Auto przecieka – co może być przyczyną?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez GEPUH » 3 mar 2008, 08:03

Pomocy
Posiadam Mazda 6 SportKombi diesel 136KM 2003r, która przecieka i nie wiem gdzie? Auto już raz było suszone i rozbierane ale nie udało się wykryć przecieku. Za pierwszym razem była to cała podłoga w tej chwili to cała lewa strona (przód i tył). Dodam,że auto jest bezwypadkowe-sprawdzone. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam forumowiczów. :D

temat edit by Adaś
Ostatnio edytowano 3 mar 2008, 19:53 przez GEPUH, łącznie edytowano 1 raz
GEPUH
 

Postprzez Pawnik » 3 mar 2008, 09:23

GEPUH napisał(a):POMOCY!!!
Posiadam Mazda 6 SportKombi diesel 136KM 2003r, która przecieka i nie wiem gdzie? Auto już raz było suszone i rozbierane ale nie udało się wykryć przecieku. Za pierwszym razem była to cała podłoga w tej chwili to cała lewa strona (przód i tył). Dodam,że auto jest bezwypadkowe-sprawdzone. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam forumowiczów. :D

Przeciekać może:
– nagrzewnica lub idące do niej węże;
– uszczelki szyb lub drzwi;
– skraplajaca sie woda z klimy ( przy jej używaniu ) przy niedrożnym odpływie wody osiadającej na parowniku;
Innych możliwości chyba nie ma
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 20:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez Grzyby » 3 mar 2008, 10:58

Pawnik napisał(a):Innych możliwości chyba nie ma

dziurawy przewód spryskiwacza tylnego :)

GEPUH napisał(a):Dodam,że auto jest bezwypadkowe-sprawdzone

ale tak serio, serio?

W zasadzie to najbardziej prawdopodobne w tym momencie jest to:
Pawnik napisał(a):– uszczelki szyb lub drzwi;

ewentualnie jakieś brakujące korki (zaślepki) w nadwoziu
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez magicadm » 3 mar 2008, 11:30

Karcher w dłoń, drugi człowiek do środka i do roboty :)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Pajko » 3 mar 2008, 15:19

GEPUH zastosuj sie prosze do regulaminu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 20:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez GEPUH » 3 mar 2008, 19:58

Witam

Proszę moderatora o podpowiedź co jest nie tak z postem. Za wielkie litery sorki.

Gepuh
GEPUH
 

Postprzez Grzyby » 3 mar 2008, 20:15

GEPUH napisał(a):Proszę moderatora o podpowiedź co jest nie tak z postem

Jak przeczytasz dokładnie regulamin tego działu to sam będziesz wiedział. Chodzi o poprawne nazewnictwo ...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Mruw » 6 mar 2008, 20:47

A ja znalazłem wodę pod kołem zapasowym .. około litra. :(


W środku bagażnik suchy, od spodu żadnych szczelin w tej okolicy, spryskiwacz odpada – woda raczej czysta .... co to może być ?

autko kupione w lutym i jedyne co mi przychodzi do głowy to wyciek przy domywaniu auta przez sprzedającego ... ;) ale i to naciągane, bo żadnych zacieków, mydlin etc. nie widac, a dno bagażnika, nie wygląda na specjalnie doczyszczane...
ktoś ma jakiś pomysł ... poważny <glupek2>
Początkujący
 
Od: 8 lut 2008, 22:11
Posty: 26
Skąd: W-wa
Auto: M6 2.0 '03 GY L/F
PREMACY 1.8 '99

Postprzez magicadm » 7 mar 2008, 11:59

Mruw napisał(a):ktoś ma jakiś pomysł ... poważny


magicadm napisał(a):Karcher w dłoń, drugi człowiek do środka i do roboty


Lejesz wodę i patrzysz gdzie leci – prościej juz chyba nie można :|
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Reagan » 7 mar 2008, 14:40

Mruw napisał(a):A ja znalazłem wodę pod kołem zapasowym .. około litra.


