Rysunek okablowania do kompresora klimy, brak napięcia na cewce przekażnika kompresowara klimatyzacj

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez jajcarz267 » 10 cze 2021, 21:16

Witam,

Mam Mazdę 6 2004 GG 1.8 benzyna. Jakiś czas temu klima przestała działać. Dzisiaj sprawdziłem przekażnik który obsługuje sprzęgło kompresora i jest sprawny. Na przekaźniku na styku com mam 12V i zwarłem z Normalnie otwartym stykiem to cewka zadziałała i zaciągneła sprzęgło. Problemem jest to że nie mam napięcia na A1 przekaźnika, a jest to sygnał który go aktywuje. W kabinie guzik od obsługi A/C działa, ale co dziwne na wyświetlaczu czasami wyśtwietla się A/C i po chwili gaśnie. Problem leży albo w kablach A1 i A2( nie jestem pewny co do nazwy tych styków w przypadku przekaźników samochodowcyh, natomiast w automatyce wszystkie przekaźniki mają oznaczenia cewki A1, A2) które są odpowiedzialne za aktywację przekaźnika lub w płytce na desce rozdzielczej która obsługuje klimatyzację. Problem w tym , że sam bym sobie to wszystko prześledził,ale nie mogę znaleźć na necie rysunków okablowania do mojej madzi. Znalazłem manuale które mają po 1200 stron ,ale tam są pokazane okablowania i kostki do wersji z klimatronikikem, a moja Madzia ma tylko obsługę manualną. Dodam tez że oba bezpiecznik które dotyczą klimy sa OK.

Dzięki , pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 10 cze 2021, 21:05
Posty: 1 (1/0)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6