Dołożenie CD i zmieniarki do M6 wersja europejska

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez strus » 16 cze 2007, 14:22

Witam, jakoś mi wyszukiwarka nie podpowiedziała tematu wprost odpowiadającego na moje pytania: zastanawiam się nam mazda 6 kombi z 2004 roku, która według ogłoszenia ma radio i głośniki Bosse (na zdjęciu nie ma znaczków Bosse na głośnikach w drzwiach przednich...), te głośniki to chyba nieprawda, więc gołe radio w aucie. Pewnie jest możliwość dołożenia Bosse z CD i zmieniarką, jeśli tak to chce Was zapytać:
– ile kosztuje taka przyjemność średnio, z montażem i czy znacie jakieś firmy się w tym specjalizujące
– czy może da się dołożyć nagłośnienie z CD i zmieniarką nie Bosse, jeśli tak, czy będzie ono kompatybilne ze sterowaniem z kierownicy, wyświetlaczem itd.
– czy znacie jakieś firmy z Wrocławia, któreby mogły fachowo się zająć powyższym tematem
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2007, 12:58
Posty: 80
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GY '04 2.0 MZR-CD 136HP

Postprzez Kerad » 16 cze 2007, 18:56

CD wystepuje jako opcja (tak jak w kompie) pinami "włazi" w radio i ma chodzić. Jak rozpoznać Bose:
1. powinno Cię odpowiednio na wyświetlaczu witać chyba" Bose sound"
2. Głośniki bose są 2Ω, standard 4Ω
3.Pod fotelem pasażera powinien byc wzmaczniacz
4.W bagażniku ma być subwoofer

Jeśli chodzi o wymianę CD jest to banalnie proste, jedyny problem to jest trochę rozbierania ale na pewno poradzisz sobie, jesli nie to mogę pomóc. Koszt zmieniarki na allegro od 300zł do 800zł (ja kupiłem za 350 CD zmieniarkę 6 płyt BOSE)
Ja zmieniłem panel na lifting Bose i sterowanie z kierownicy jest (sterowanie z kierownicy obsłuży kazdy model przetestowałem :P )
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez kprzemo24 » 17 cze 2007, 00:35

Kerad napisał(a):(ja kupiłem za 350 CD zmieniarkę 6 płyt BOSE)


Gdzie tak tanio ?? ;p Też jestem an kupnie i niestety nie mam tyle szczęscia ... :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2007, 11:20
Posty: 54
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6, RX-8, 626, MX-3

Postprzez Kerad » 17 cze 2007, 07:55

Na pewno nie przyniosą Ci do domu, trochę wykonałem telefonów i znalazłem gościa który przywiózł (z USA) 3 mazdy (bo obawiał się kłopotów z częściami) żeby złożyć 2 i moge napisać więcej sprzedałem za 300 (bo zdecydowałem sie na liftinga). Jeśli szukasz tylko na allegro to nie spodziewaj się dobrej ceny, widzę że Ty tez sprzedajesz radio z CD, to chyba znalazłeś to co szukałeś
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez tarkan » 17 cze 2007, 20:57

Kerad napisał(a):1. powinno Cię odpowiednio na wyświetlaczu witać chyba" Bose sound"

zgadza się, zaraz po przekręceniu kluczyka wyświetla się BOSE SOUND
Kerad napisał(a):3.Pod fotelem pasażera powinien byc wzmaczniacz

Tak
Kerad napisał(a):4.W bagażniku ma być subwoofer

A jeśli go nie ma, to przynajmniej powinien być kabelek z kostką. Ja nie miałem Subwoofera, kolesiowi od którego kupowałem auto okradli cały bagażnik, ale dokupiłem już subwoofer, szuka teraz tylko kabelka, którego włożę do gniazda w subwooferze i połączę z gniazdkiem instalacji, które znajduje się przy kole zapasowym w bagażniku. Może ktoś wie, gdzie szukać takiego kabla...?
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez Kerad » 18 cze 2007, 07:13

Jaką masz kostke w bagażniku żeńską czy męską (kabel z żeńską mam :D )
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 20:56
Posty: 46
Skąd: południe
Auto: Mazda 6 2.0 (136 KM) CiTD

Postprzez tarkan » 18 cze 2007, 08:27

w zasadzie nie problemem jest kostka od instalacji – bo ją zawsze mogę przerobić. Najgorsze jest gniazdo w subwooferze – bo tam nie chciałbym nic przerabiać. Gniazdo w subwooferze jest męskie, natomiast kostka w mojej instalacji – żeńska. Ale jeśli masz ten przewód z odpowiednim wtykiem do gniazda subwoofera – to biorę. Daj znać, zdzwonimy się.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6