Jak wymontować Webasto?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kalosh » 28 maja 2012, 15:52

Witam.
Moje webasto wymaga serwisu i chcę je wymontować. Grzebałem dzisiaj 2 godziny i stanąłem w jednym miejscu. Prawa dolna nakrętka nie chce zejść ze szpili – kręci się ale nie schodzi. Gwint jest pewnie spieprzony. Macie jakiś pomysł jak można się do tego dobrać?
Pozdrawiam, D.
Początkujący
 
Od: 26 lut 2012, 18:16
Posty: 11 (2/0)
Auto: Mazda 6 kombi 2.0 diesel 154KM

Postprzez zbylug » 16 lis 2012, 09:58

Witam
Mam M6 2002r z silnikiem 136KM. (przebieg 144000km)
Moje webasto działało poprawnie (samo ogrzewanie silnika), właczało się przy wskazaniu ok 7stC i było ok do momentu kiedy kilka dni temu było ok 7 stC , włączyłem silnik, włączyło się po chwili webasto i po kilku chwilach cos pukło, zakopciło się na biało spod samochodu i webasto się wyłączyło, spojrzałem na temp na wyświetlaczu w aucie i pokazało 8 stC więc pomyslałem że się wyłączyło z powodu temperatury. Ale niestey już się więcej nie włączyło do dziś.
Może ktoś podpowie co się stało, co sprawdzić i jak (moze jakiś bezpiecznik tylko się przepalił) albo jeśli to się przepalił element grzejny (świeca?) to gdzie i jaki kupić – czy jest tylko jeden typ?.

z góry dzięki :)
Miasto: Środek Polski
Auto: MAZDA 6 GG, 136PS
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2008, 21:36
Posty: 9
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 – 2002r
Diesel 2.0-136KM

Postprzez dobrzyn22 » 16 lis 2012, 11:18

poszukaj w podobnych wątkach o Webasto – było o tym kilkukrotnie pisane <ok>
PS. uzupełnij profil
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez zbylug » 10 gru 2012, 15:57

Pociągnę temat dalej.
Na jakiś czas pomogło wyjęcie bezpiecznika, po wyjeciu bezpiecznika na parę dni był spokój ale teraz coraz częściej musze wyjmować bezpiecznik (już zaczyna wygladać bezpiecznik nieciekawie :( )Już myślałem żeby zrobić wyłacznik zamiast wyjmowania bezpiecznika ale to chyba nie jest dobry pomysł.
Patrząc na objawy to chyba wszystkie elementy są sprawne bo po wyjęciu i włozeniu bezpiecznika webasto działa tylko chyba szwnkuje sterowanie albo jeszcze coś innego.
Przeczytałem chyba wszystko co możliwe i nie trafiłem na podobny problem, przeważnie u większości pomagało jednorazowe wyjęcie bezpiecznika.
Podpowiedzcie co mogę zrobić albo co sprawdzić, albo podajcie linka do postu na który nie trafiłem jeszcze.
Może coś trzeba wyczyścić?
Jestem w stanie sam wymontować i rozebrać webasto ale chciałbym przed zabraniem się za demontaż wiedziec na co mam zwrócic uwagę
Z góry dziękuję
Miasto: Środek Polski
Auto: MAZDA 6 GG, 136PS
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2008, 21:36
Posty: 9
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 – 2002r
Diesel 2.0-136KM

Postprzez szczotek99 » 11 gru 2012, 09:30

Moja walka z webasto na razie przyniosła efekty. (dla przypomnienie miałem podobne objawy jak twoje). Jako ostatnio deskę ratunku uzupełniłem poziom płynu chłodniczego lekko ponad max, dodatkowo uruchomiłem samochód poczekałem aż się rozgrzeje (dogrzewacz pracował cały czas) wyłączyłem auto i z reki uruchomiłem webasto, nawiew na max i wziąłem się za uciskanie wszystkich węży idących do webasto. Najwidoczniej było gdzieś zapowietrzone tylko nie wiem czy paliwo czy płyn. Kupiłem kabel do VAG-a wiec za kilka dni podepnę jeszcze diagnostykę może to wyjaśni dokładny problem. Na razie od 4 dni webasto działa prawidłowo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2012, 11:57
Posty: 35
Skąd: Legnica
Auto: MAZDA 6 2.0 136KM 2003r

Postprzez zbylug » 13 gru 2012, 13:45

poziom płynu prawie max
Miasto: Środek Polski
Auto: MAZDA 6 GG, 136PS
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2008, 21:36
Posty: 9
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 – 2002r
Diesel 2.0-136KM

Postprzez art_us » 13 gru 2012, 14:51

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie bezpiecznika i przekaźnika do webasto, jedynie podgrzanie silnika. Który to jest, gdzie się znajduje? Dziękuję i pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2010, 10:02
Posty: 67 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: MAZDA6 GY 136 KM 2002 r.

