Kontrolka immobilisera-czy powinna mrugać po wyjęciu kluczyk

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez brodaM6 » 9 lis 2014, 10:21

Trzeba było sie dobrze doczytać co sie kupuje :P ,tak ma być u mnie i we wszystkich mazdach miga.
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 18:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez tomas12 » 31 gru 2014, 01:09

Mruga dalej ale wszystko gra, akuś nawet w mrozy nie ma zwiechy wiec widać jak pisaliście moje wcześniejsze niedopatrzenie. Dodatkowo sprawdziłem w innej M i wygląda identycznie:)

THX
Początkujący
 
Od: 3 gru 2013, 22:51
Posty: 4
Auto: Mazda 6

Postprzez Pawel_G » 31 gru 2014, 01:36

tomas12, żeby Cię dodatkowo uspokoić – u mnie kontrolka immobilisera też zaczęła 'mrugać' dopiero kilka dni po zakupie ;)

Wcześniej nie 'mrugała', bo:
1. podchodząc do auta patrzyłem się na kluczyk żeby wcisnąć odpowiedni przycisk, zamiast na to co się dzieje na desce rozdzielczej.
2. po wejściu do auta schylałem się, żeby mieć na widoku stacyjkę i trafić w nią kluczem
3. po włożeniu klucza od razu włączałem zapłon – wtedy kontrolka immobilisera gaśnie.

Przy kupowaniu po prostu nie zwrociłem na to uwagi, skupiałem się bardziej na kontrolkach po włączeniu zapłonu:)
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2014, 19:15
Posty: 33 (0/1)
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda 6 GY
2.0 LF-DE 108kW/147KM
2005r (FL)

Postprzez bg_wolf » 4 sie 2016, 23:25

Witam wszystkich :)

Odnawiam temat.

Na wstępie zaznaczę, że dotyczy to Mazdy 3 z 2005 roku (ale to szczerze bez różnicy).
Samochód mam już kilka lat i na prawdę, kontrolka immo zaczęła migać dopiero teraz.
Nikt mi nie wmówi, że nie patrzyłem, nie zauważyłem – bo NIE MIGAŁA :)

Ktoś coś rozgryzł ? Dlaczego nagle zaczyna migać ?

Jak będę miał chwilę to odłączę akumulator i zobaczę czy problem powróci :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2008, 22:02
Posty: 105
Skąd: Lublin
Auto: jest: Mazda 6 GJ – 2.0 SKYACTIV-G (165KM) – 2014r.
była: Mazda 3 BK – 1.6 MZ-CD 2005r.
była: Mazda 323f BJ GLS 2.0 DITD 1999r.

Postprzez sojerus » 19 maja 2017, 23:11

Trochę wykop, ale chciałbym dołożyć pytanie odnośnie migającej kontrolki immo. Temat dotyczy mojej Mazdy opisanej profilu tj. Mazda 6 GG 2003r, 100 kw, 136km, hatchback. Mi również miga ale wszystko działa poza jednym. Otóż ostatnimi czasy staram się testować różne urządzenia do komunikacji z komputerem celem odczytu danych i kasowania błędów. Mam kilka chińczyków bluetooth i jeden poprzez kabel jednakże żaden nie chciał mi się połączyć z kompem. Kombinuję na wszystkie możliwe sposoby z wujkiem Google ale nic nie działa. Ostatnio zakupiłem HUD'a i po po podłączeniu do OBD pokazuje tylko stan ładowania akumulatora ale żadnych parametrów typu prędkość lub obroty. Migają tylko diody jakby usiłował się połączyć(w trakcie tej czynności czasem na chwilkę zapalają się lampki ABS na desce rozdzielczej). Przeglądałem zagraniczne fora i raz padła sugestia zablokowanego ECU przez IMMO (przez Torque na android ukazuje się komunikat że nie można połączyć się z ECU) i pytanie do was. Czy ktoś z użytkowników którym mruga kontrolka też chciał skorzystać z interfejsów diagnostycznych i czy się mu się to udało? Może idę w złą stronę? Co może blokować dostęp do ECU? Pozdrawiam.

PS dla sceptyków: Urządzenie diagnostyczne na kabel i HUD działały w VW Bora z 1998r. ale nie mam zamiaru zmieniać pojazdu:)
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2012, 06:44
Posty: 33
Auto: Mazda 6, GG, Diesel, 2003r, 100kw, 136km, hatchback,RF5C

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6