Brak tylnych świateł

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez reissik998 » 24 maja 2020, 11:00

Witam, wczoraj podczas podczepiania / odczepiania przyczepki od haka zauważyłem brak tylnych świateł. Po sprawdzeniu przez kuzyna działały oba kierunki, stop i wsteczny zarówno w przyczepce jak i samochodzie. Po czasie przestał działać stop w samochodzie zarówno w górnej listwie jak i po bokach. Jadąc na stację po żarówki zapaliła się kontrolka od trakcji, jak również przestał działać tempomat. Sprawdziłem żarówki są przepalone, a pod maską znalazłem przepalony bezpiecznik z opisem tail. Proszę o pomoc bądź jakąkolwiek radę.
Początkujący
 
Od: 24 maja 2020, 10:48
Posty: 1
Auto: Mazda 6, 1.8 benzyna, 2004

Postprzez TonSiL » 25 maja 2020, 21:09

Hej. Tak czytam i coś mi nie bardzo pasuje. Czy podpięcie przyczepki spowodowało spalenie żarówek, czy jednak samego bezpiecznika (choć chyba jeden to mało). Bo mało prawdopodobne, że akurat spaliły Ci się trzy żarówki na raz (w sensie światła STOP).
Samo spalenie bezpiecznika (bezpieczników) świadczy o zbyt dużym poborze prądu lub zwarciu w przyczepie lub gnieździe haka.

A no i jeszcze – jakiej pomocy potrzebujesz lub oczekujesz??
TonSiL
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6