Postprzez zbylug » 13 gru 2012, 15:29

Bezpiecznik od webasto jest to 20A taki duży kawdratowy (u mnie niebieski) w prawej części w pierwszym rzędzie skrzynki bezpieczników (patrząc od przodu auta) co do przekaźnika – nie wiem
http://obrazki.elektroda.net/33_1230923141.jpg Bezpiecznik 26
Miasto: Środek Polski
Auto: MAZDA 6 GG, 136PS
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2008, 21:36
Posty: 9
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 – 2002r
Diesel 2.0-136KM

Postprzez art_us » 13 gru 2012, 16:52

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam :)
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2010, 10:02
Posty: 67 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: MAZDA6 GY 136 KM 2002 r.

Postprzez zbylug » 31 sty 2013, 08:49

Witam ponownie
Wymontowałem moje nie działające webasto, rozebrałem na części pierwsze, posprawdzałem co się dało i co umiałem sprawdzić,
Ogólnie wszystko wygląda prawidłowo, nie było jakiś zabrudzeń czy przepaleń, świeca grzeje- po chwilowym podłaczeniu do aku zrobiła się ciepła, ale zastanawia mnie działanie pompki pakiwa, a mianowicie czy prawidłowa jest jej praca jak elektromagnes?? po podaniu napięcia słychać cyknięcie, po odjeciu napiecia słychać drugie cyknięcie.
I zastanawia mnie zasilanie pompki w paliwo, po zdjęciu wężyka zasilającego pompkę w paliwo było sucho (przed pomką),a w wężyku pomiędzy pompką a webastem było paliwo.
Nie zdążyłem się dogrzebać i sprawdzić gdzie ten wężyk bierze początek, czy nie jest gdzieś załamany lub nieszczelny, a może jeszcze jest jakiś elektrozaworek który zamyka dopływ do webasta – proszę o podpowiedź.
Czy w tym wężyku przy pracującym silniku paliwo jest podawane pod ciśnieniem, czy pompka musi sobie sama pociagnąć paliwo- jeśli tak to może trzeba to jakoś odpowietrzyć.
Podpowiedzcie co jeszcze powinienem sprawdzić?? Chciałbym jeszcze sprawdzić sterowanie ale to już chyba przerasta moje zdolności, chyba ze ktoś poradzi co i jak albo podajcie linka.
Wstępnie zmontowałem wszystko, odpaliłem auto, pochodził silnik parę minut ale webasto sie nie odpaliło.
Po jakim czasie po takim całkowitym odłączeniu powinno sie odpalić webasto i jakie oznaki powinno wykazywać webasto któremu ma się na życie.
Proszę o podpowiedż i z góry dziekuję
Miasto: Środek Polski
Auto: MAZDA 6 GG, 136PS
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2008, 21:36
Posty: 9
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 – 2002r
Diesel 2.0-136KM

Postprzez marex » 31 sty 2013, 10:30

zbylug napisał(a): po podaniu napięcia słychać cyknięcie, po odjęciu napięcia słychać drugie cyknięcie.

tak właśnie działa sterownik podaje impulsy i dzięki temu pompka cały czas cyka pompując paliwo

zbylug napisał(a):Czy w tym wężyku przy pracującym silniku paliwo jest podawane pod ciśnieniem

to jest powrót wiec dużego ciśnienia tam raczej być nie powinno

Pompka od webasta jest sama w sobie elektrozaworem. nie trzeba jej odpowietrzać(testowane na stole) zaciągnie sama paliwo nawet jak przed nią jest pusto.
Po swojemu odkrywam to co już odkryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2011, 18:49
Posty: 421 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GY1 '06 MZR-CD 2.0 105KW

Postprzez zbylug » 31 sty 2013, 10:47

Czy mam rozumieć że webasto jest zasilane paliwem z przewodu którym idzie powrót paliwa z silnika do zbiornika?
Miasto: Środek Polski
Auto: MAZDA 6 GG, 136PS
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2008, 21:36
Posty: 9
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 – 2002r
Diesel 2.0-136KM

Postprzez marex » 31 sty 2013, 20:57

dobrze rozumiesz
Po swojemu odkrywam to co już odkryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2011, 18:49
Posty: 421 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GY1 '06 MZR-CD 2.0 105KW

Postprzez zbylug » 1 lut 2013, 14:29

Zamontowałem webasto. po uruchomieniu silnika działa dmuchawa w webascie ale pompka paliwa się nie załączyła i webasto nie zadziałało. To cykanie pompy o którym wcześniej pisałem było gdy podłaczyłem ją bezpośrednio do akumulatora. Niestey w komplecie z webastem nie działa:( Dodatkowo podpiołem przeźroczysty wężyk do pompki od strony zasilania i wlałem do niego paliwo zeby było widać czy ubywa (pompka nie działa paliwa nie ubywa :( )
Pozdumowując:
Dmuchawa działa,
Pompa (po podłączeniu na krótko) chyba działa
Świeca (po podłączeniu na krótko) nagrzewa się,
czyli pozostaje sterowanie, chyba że ktoś ma jeszcze pomysł co jeszcze sprawdzić?

