Nietypowy problem z podnoszeniem nawigacji po rozładowaniu akumulatora

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Nissmel » 29 gru 2018, 21:30

Background story:
Tego lata postanowiłem zmienić oryginalną nawigację na tablet. Tablet wmontowałem w oryginalną windę, bez usuwania oryginalnego ekranu i sterownika podnoszenia. Po instalacji w samochodzie okazało się, że ekran podnosi się tylko 2-3 cm i zamyka z uderzeniem. Na szczęście udało mi się znaleźć przyczynę, czyli przestawiony czujnik z małą plastikową zębatką. Po paru minutach na ślepo wyjmowania zębatki, kręcenia czujnikiem i ponownej instalacji zębatki, udało mi się przywrócić działanie windy do stanu oryginalnego. Płynne podniesienie i opuszczenie w pełni działanie przycisków Open/Close oraz Tilt

Obecny problem:
Obecnie problem pojawił się po rozładowaniu akumulatora do tak zwanego 0 (zostawiłem włączone oświetlenie wewnątrz na parę dni...). Winda nawigacji, wcześniej działająca bez zarzutu zaczęła okazywać problemy jak po pierwszej instalacji, czyli brak pełnego otwarcia i zamknięcia. Próbowałem wielokrotnie zmieniać pozycję zębatki jednak bezskutecznie. Również przycisk Open/Close podnosi nawigację na ~1 cm, a przycisk Tilt nie robi nic. Czy ktoś z was napotkał podobny problem? Tak jak pisałem układ podnoszenia windy w pełni oryginalny...

Z góry dzięki za zainteresowanie <oczko>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 gru 2018, 21:06
Posty: 5 (1/0)
Skąd: Krakow
Auto: Mazda 6 2010 GH
2.2 163 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6