Lampy angielskie jak rozpoznać

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez adrian9121 » 4 mar 2020, 00:08

Witam, czy po oznaczeniach na lampie da się rozszyfrować czy są to lampy EU czy GB? Wiem, że coś z tymi strzałkami jest, ale nie umiem tego rozszyfrować... na lewym wszystkie pokazują w prawo a na prawym dwie na lewo, jedna na prawo...
Załączniki
IMG_20200203_131841.jpg
lampa lewa
IMG_20200203_131850.jpg
lampa prawa
Początkujący
 
Od: 23 cze 2019, 18:29
Posty: 7
Skąd: Rybnik
Auto: Mazda 6 GG 2.3 2002
PB+gaz

Postprzez TonSiL » 5 mar 2020, 20:44

Hej. Powiem Ci, że mam tak samo i śmiem twierdzić, że na 100% są to lampy EU czyli dla ruchu prawostronnego. Te "dwie strzałki" określają miejsce montażu lampy.

Jakbyś mógł wrzucić zdjęcia, na których lepiej widać oznaczenia lamp to ze spokojem potwierdziłbym moją tezę. Oczywiście, pod warunkiem, że nikt przy tych lampach nie grzebał ;)
TonSiL
 

Postprzez adrian9121 » 6 mar 2020, 12:11

dzięki, tak właściwie to pytam bo na przeglądzie mi wyszło, że obie niby angielskie, ogólnie z tymi przeglądami to śmieszna historia. Na pierwszym przeglądzie wszystko ok, na drugim jedna lampa angielska się nagle zrobiła, a na trzecim już obie <co?> więc nie wiem o co tutaj chodzi, w dodatku gościu mi tak lampy teraz ustawił, że bardzo słabo widać... Dodam jeszcze, że pomiędzy tymi trzema przeglądami nic przy lampach nie grzebane. Jak będę miał chwilę to wstawię lepsze zdjęcia.
Początkujący
 
Od: 23 cze 2019, 18:29
Posty: 7
Skąd: Rybnik
Auto: Mazda 6 GG 2.3 2002
PB+gaz

Postprzez Mr_Bartek » 6 mar 2020, 12:18

Wystarczy zobaczyć jak świecą na ścianie.

Tak powinno być:
Obrazek

W Polsce skosy są na prawą stronę tak by lepiej oświetlać znaki i pobocze.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez TonSiL » 9 mar 2020, 10:43

Przede wszystkim, zrób tak jak wspomina kolega Mr_Bartek. Stań przed byle ścianą albo bramą, włącz światła mijania i już wszystko będzie jasne. Co do oznaczeń na lampach. Jeśli potwierdzi się to co mniej więcej byłem w stanie zobaczyć z Twoich zdjęć to nie masz się czym martwić, gdyż dla mnie Twoje lampy są homologowane i atestowane na ruch prawostronny. Co do ustawienia świateł – co stacja to inaczej potrafią ogarnąć WŁAŚCIWE ustawienie reflektorów :|
TonSiL
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6