Wymiana,adaptacja,licznika mazda 6

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez takicoto80 » 3 lip 2020, 07:11

Witam.
Na wstępie chciałbym poprosić o konkretne odpowiedzi a nie domysły,z góry dziękuję.

Problem jaki się pojawił w M6 dotyczy licznika,z powodu awarii musiałem wymienić licznik główny, zamówiłem uzywany ,niestety okazało się ze po podlaczeniu nie działają kontrolki od rozruchu,tzn.standardowo mamy olej,abs,pasy itp po przekreceniu kluczyka na zapłon,w tym przypadku było ciemno, podczas testu zegarów kontrolki normalnie pracują.Postanowilem zamówić drugi licznik,i tu podobnie z tym że nie świeci kontrolka od tempomatu,na tescie jest sprawna,ale nie idzie jej włączyć z kierownicy.
Pytanie moje, ponieważ słyszałem ze opcje się włącza w liczniku,jakim programem dam radę to zrobić??
Czy forscan i interfejs IDS ma takowe funkcje??
Proszę o poradę,bo trzeciego licznika już nie chcę.
Dzwoniłem do warsztatu gdzie nie są w stanie konkretnie mi odpowiedzieć co się z tym robi.
Auto mazda 6 gg,1.8
Początkujący
 
Od: 3 lip 2020, 06:55
Posty: 1
Auto: Mazfa 6 GG
1.8 Pb

Postprzez dobrzyn22 » 7 lip 2020, 14:06

Generalnie najważniejsze to benzyna musi mieć licznik od benzyny, tak samo polift od wersji po liftingu. Potem IDS, bo trzeba m.in. ustawić przebieg
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6