przepalenie na wysokości pierwszego od dołu załamania (tego miejsca gdzie przypinamy poziomo tapicerkę do siedzenia), a po zmontowaniu i próbie powstało kolejne przepalenie na wysokości drugiego załamania. Natomiast w siedzeniu kierowcy było również przepalenie na wysokości pierwszego załamania, a po zmontowaniu okazało się że fotel nadal nie grzeje. Dopiero po kolejnym rozebraniu i dokładnym sprawdzeniu znalazłem przełamany przewód na tej samej wysokości ale po drugiej stronie.
Morfeusz5555
 

Postprzez czaro9 » 6 gru 2013, 23:19

U mnie jakoś po zimie przestał grzać fotel kierowcy, kontrolka się świeci po włączeniu więc zapewne padła mata (choć do bezpieczników nie zaglądałem, ale fotel pasażera grzeje aż miło).
Trzy pytania:
1. Czy cały fotel przestaje grzać w momencie gdy przepali się przykładowo tylko mata w oparciu czy przestaje grzać samo oparcie? (każda mata przecież posiada swoje własne podłączenie)
2. Jak wygląda sprawa demontażu fotela kierowcy regulowanego w pełni elektrycznie? Tak jak opisane w wątku? (nigdzie nie było wspomniane kto z rozbierających jakiego rodzaju ma regulację).
3. Czy za grzanie foteli odpowiada jeden bezpiecznik czy dwa po jednym dla każdego fotela?
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2010, 15:24
Posty: 26
Skąd: Sokółka - woj. Podlaskie
Auto: Mazda 6 2.0d 136 KM XII.2003r.

Postprzez Hubix » 7 gru 2013, 01:16

Czaro:

1. Jest jeden bezpiecznik od obu foteli
2. Wystarczy, że strzeli oparcie – wówczas nie świeci całość
3. Fotel jest tak samo – na 4 śrubach
4. Wyciągasz go i tak samo demontujesz tapicerkę a potem skręcasz ZIP'mi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2010, 19:34
Posty: 1221 (0/15)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 2.0 CDVI Exclusive

Postprzez damon27 » 27 sty 2014, 17:29

Witam.Mam pytanie,otóż w wyposażeniu mojej 6 jest napisane że posiadam podgrzewane fotele,jednak nigdzie nie widzę żeby były przyciski do załączenia tego :( wiecie może gdzie ewentualnie może znajdować się taki przycisk ?
Początkujący
 
Od: 23 maja 2013, 16:26
Posty: 6
Skąd: Wróblew
Auto: Mazda 6 1.8 2002

Postprzez matthies » 27 sty 2014, 18:21

od czoła podłokietnika zaraz za wajchą ręcznego
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez jaffo » 10 maja 2014, 04:20

agnostyk » 21 lis 2011, 15:57

jaffo napisał(a):
I pewnie bym się nie zorientował ,bo w lecie ciepło było

Kolego, gdyby Ci latem grzały, to byś 5 minut nie wytrzymał, chyba, że podkładasz pod tyłek kawałek deski, to wtedy nie poczujesz, raczej... zresztą, słowo klucz: termostat

Miejmy nadzieję, że znalazłeś usterkę, naprawiłeś i masz komfort jaki powinien zimą być dla 4 liter...

Tak znalazłem usterkę.
Jakiś osioł poprzedni właściciel, pochrzanił przewody pod fotelem i zamiast wpiąć w gniazdo które jest sterowane termostatem, wpiął w w miejsce gdzie jest stale napięcie 12V z akumulatora.
Przy okazji można je wykorzystać jako dodatkowe żródło prądu np gniazdo zapalniczki z tyłu auta.
Początkujący
 
Od: 18 lip 2010, 23:15
Posty: 9
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 6 kombi

Postprzez pakolek84 » 22 paź 2014, 19:15

Witam mam zapytanie czy ktoś miał problem z fotelem.Otóż mam w swojej mazdzie 6 podgrzewane fotele i od dwóch dni fotel od kierowcy po włączeniu bardzo mnie mocno grzał już po 1,5-2 minutach aż do dziś kiedy fotel sie zapalił.Szybko ugasiłem mały pożar i odłączyłem aku.Proszę o jakieś info i czy mogę jakoś to zgłaszać w ASO.Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 16:36
Posty: 104
Skąd: Zabrze śląskie
Auto: Mazda 6 2.0 kombi benzyna+gaz 141 Stag + Hana

Postprzez matthies » 22 paź 2014, 19:16

raczej to było jakieś zwarcie w instalacji. Ja pierwszy raz słyszę, żeby fotel zapalił się od maty grzewczej.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez pakolek84 » 22 paź 2014, 19:21

No tak widać nawet tą matę ale o mały włos bryczka by mi spłoneła :(
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 16:36
Posty: 104
Skąd: Zabrze śląskie
Auto: Mazda 6 2.0 kombi benzyna+gaz 141 Stag + Hana

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6