Problem z klaksonem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez B20lk » 6 gru 2019, 16:24

Witam mam taki problem z mazda 6 2.0 benzyna 2005r.
Mianowicie w nocy koło 2 sam z siebie włączył się klakson i działał bez przerwy ,musiałem odłączyć klemy.

Dziś sprawdziłem o co chodzi i klakson dziala caly czas nawet gdy nie ma kluczyka w stacyjce i świeci się kontrolka immo . Miał ktoś taki problem i co może być przyczyną?

Aktualnie wyciągnąłem bezpiecznik od klaksonu ,nadal pali się immo ale auto odpala normalnie .
Początkujący

Od: 6 gru 2019, 16:13
Auto: Mazda 6 2005 2.0 141km
Hatchback

Postprzez tok5 » 7 gru 2019, 07:56

Trąbki klaksonu masz przy zbiorniku płynu do spryskiwaczy – przed przednim prawym kołem. Może zalałeś płynem do spryskiwaczy szyb i zwarcie się zrobiło?

Masz dolną osłonę silnika pod autem? Jak nie to jeżdżąc po kałużach zachlapały się trąbki klaksonu czy kabelki.

Możesz szukać zwarcia na kierownicy. Rozkręcaj po odłączeniu akumulatora – by poduszka przypadkiem nie wywaliła.

Ostatecznie szukaj problemów w skrzynce bezpieczników przy swojej lewej nodze – pod kierownicą.

Czy nie masz problemów ze światłami stopu?
Forumowicz

Od: 5 lut 2011, 17:30
Auto: GG 2.0 dieselek
DY 1.4 benzynka

Postprzez B20lk » 7 gru 2019, 10:42

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod maską i te w kabinie i wszystko okey z nimi . Ze światłami też wszystko okey normalnie tak jak zawsze. Stop jest itd . Sprawdzę dzisiaj jeszcze ten klakson.

Ogólnie auto stało całą noc przed domem A troszkę przymrozilo i samo z siebie zaczol klakson wyć i kontrolka immo się świeci cały czas .

Na skanerze nie wykrylo rzadnego błędu
Początkujący

Od: 6 gru 2019, 16:13
Auto: Mazda 6 2005 2.0 141km
Hatchback

Postprzez ProboszczV6 » 7 gru 2019, 11:37

Masz alarm fabryczny?
Do sprawdzenia przekaźnik klaksonu(w skrzynce bezp. pod maską), taśma pod kierownicą, kierownica(zdjąć poduszke powietrzną), no i jeśli masz to fabryczny alarm nawet na początek.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
#R
Forumowicz

Od: 20 paź 2011, 21:06
Auto: Mazda Xedos 9 KJ-ZEM brilliant black
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )