Podgrzewanie foteli sporadycznie działa

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez jacol82 » 6 lis 2019, 21:10

Witam,
Mazde kupiłem rok temu niestety podgrzewane fotele nie działają, no i diagnozuje jaka to może być usterka oczywiście oprócz najbardziej prawdopodobnej czyli przepalonych mat.
Lampki na włącznikach się palą ale maty nie grzeją.
Przyjrzałem się bezpiecznikom i widzę, że nie był wcale włożony bezpiecznik w miejsce odpowiedzialne za podgrzewanie siedzeń (seat deicer) wiec włożyłem odpowiedni ze slotu zapasowych (pytanie dlaczego poprzedni właściciel tego nie zrobił).
Maty nie odpaliły, ale wracając z pracy jeszcze raz załączyłem podgrzewanie kierowcy i o dziwo zaczęła grzać ale tylko siedzisko bez oparcia. Jak zaczęła działać paliło się dodatkowe podświetlenie przycisku od mojego siedzenia. Niestety mata tylko raz zadziałała i jak ją wyłączyłem i włączyłem po chwili ponownie to już nie odpaliła.
Czy ktoś może podpowiedzieć jaka to może być usterka, czy jednak maty przepalone i wyjątkowo załapało ?
Początkujący
 
Od: 5 lis 2019, 19:57
Posty: 4
Skąd: Luboń
Auto: Mazda 6 GG 2,3 2004r.

Postprzez Dziurga » 24 lis 2019, 22:36

Sprawdź multimetrem czy jest obieg zamknięty na macie. Wykluczysz przepalona mate I od tego zacznij. Na forum jest fotorelacja.

Dopisano 24 lis 2019, 22:38:

https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... a&start=80
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2015, 15:39
Posty: 317 (9/15)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 GJ
Mazda 6 GG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6