Wymiana chlodnicy nagrzewnicy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sub » 26 paź 2017, 22:19

Witam,
Stpje przed nieuchronnym jak mi sie wydaje weekendem w garazu przy wymianie chlodnicy nagrzewnicy w mojej madzi. Chcialbym zapytac was czy nie macie jakis podpowiedzi np co do zdejmowania poduszek lub innych walkow ktore moga mi sie przytrafic.
Wymienialem juz nagrzewnice w 2 autach ( bmw 316 e30 – moj pierwszy samochodzik ktory notabene byl tak zajezdzony ze kazdy weekend byl w garazu wielkim experymentem i berlingo ) leczy one byly prostsze z mniejsza iloscia kostek do zapommnienia i rzeczy do zepsucia.
Objawy :
-lekki smrodek w auci nie przechodzacy po ozonowaniu klimatyzacji
-ubytki w plynie chlodniczym
-strasznie parujaca szyba przednia ( bez klimy od razu jest zaparowana )
-mechanik stwierdzil ze nie ma sensu uszczelki sprawdzac bo cisnienie nirmalne itd.
-brak wyciekow w innych miejscach ktore bym zauwazyl

Czy macie jakies tipsy i czy komus udalo sie wymienic przez poluzowanie srub i przekrecenie na bok calego kombajna
Czy ktos ma jakies zdiecia ktore ukazuja jak to tam wyglada pod spodem?

Wszelka pomoc bedzie doceniona a szczegolnie podpowiedz jak zdiagnozowac ze to nie to bo jak napisalem tego posta to juz mie sie odechciewa ( z drugiej strony mam 4 letnia corke i 5 miesiecznego syna i tak daja w piora ze chyba odpoczne w tym garazu nawet bez ogrzewania:)

Jesli bylo juz na forum to dajcie linka bo nie doszukalem sie na forum – z gory sorry:)
Początkujący
 
Od: 14 lis 2015, 20:09
Posty: 4
Auto: mazda 6 2.0 2006 GY

Postprzez tqr_us » 29 paź 2017, 09:46

Ktos robil wygluszenie i zrobil fotorelacjie wlasnie z zdiecia kokpitu, kurcze nie pamietam nika ale na ban jest tu na forum

Dopisano 29 paź 2017, 16:43:

Thesilent mam nadzieje ze nie pomylilem sie jego spytaj
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2016, 23:15
Posty: 249 (4/3)
Skąd: Islandia/kef.Podlasie
Auto: 2.3L AT MZR 07 Aspec

Postprzez sub » 30 paź 2017, 21:30

No i dzieki za info bo znalazlem i pewniej sie czuje :)

Instrukcja demontażu deski rozdzielczej Mazda6 GG/GY
viewtopic.php?f=409&t=185488

Dzieki
Początkujący
 
Od: 14 lis 2015, 20:09
Posty: 4
Auto: mazda 6 2.0 2006 GY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6