Wie ktoś gdzie w Łodzi (lub okolicach) tanio i solidnie mógłbym sprawdzić i naprawić moje webasto?
Miasto: Środek Polski
Auto: MAZDA 6 GG, 136PS
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2008, 21:36
Posty: 9
Skąd: Centrum
Auto: Mazda 6 – 2002r
Diesel 2.0-136KM

Postprzez marex » 2 lut 2013, 16:37

tak naprawdę Twoje posty powinny się znaleźć w innym temacie a mianowicie
viewtopic.php?f=60&t=41889&hilit=webasto+problem&start=460

poczytaj tam to może coś znajdziesz ciekawego.
Po swojemu odkrywam to co już odkryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2011, 18:49
Posty: 421 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GY1 '06 MZR-CD 2.0 105KW

Postprzez lofiks » 9 lut 2013, 01:18

a co jezeli do tej pory spalanie z kompa pokrywalo sie z dystrybutorem a przyszla zima webasto sie wlacza i nagle komp pokazuje swoje (ok 8,5) a rzeczywistosc swoje- 11/100??? zakladam jak to opisalem w ktoryms z postow ze przeklamanie bierze sie stad ze komp liczy spalanie z wtryskow – bez tego co lyka piecyk..wyjalem bezpiecznik 20A od webasta i pojezdze troche wkolo komina zobacze czy cos sie zmieni – mam nadzieje ze tak bo w sumie latem oraz w trasie tragedii nie ma wiec np uszkodzone wtryski raczej za tym nie stoja.
a jezeli spalanie sie ustabilizuje bez webasta to co moze byc przyczyna ze piec tyle zre?? przeca u funfli madzie z piecem pala kolo 8,5 ale nie 11!!! zboq pisal ze takie roznice sie zdarzaja i nikt nie wie skad, ale nie wierze ze nie ma na to wytlumaczenia i recepty

podpowiedzcie cos...
lofiks
 

Postprzez marex » 9 lut 2013, 09:45

Jak się Twoja wypowiedź ma do tematu.

lofiks napisał(a): zboq pisal ze takie roznice sie zdarzaja i nikt nie wie skad,
a ja Twierdzę że wiedzą. poczytaj sobie ile pali Twoja "szóstka" i tam masz napisane. Webasto nie jest na wodę.
Po swojemu odkrywam to co już odkryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2011, 18:49
Posty: 421 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GY1 '06 MZR-CD 2.0 105KW

Postprzez lofiks » 9 lut 2013, 10:08

wiem na co jest webasto i sposrod wszystkich mazdziarzy jakich znam jedynie moje webasto przyczynia sie do spalania 11/100 – wiec pisanie ze mazdy tak maja, jazda wkolo komina zima i pełnia ksiezyca ma wplyw na charakterystyke spalania zaczyna mnie irytowac bo slysze to wszedzie gdzie probuje zasiegnac informacji z ASO włacznie..szkoda tylko ze identyczne mazdy w tych samych warunkach z takim samym wyposazeniem spalaja normalnie.. rece opadaja nie wiem czego sie zlapac..kalibracja zrobiona, wtryski ok, filtry powymieniane podkladki wtryskiwaczy nowe..zostaje jedynie webasto... ale co – zapowietrzone? zasyfiona komora? padniety zarnik? skoro juz mam piecyk to bylo by milo zeby nie przyczynial sie do mojego bankructwa bo z zalozenia ma wplywac na oszczednosc paliwa a nie jego pozeranie
lofiks
 

Postprzez marex » 9 lut 2013, 10:52

Masz dogrzewacz czy ogrzewanie postojowe?
poza tym nie ma siły żeby zimą palił tyle samo co latem (podstawowe prawa fizyki dłużej się nagrzewa mniejsza sprawność przez co pali więcej a do tego dochodzi spalanie przez piec przynajmniej 0,5l/godz).
zrób sobie test ile czasu (dokładnie czasu a nie kilometrów jeździsz na jednym baku) i będziesz widział ile twój piec jest w stanie zjeść ON.

i tak jak pisałem wyżej (to nie jest właściwy temat)
Po swojemu odkrywam to co już odkryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2011, 18:49
Posty: 421 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GY1 '06 MZR-CD 2.0 105KW

Postprzez dobrzyn22 » 9 lut 2013, 18:49

marex napisał(a):i tak jak pisałem wyżej (to nie jest właściwy temat)


i tego się trzymajmy <spoko> <ok> porządek zostanie zrobiony w odpowiednim czasie – dla niezorientowanych, wątek ten jest o demontażu Webasto
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6