Dotyczy to też części millenii/xedosów9, więc to może jakas typowa przypadłość mazd :|

U mnie leci woda do bagażnika przez małą szczelinę przy połączeniu tylnej lampy z uszczelką bagażnika i zbiera się w kole.
Sama wymiana uszczelki nie pomogła. Trzeba będzie użyć chyba silikonu.

GEPUH napisał(a):Za pierwszym razem była to cała podłoga w tej chwili to cała lewa strona (przód i tył). Dodam,że auto jest bezwypadkowe-sprawdzone. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną, proszę o pomoc.


Też mam podobny problem. Miałem zawsze po deszczu mokry próg i dywaniki w środku. Zdjąłem obicie (boczek) drzwi bo stamtąd dostawała się do środka woda. Okazało się przy polewaniu wody na szybę, że puszcza zewnętrzna uszczelka ta co jest na połączeniu drzwi z szybą. Woda dostaje się w przestrzeń drzwi. Odśrodka drzwi mają takie dziury technologiczne, które zakryte są folią. Niestety woda przez te dziury i folię wyciekała pod obicie. Uszczelki mam już nowe i czekają na wymianę. Ale ostatnio zauważyłem, że mam mokre dywaniki z tyłu. Na szczęście kupiłem wszystkie uszczelki.

Proponuję otworzyć drzwi i lać wodę na uszczelkę, przy szybie i patrzeć czy wycieka spod obicia. Zresztą po deszczu powinien być mokry próg. Jesli auto stoi pochylone to nawet jak woda dostanie się z przodu może sobie polecieć na tył.

Uszczelki w mazdach chyba są bardzo słabe. Ja mam część już porwanych. W millenii 2002 jest podobnie. Uszczelki to straszny szajs. W toyocie z 89r., która nikt nie wie ile razy była bita a napewno dużo razy uszczelki nigdzie nie są porwane i nigdzie nie przecieka heh.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2005, 15:39
Posty: 127
Skąd: Legionowo
Auto: millenia KL

Postprzez alf28 » 7 mar 2008, 15:49

magicadm napisał(a):Lejesz wodę i patrzysz gdzie leci – prościej juz chyba nie można
jak to ??
zamykasz dzwi uchylasz jedną szybe i lejesz wode do środka,następnie patrzysz gdzie ucieka :P
i znowu piękny słoneczny dzień
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 09:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez GEPUH » 7 mar 2008, 21:57

Witam
Auto stoi u mechanika, jak tylko znajdą przyczynę to napiszę. Dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam.
GEPUH
 

Postprzez magicadm » 7 mar 2008, 23:23

alf28 napisał(a):zamykasz dzwi uchylasz jedną szybe i lejesz wode do środka,następnie patrzysz gdzie ucieka

taaa...jak słynny test szczelności "na kota"
Japońske auto szczelne – jak kot zdechnie z braku powietrza
Polskie auto szczelne – jak kot nie ucieknie hahaha
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Karwoś » 7 mar 2008, 23:45

A u mnie jest aż za szczelne – przy zamkniętych oknach trzeba mocniej zamykać drzwi – bo powietrze w środku nie pozwala mi ich zamknąć- wystarczy uchylić szyber czy którąkolwiek szybą żeby zamykać drzwi delikatnie.
Liczy się bezpieczeństwo – a im więcej KM tym bezpieczniej :) Teraz niestety troche mniej :–(
www.goldwinggl1800.blogspot.com
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2006, 19:01
Posty: 725
Skąd: Białystok
Auto: Lancer 2.0 '04 AT

Postprzez magicadm » 8 mar 2008, 09:23

Karwoś napisał(a):A u mnie jest aż za szczelne – przy zamkniętych oknach trzeba mocniej zamykać drzwi

Kot zdechnie :(
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez syberek1 » 10 mar 2008, 11:10

U mnie też jest za szczelnie... wystarczy coś uchylić i jest znacznie lepiej
Wyrzucam smutek, zostawiam pamięć o nich
Twarze z przeszłości, duchy, których nie chcę wygonić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 15:32
Posty: 130
Skąd: starachowice
Auto: Mazda 6 Mzr-cd 2.0 2003r 136KM

