klimatyzacja zimą kiedy się nie włączy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sypek1992 1.8 » 10 lut 2019, 11:07

Witam moje pytanie jest takie przy jakiej temperaturze zimą spręzarka klimy się nie włącza ? Jest teraz tak 5 stopni na zewnątrz i zauważyłęm ze spręzarka klimatyzacji nie włącza sie, wiem że np w grupie VW spręzarka włacza sie gdy na zewnatrz jest powyżej 5 stopni ciepła a jak jest w mazdzie?

Dopisano 10 lut 2019, 13:55:

Gdy klikne na przycisk ac słyszę jak by cos tam zalaczalo sie takie kliknięcie

Dopisano 10 lut 2019, 22:15:

zauważyłem tez że nie włacza sie wentylator chłodnicy klimatyzacji
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2016, 22:10
Posty: 70
Auto: Mazda 6 2.0 147 KM benzyna 2009r

Postprzez Dark_Mat » 14 lut 2019, 03:20

"Kliknięcie" oznacza zasprzęglenie sprężarki do paska alternatora. Wentylator chłodnicy klimy będzie się załączać, kiedy przyjdzie taka potrzeba. Jeśli masz minus na dworze, to po co ma chodzić wiatrak, skoro jest wystarczająco zimno?

Jak niedawno włączałem klimę, to wszystko chodziło. Tylko niestety nie pamiętam jaka była temperatura na zewnątrz. Swoją drogą warto raz na miesiąc, nawet w zimę, zapuścić klimę na 5-10 minut, żeby wszystko sie ładnie nasmarowało, by potem nie mieć problemów latem :)

Pozdrawiam
DM
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2015, 02:14
Posty: 291 (10/0)
Auto: Mazda6 kombi
MZR-CD 121 KM
2006 rok

Postprzez KrzyzakMitsu » 14 lut 2019, 10:34

też się nasłuchałem, że warto zimą włączać sprężarkę, ale po latach widzę, że jak całą zimę sprężarka nie chodzi to NIC SIĘ NIE DZIEJE! – klima pracuje tak samo, żadnych problemów itd.
generalnie olej jest potrzebny do smarowania samej sprężarki, niczego więcej, więc jak się w niej zgromadzi to przy rozruchu spokojnie nasmaruje co trzeba
jedyne co warto zmieniać co jakiś czas to osuszacz bo u znajomego pękł (ze starości), kulki poszły w układ i zablokowały zawór rozprężny – szukania było sporo bo to nietypowa usterka
Forumowicz
 
Od: 1 paź 2018, 19:44
Posty: 456 (17/14)
Auto: Mazda 5, Galant E32 i EA5, Leon 5F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6