Postprzez Myjk » 10 mar 2008, 11:22

alf28 napisał(a):jak to pytajnik
zamykasz dzwi uchylasz jedną szybe i lejesz wode do środka,następnie patrzysz gdzie ucieka


Skoda Fabia ma fabryczną wadę – przeciekające tylne drzwi. Okazuje się, że odpływ ze skrzydeł drzwi – dziurka wylotowa na spodzie – jest zbyt mała i zasklepia się brudem. To powoduje, że woda zbiera się w skrzydle, następnie parcieje uszczelka i drzwi zaczynają przeciekać do środka. Wada ta jest bardzo trudna do wykrycia, ponieważ woda sączy się od spodu drzwi poprzez tapicerkę.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez kryst76 » 18 kwi 2008, 16:00

witam

dzisiaj mialem podobna sytuacje woda w srodku z przodu i z tylu po przeszukaniu wszystkiego znalazlem przeciek, cieklo z ..... progu przez srube od mocowanie pasow. Poruszalem uszczelka pod progiem i woda splynela ale czy ma ktos moze pomysl jakim tam sie dostala i to jeszcze w takiej ilosci przynajmniej kilka litrow :|

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 lut 2008, 21:00
Posty: 8
Skąd: sosnowiec/newcastle upon tyne
Auto: mazda 6 2.0 MZR-CD 136 ts2

Postprzez mateo_e11 » 17 lut 2009, 19:55

Witam,

Od jakiegoś czasu od czasu do czasu po obfitych opadach deszczu na dywanikach z tylu pojawia się woda. Dziś było podobnie.

Cala noc lało – przed rozpoczęciem jazdy spoglądam na dywaniki – suche. Odwracam się po ok. 500 metrach i co? Na prawym dywaniku z tylu pełno wody – ok. połowa dywanika gumowego stoi pod woda i na wykładzinie pod drzwiami (pod głośnikiem) widać ślady po cieknącej wodzie. Po zatrzymaniu wyjąłem dywanik, wylałem wodę i stwierdziłem, ze cala wykładzina jest mokra.

Skąd tam ta woda? Rozumiem, ze trochę wody może wlecieć do drzwi ale powinno wypłynąć specjalnymi otworami na zewnątrz a nie do auta...

Mateo_e11
____________________________________________

Mateo_e11
Mazda6 Sport Kombi Active 2.0 MZR-CD 105kW/143KM
Mazda3 Sport Active 1.6 MZR 77kW/105KM
____________________________________________
Początkujący
 
Od: 12 lut 2008, 22:09
Posty: 17
Auto: 6 Sport Kombi Active 2.0MZR-CD
3 Sport Active 1.6

Postprzez mulder » 17 lut 2009, 21:01

Witam
Ostatnio po obfiych opadach śniegu, jak wsiadłem do auta po pracy i ruszyłem a nagle z podsufitki a dokładnie z rejonu lampek oświetlających wnętrze zaczęła kapac a wręcz leciec woda! Zaczeło wszystko zalewać łącznie ze mna. Walczyłem przy pomocy szmatki trochę pouciskałem podsufitke na samym końcu przy szybie i jakoś wszystko zleciało. Wyciągnąłem te lampki z podsufitki i włożyłem rekę. Cały dach wilgotny ale nie podsufitka. Zastanawiam sie skad to wleciało. Zaznaczam że dotąd tylko raz miałem taki przypadek ale wtedy latem po ulewie kilka ropel mi wleciało do srodka. Ale w innych przypadkach np na myjni nie wlatywało. Wcześniej też padał śnieg, latem lało i nic. Tylko teraz. Którędy ta woda mogła wlecieć? Przy przedniej szybie wydaje się wszystko w porządku, zresztą jak wkłądałem tam ręke to przy szybie było sucho raczej mokro było od lampek w kierunku do środka auta. Może od mocowania relingów gdzieś się przeciska? Ma ktoś jakiś pomysł?Z góry dzięki.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2008, 09:42
Posty: 49
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GY 2,0 CiTD 136 KM '03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6